• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor Reform Metrac

Bata1919

Novi član
Tu od
12 Ruj 2019
Poruka
5
Pozdrav svima, novi sam na forumu.
Ima li ko iskustva sa ovakvom masinom, da je posjedovao, radio sa njom, gledao kako radi, procitao negdje, bilo sta.
Da li je isplativo, potrošnja, izdržljivost itd itd

Traktor reform metrac 2002 sa frontalnom koson (10.800 KM)

P.s nadam se da nisam pogriješio mjesto obiave.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Viđo sam takve na videima iz austrije tamo sa time spremaju sijeno i kose brda, imaju okretač i pauk na tome, potrošnja ne moze bit velika jer je dva cilindra lombardini gore ko motor na tomo vinkoviću samo ne znam šta biš sa time po mom mišljenju to je namjenjeno za kosit brda okretat travu evenualno balirat, zato ima tako nisko težište i širinu
 

Bata1919

Novi član
Tu od
12 Ruj 2019
Poruka
5
Koristio bi je samo i isključivo za kosevinu, sto ravnica sto brda naravno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Imal je kolega takvu sličnu kosilicu za voćnjak. Imala je 4 cilindra motor oko 60 ks i pregrijavala se. Prodal ju je nekam u Bosnu.
Ova ima zrakom hlađeni motor reda 30ks i srećom Bussatis kosu. Moglo bi biti OK, ali ne očekuj čuda od brzine u brdu jer ipak je to slab motor.
 

Bata1919

Novi član
Tu od
12 Ruj 2019
Poruka
5
Navodno kako meni trenutni vlasnik kaze, i on je imao neku sa 4 cilindra, sa roto kosom.. dosta je teza, i vise opterecuje motor, i težina i samo pokretanje kardana roto kose... Ovo je puno bolja po njegovim riječima sad me zanima naravno iskustva i mišljenja
Nazalost jos nema neke trave da se to može probati, a nije ni toplo vani...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
MIslis da nije puno platiti stroj 5 000€ samo da bi kosio travu ??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Pa i nije, obzirom da to liko košta malo bolja limena kosilica za dvorište.

Istina, ova sa strižnom kosom se puno lakše tjera, ali brdo može biti zahtjevno za motor.
Provjeri kak se šalta i kakve su kočnice (one su obično najopterećeniji dio na takvim brdskim strojevima).
 

Bata1919

Novi član
Tu od
12 Ruj 2019
Poruka
5
Dao bi neku prikolicu u kompenzaciju i ostalo kes...pitanje je samo da li ce ona da služi cijelu sezonu i da se otplaćuje bez greške ili ce uzalud biti bacene pare...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa ne čini se komplicirani stroj da bi mogle bit neke greške, ako ti je samo za kosit onda je ovo dobra stvar i nije skupa jer danas malo bolja kosa toliko košta ispod 2t€ nemaš dobru kosu
 

Najnoviji postovi

Na vrh