• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski viličari

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Kod mene viljuskar stoji sam bez bilo kakve potpore, ali su mu viljuske fiksne pa ga mozda to drzi :scratch
Netreba mu sljiva :mrgreen:
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
ne mogu slikati aparat je ćerkin a ona u osjeku u školi do vikenda ništa... sori
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
JUNGHEINRICH triplex, 1,5t 2001.g.

Moja prerada na traktorski viličar...
Ima posmak, bočne cilindre, nagib i središnji cilindar za rad u niskim prostorijama, vilice 2t 120cm, visina dizanja 5,5m..
Težina s vilicama je 835kg

19062011325.jpg


19062011324.jpg


09072011353.jpg


09072011354.jpg


09072011356.jpg


12072011359.jpg


12072011361.jpg


12072011362.jpg


11072011358.jpg
 
Posljednje uređivanje:

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Moja prerada na traktorski viličar...
Ima posmak, bočne cilindre, nagib i središnji cilindar za rad u niskim prostorijama, vilice 2t 120cm, visina dizanja 5,5m..
Težina s vilicama je 835kg




]

11072011358.jpg

Slobodno pitam koliko novaca?
Bogme imas i adekvatno velik traktor za tu veličinu viličara.
Nekaj manjeg i prehitil bi ga :)

slike uklonjene,nemojte više citirat post sa puno slika
marko93
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Slobodno pitam koliko novaca?
Bogme imas i adekvatno velik traktor za tu veličinu viličara.
Nekaj manjeg i prehitil bi ga :)

Ma nebi prehitil ni neki manji traktor, no na tu visinu ni s ovim nemožeš manipulirati velikim teretom..max s balom..
Ovako, kran je koštao 5000kn, vilice 800kn, hidraulička crijeva 600kn, priključnice 150kn, tokarenje klinova za kopčanje 120kn, rezanje 8 trokuta za uporište klinovima mislim da 80kn, U profil i 2 ploče sa strane oko 70kn, ušice za kopčanje poluge na U profilu sam sam izradio, cilindar za nagib dvoradni fi 90 (polovni) oko 500kn, tokarenje klinova za kopčanje cilindra-poluge 65kn, sprej za lance viličara 70kn, i troškovi prijevoza..telefoniranja..alata..rada..

P.S. izbriši slike iz komentara
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
malo OF TOPIC ali imaš stvar lijep i uredan traktor da li imaš svoju temu u predstavi se
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nekako mi se čini da je dosta slab.Dali može dignut paletu umjetnog gnojiva i dali mu to je najviše što može dignut?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Ma nebi prehitil ni neki manji traktor, na tu visinu ni s ovim nemožeš manipulirati velikim teretom..max s balom..
Ja na poslu s malo jacim kranom od toga i vilicarem cca 4T na 6 metara dignem 1,2T.
Naravno da je ravni pod i uvjeti idealni.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ma nebi prehitil ni neki manji traktor, na tu visinu ni s ovim nemožeš manipulirati velikim teretom..max s balom..
Ja na poslu s malo jacim kranom od toga i vilicarem cca 4T na 6 metara dignem 1,2T.
Naravno da je ravni pod i uvjeti idealni.

Da, definitivno treba biti oprezan i imati mjeru kad teret dižeš na veće visine..
Bilo bi najbolje pogledati graf dizanja od viličara..i uzeti u obzir ostale okolnosti (veličinu traktora, podlogu, nagib....)
Kad digneš nešto na 5-6m težište traktora je znatno pomaknuto+inercija... :rolleyess:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ivica, sve je to lijepo...samo top link bi MORAL imat stop ventil s prigušnicom (pilot operated check valve) ili ti kocku, po domaći.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ivica, sve je to lijepo...samo top link bi MORAL imat stop ventil s prigušnicom (pilot operated check valve) ili ti kocku, po domaći.

Znam..samo mi se kod Sohore bilo teško rastati sa još 500kn nakon izbrojanih 600 za lajtunge.. ;)
Za sad nije bilo problema jer tak čim uzmeš paletu naginješ ju na traktor i ubrzo dok ju ostavljaš naginješ od traktora..i u tom periodu sitna rastezanja top linka mi ništa ne smetaju..
Za korištenje za ostale strojeve za obradu zemlje bi obavezno trebal blok ventil.. :!:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Znam..samo mi se kod Sohore bilo teško rastati sa još 500kn nakon izbrojanih 600 za lajtunge.. ;)
Za sad nije bilo problema jer tak čim uzmeš paletu naginješ ju na traktor i ubrzo dok ju ostavljaš naginješ od traktora..i u tom periodu sitna rastezanja top linka mi ništa ne smetaju..
Za korištenje za ostale strojeve za obradu zemlje bi obavezno trebal blok ventil.. :!:

Koja je to kategorija treće točke na FIAT-u: 2 ili 3?
Hidraulična treća točka pri Sokolića košta nekih 1700...1800kn s PDVom.

Nije samo kocka zbog popuštanja, već i zbog ograničavanja brzine protoka ulja, pa s njom, osim sigurnosti, dobiješ i na preciznosti.
Inače, granu s takvim ili još većim dohvatom ja već dugo tražim, no netreba mi biti tak gruba. Ak znaš za koju, javi ;)
 
Na vrh