• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trebam savjet za torpedo 7506

R

RATAR5

Guest
Pozdrav svima, ja sam novi član foruma.
Trebam savjet iskusnih majstora.

Imam torpedo 7506 i kvar na mjenjaču, tj. popucali su zubi na zupčaniku od 3 brzine. Da li tko ima slike kako rastaviti mjenjač??? To je 87. godište.
Naravno i hidraulika zeza, kad se ugrije ulje više ne drži rotobrane i jedva da se dovučem kući. Jel razvodnik ili pumpa?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mora se rastaviti između zadnjeg kraja i getribe. Rastaviš prednji dio kabine, skineš prednje staklo, i prednji kraj sa getribom ide naprijed, na zadnjem kraju ostane diferencijal i kabina.

Od hidraulike prema opisu, siguran sam da je pumpa otišla.
 
R

RATAR5

Guest
Ima tko kakve slike od getribe za torpedo?
Da li ima gdje za kupiti original njemački zupčanik da nebi bilo opet rastepanja getribe?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Njemačkih zupčanika ima za kupiti ali mora se naručiti, čak je isti i kataloški broj kao i torpedov, samo njemački ima 0 ispred kataloškog broja, odnosno jednu znamenku više.
a zupčanici od Hittnera, ovi kojih ima za kupiti nisu toliko ni loši za brzine na donjem snopu, pre slab je materijal za gornji snop, odnosno za rikverc i radnu.
Jel tvoj s prednjom vučom ili bez? jel ima na lijevom mjenjaču raspored brzina u obliku slova H?
 
R

RATAR5

Guest
Nema prednje vuče.

Raspored je ovakav Z L
S R

Na gornjem snopu su stvarno loši zupčanici, jer su se odlomila odmah tri zuba od 3 brzine.

Sad kada se završe veči radovi ide torpedo na popravak.
Ako imaš sliku za getribu bio bi ti zahvalan.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Znam kakvu getribu imaš (TW 55.4), sa ravnim zubima, to je nešto slabija i nije mi toliko poznata. Takva je kod mene na TX-u i jedino je bio problem što je iskakao na nizbrdici iz brze, no to smo riješili. Susjed ima takvu na Deutz-u 6806, njemu je bio neki problem sa radnima. Znači ako naručuješ dijelove od Deutz-a onda od modela D 6806, tip mjenjača TW 55.4, taj mjenjač ne može imati prednji pogon, poznat je po tome što mu desna ručica od mjenjača nešto dulja i skroz pokraj volana se nalazi.

Ono što sam pričao u prethodnom postu je za mjenjač TW 56.10, sa prednjom vučom.
 
R

RATAR5

Guest
Jel ima ovaj u virju sa dijelovima mogućnost nabavke iz njemačke?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Neznam, moraš njega pitati, mislim da ima kad može nabaviti za DF Agrostar.

Prvo nek ispita cijenu, pa češ vidjeti, ako ne radiš previše sa traktorom vjerujem da će i ovi jeftiniji dijelovi biti dobri.
 
R

RATAR5

Guest
Nisam siguran da budu obični zadovoljili, jer je pukao pod rotobranama.
 
M

marijan44

Guest
nešta mi neštima u tvome izlaganju zupčanik treče brzine nalazi se na donjem snopu i on je sinkroniziran sa četvrtom a nikako nije na gornjem snopu.
 
R

RATAR5

Guest
Kada se skine poklopac mjenjača na gornjem snopu su potrgani zubi od 3 brzine, bolje prema diferncijalu.
Jer ja se koristim traktorom i vozim ga, samo u 1, 2 i 4 brzini. U 3 se neda voziti jer nema sve zube. Ako imaš sliku mjenjača bio bi zahvalan kada bi je stavio na forum.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marijan44 kaže:
nešta mi neštima u tvome izlaganju zupčanik treče brzine nalazi se na donjem snopu i on je sinkroniziran sa četvrtom a nikako nije na gornjem snopu.
brzine prva, druga, treća i četvrta su donji snop, sinhronizirane su 3 i 4, to je malo teže rastaviti.

Kod Torpeda 75 4x4 gornji snop se može demontirati kroz gornji poklopac i onaj poklopac s desne strane, za mjenjač bez prednjeg pogona nisam siguran točno kako se što mjenja.
 
R

RATAR5

Guest
Bilo bi super ako se taj gornji snop da skinuti kroz gornju stranu kad skineš poklopac.
Ako tko zna sigurno nek stavi kakvu sliku i objasni.
Traktor je bez prednjeg pogona.
 
R

RATAR5

Guest
Evi i slika getribe. Da li tko zna jel to 3 brzina i da li se može skinuti odozgo taj snop zupčanika???







 
R

RATAR5

Guest
Vozim se samo sa 1, 2 i 4 brzinom. Znaći da je to 3 brzina.
I ako može neka netko tko je imao ovakvih problema napiše gdje se može kupiti njemački zupčanik da nebi bilo opet pucanja. To mi se desilo pod rotobranama u 3 sporoj.
 
R

RATAR5

Guest
Da li se da taj gornji snop zupčanika da skinuti bez rastavljanja zadnjeg kraja????
Nadam se da se vidi na slici koji je potrgan.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ako je treča brzina problem, onda je to donji snop i mora se odvojiti zadnji kraj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh