• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomos UMO 6

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Pozdrav..kupio sam za 300 kuna ovaj motor (TOMOS UMO 6), u ok stanju pali radi. Našao sam klip, cilindar, karike, radilicu za 388 kuna ?
Kupiti ili ne? Klip je mađarski a cilindar kineski..
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Ak je sve ok zakaj bi kupoval dijelove koji su skuplji od motora?
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Motor, sam dobio ispod cijene.
Imam već ovakva dva. Originalno stanje, super motori. A prodavao se za 300 kuna platio ga 200 kuna, jer je čovjeku višak i ne treba mu.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Ima netko možda za prodat Tomos bušač za zemlju, mislim da je UMO 8 orginal na njima? Inače imam UMO 6 od kojeg sam mislio tako nešto složiti samo nikako naletiti na zgodan reduktor koji ne košta više nego kompet bušač. Nije bilo sajmova stare krame do sad a sad se možda nešto i nađe. Inače bi koristio svrdla max 200mm, ako tko ima kakvu ideju rado ću poslušati...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
To je i mene mučilo! Zet je trebao izbušiti 100tinjak rupa za ogradu. Problem je bio kosi teren i voćnjak tako da ništa od traktora i svrdla. Kupio sam rabljeni GROUND HOG C 71- S za 500 eura da svrdlom 10 cm. Dobra stvar je što se može odvojiti Hondin motor od getribe.
Imam ideju da umjesto svrdla za zemlju montiram svrdlo za kalanje.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Malo sam zguglal taj ground hog, zgodno izgleda. Isto trebam bušit rupe na strmini u voćnjaku pa sam mislio tomosa iskoristiti a i za njega imam rezerve djelova ako kaj pođe po zlu.. Svrdlo 10-15cm fi bi moral moći vrtit izreduciran na cca 150 okretaja.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Ja sam ovoga platio duplo nego što sam mogao kupiti manjeg novog. Prevagnula je masivna getriba.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
U, ovaj moj je za dva čovjeka!
Sve ovisi o terenu. Kod nas je ilovača pa bi i taj zadovoljio.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Nije baš tema o tome ali.. Bušača raznoraznih su puni oglasi, većinom to jadno izgleda mada znam ljude koji su tim bušili stotine rupa i rade i dalje, ovisi i o zemlji naravno. Gledao sam slike na netu tomos bušača i imali su puno ozbiljniji reduktor nego ovi novi kojekakvi. Jedino je ok ta garancija od 3 godine a drugo treba probati.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Tomosov bušač smo imali u firmi, bušilo se i gdje ima kamenja.
Polomio je dosta osigurača ,(svjetlo vučeno 10mm) ali i dalje radi.
Sve preporuke ako je u ispravnom stanju.
 
Na vrh