• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️
  • Molim članove da na ovoj dole temi komuniciraju o pomoći postradalima od potresa na Banovini.
    Naglasak je na pomoći selskim gospodarstvima, jer njih se obično zaboravi u ovakvim tragedijama.
    LINK NA TEMU

Traktorska kosilica ili traktorčić

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo kakvog ja imam, MTD,model LG 175,jedan klip,17,5KS ,kupljen 2008 god. motor B&S, kosim sa njime voćnjak.

Predstavite i Vi vaše traktorčiče. :D
Dali imate kakve priključke za njega?
http://motorama.hr/prodaja/traktorske_k ... prema.html
Tu imaju puno priključaka,ali su skupi ko sam vrag!

Posljednje uređivanje od moderatora:
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

MTD RS 125/96, kupljen 2005. godine, motor Tecumseh 12,5 KS.. Kosim s njime vinograd i voćnjak ispod njega (na nagnutom terenu, kosim čak i po šumici iza dvorišta, gdje su nekada najviše uspjevale koprive i druge vrste korova...

V

VTZ

Guest

Kad mu treba nabrusiti noževe, ili ga temeljito očistiti s unutrašnje strane kosilice, dignem ga pomoću flašencuga na orah, dalje je sve igrarija...

V

VTZ

Guest

Ovdje sam nekad "ispuštao dušu", isprobao sam sve načine košenja, jedino s traktorićem naporan posao postao je zadovoljstvo..

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500

VTZ
traktorčič ti je super,vidim ima puno posla za njega kod tebe.
Pa nemoraš ga poslat u nebo kad brusiš noževe,jednostavno ih skineš i nabrusiš,kao što o ja radim!
Fino ti ide ta košnja,koliko imaš brzina,u kojoj kosiš? :D

V

VTZ

Guest

Ja kosim i vinograd, i voćnjak, i po vrtu i po šumici.... Na tim mjestima ima trave i ponešto zemlje, a s obzirom da puno kosim, na kosilicu mi se brzo nahvataju debele naslage ostataka... Nakon završetka jedne od "kampanja" košenja, najlakše mi je traktorić tako podignuti u zrak, očistiti te naslage, nabrusiti noževe, podmazati.. i traktorić je spreman za sljedeću "kampanju". Susjed mi ima indentični traktorić, ali "održavanje" je kod njega ubi-bože, nikakvo...

On najobičniju malu livadicu iza kuće doslovno počupa ili pogazi, tu se ne zna dali je košeno, gaženo, ili je pala bomba. Ja moram kositi dosta veće površine, i ne mogu si dozvoliti "luksuz" da idem u vinograd s tupim noževima. Rezultati će biti loši, i zato mi nije teško sve ranije pripremiti i srediti..

Ovaj moj ima pet brzina, ali uglavnom kosim u prvoj brzini. Nikuda ne žurim, a opet sam brzo gotov.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500

Ja isto dosta kosim,vočnjak,i dva poveča imanja.
Mene moj traktorčiči služi super i nemam prigovora na njega!
Na kojim točno mjestima podmazivaš traktorčič?
Ja na svom traktorčiču cca jednom godišnje promjenim ulje i nabrusim noževe!
Ja svoga nakon svake košnje dobro operem samo odozdola i to je to!

V

VTZ

Guest

dino kaže:
Na kojim točno mjestima podmazivaš traktorčič?

Svaki put prije montaže noževa našpricam malo sa uljem navoje ili matice koje drže noževe. Povremeno podmažem glavčine prednjih kotača, kao i rukavce tih istih kotača. Zubnu "letvu" tj. ploču ispod volan-štange također treba povremeno podmazati, a prema potrebi i očistiti od ostataka stare masti, pomješane sa prašinom i nečistoćom.

Što se brušenja noževa tiče, i ja bih volio da ne moram toliko brusiti... Ali nađe se kamenja (najviše ga izbace krtovi iz zemlje), pa se noževi brzo zatupljuju. A u vinogradu je gusta i tvrda trava, i jako se vidi ako noževi nisu dovoljno oštri.

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792

@vtz
jeli to dovoljna snaga za košenje i kretanje ako ima uspona?
kakav je ono cruser pored?jako dobro izgleda :D

V

VTZ

Guest

Snage je sasvim dovoljno, i motor se baš niti ne napreže previše! Traktorić imam već 5 godina, kosio sam svašta s njime, i primjetio bih ako bi mu negdje nedostajalo snage!

K

kemicar

Guest

Da li se kvare ti MTD traktorčići? Ima li ovlašteni servis? Gdje ste ih kupili, jer ih baš ne vidim previše u trgovinama (nemreš si baš izabirati)

V

VTZ

Guest

MTD traktorića i njihovih "modifikacija" (MTech i slično) ima u ponudi najviše, čudi me da ih nisi zapazio u nekoj od trgovina tipa Merkur, Bau-nešto, Pevec, KTC i ostali.

Ovlašteni servisi postoje, ali moj traktorić nakon pet godina nije imao nikakve potrebe za servisom. I akumulator je još originalan i u dobrom stanju, a jednako tako i sve ostalo. Koristim ga i po ljetu i po zimi, upravo danas sam opet nagurao velike hrpe snijega, i očistio dvorište..

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500

kemicar kaže:
Da li se kvare ti MTD traktorčići? Ima li ovlašteni servis? Gdje ste ih kupili, jer ih baš ne vidim previše u trgovinama (nemreš si baš izabirati)

Ja ti mogu reč da se ti traktorčiči nekvare,meni je jednom skliznuo pogonski remen kosilice i to mojom krivicom jer sam ga naglo uljučio,ali to nije vrijedno spomena,čudim se kako ih nisi primjetio,ima ih u svakoj večoj trgovini,ovlašteni servis imaš skoro u svakom gradu,ja sam napravio prvi obavezni servis da bi mi se produžilo jamstvo na drugu godinu,inače je sve ok,kontroliraš ulje,toči i vozi!!! :D

VTZ: dobar posao!!! :D

V

VTZ

Guest

dino kaže:
VTZ: dobar posao!!! :D

Najveće hrpe snijega do sada, koje sam napravio sa traktorićem! :shock:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804

nisam do sad vjerovao da bi se s time mogao tako efikasno čistiti snijeg :mrgreen: :mrgreen:

P

puknuti

Guest

ŠANANA kaže:
nisam do sad vjerovao da bi se s time mogao tako efikasno čistiti snijeg :mrgreen: :mrgreen:
s naglaskom na efikasno

K

kemicar

Guest

Nemaju za probrati obično samo po 1 model. Da li ima negdje u okolice Vž više. Gledao sam njihov katalog na internetu imaju more modela i priključaka.

K

kemicar

Guest

e da Međimurka, njih sam zaboravio. Idem sutra kod njih vidjeti.

Najnoviji postovi

Na vrh