• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

L

Luka.

Guest
Re: Tritikale

Samo da kazem mi ne koristimo regulator rasta ni nikakva druga gnojiva osim domače gnojnice od svinja . i nista ne prskamo
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Tritikale

Kod mene žetva tritikala:
i602600_Slika059.jpg
i602599_Slika060.jpg
i602598_Slika062.jpg
 
T

tomonh

Guest
Re: Tritikale

Ja sam kolegi u četvrtak završil žetvu sa tritikalom na 12ha prinos 83tone.Nakraju nam seod kombija zapalilo strnište i sreča da sam uspel maknut kombajn skoro je zgorel.
Pola tririkala je ležalo,jedan drugi je prskal pšenicu sa modusom al mu je legla.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Tritikale

meni bratić požeo tritikal bilo je na 3 rali oko 14 tona....ja zadovoljan za ishranu svinja je tritikal super...



pa može i jedna slika zvijeri

i istovar tritikala silos je pun oko 17 tona je unutra 3 tone pšenice i 14t tritikala


 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Nasao sam ovu dosta staru temu,pa nisam zelio otvarati novu.
Zasijao bi jednu parcelu sa tritikalom.
Zanima me samo cijena sjemena?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Nasao sam ovu dosta staru temu,pa nisam zelio otvarati novu.
Zasijao bi jednu parcelu sa tritikalom.
Zanima me samo cijena sjemena?

3.80kn/kg
ja sam danas posijao jednu ral, nadam se da će biti dobro...
prvi put sam sijao uopće neku žitaricu, bacio sam 125kg sa rasipačem...
valjda će biti toliko da vrati troškove ulaganja...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kada i s čim bi bilo najbolje špricati tritikal protiv trave i korova?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
danas posijano zadnje jutro tritikala...posijali smo ga 5.5 jutra
 
B

BAGERISTA

Guest
danas posijano zadnje jutro tritikala...posijali smo ga 5.5 jutra

Svaka čast matija,,,,evo i ja mislim ove godine stavit trikal,,,i zob crnu,,,,..
Za trikal sam čuo da se stoka guši u njemu,,,pa če i kod mene ič,,,ali moram sijeme riješit.........

A za stroj nema se šta reč,,,,,,,majka.....:prayer::prayer:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
hvala na komplimentu...a gle svinjama je tritikal car..meni ga treba godišnje oko 20 tona..te oko 100tona kukuruza...te premixi, soja ,grašak , zob jedna i druga...

posijali smo 5.5 jutra tritikalea, 1 jutro crne zobi, a na prolječe ćemo sijati 4 jutra stočnog graška i 1.5 jutro zobi te 17 jutra kukuruza sve za vlastite potrebe
 
B

BAGERISTA

Guest
hvala na komplimentu...a gle svinjama je tritikal car..meni ga treba godišnje oko 20 tona..te oko 100tona kukuruza...te premixi, soja ,grašak , zob jedna i druga...

posijali smo 5.5 jutra tritikalea, 1 jutro crne zobi, a na prolječe ćemo sijati 4 jutra stočnog graška i 1.5 jutro zobi te 17 jutra kukuruza sve za vlastite potrebe

Imaš ti ča delat,,,,svaka ti čast,ljudi koji se kuže,,šta znači kod tih tonaža delo koje se treba napravit,i sve to spremi i opet nosit,,,svaka čast,,evo i kod nas spremno,,ali nemožeš u njivu,,,,s...e kiša cilo vrime,,,pa ovo lito pada li ga pada............:(
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
hvala na komplimentu...a gle svinjama je tritikal car..meni ga treba godišnje oko 20 tona..te oko 100tona kukuruza...te premixi, soja ,grašak , zob jedna i druga...

posijali smo 5.5 jutra tritikalea, 1 jutro crne zobi, a na prolječe ćemo sijati 4 jutra stočnog graška i 1.5 jutro zobi te 17 jutra kukuruza sve za vlastite potrebe

Stočni grašak kako ga daješ svinjama (sirovog ,sušenog ili sl. ) , da li smanjuje postotak sojine sačme u ishrani i kojim ga svinjama daješ
 
H

Hurlimann86

Guest
Jedno pitanje.
Postoji li jari tritikal?:scratch

ja mislim da ga nema , ali možeš i ovaj posijati na proljeće i bit će dobar, to mi pričao jedan čovjek i veli da nema razlike kad ga siješ, a sad trebalo bi probati neću ti tvrditi da se može jer nisam probao.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ma nikako u polje nismo mogli,nikako.
A treba mi za svinje,jecma imam.
Hm... nekako mi to sumnjivo da bi ozimi mogao pogurati kao i jari.
Kad bi ga onda kombajniro? Ako ga pobacam u 3em mjesecu.
Znaci negdje u 9om :scratch
 
H

Hurlimann86

Guest
Ma nikako u polje nismo mogli,nikako.
A treba mi za svinje,jecma imam.
Hm... nekako mi to sumnjivo da bi ozimi mogao pogurati kao i jari.
Kad bi ga onda kombajniro? Ako ga pobacam u 3em mjesecu.
Znaci negdje u 9om :scratch

Znam da nije išlo, mi smo ga posijali pred 2 tj sad je pod snjegom možda nešto i nikne , a nadamo se da hoče.
Pa ja mislim da ga nebi puno kasnije kombajnirao dostigao bi on to možda 2ili 3 tj kasnije.
A može to biti da se ga može na prolječe posijati, jer sam vidio na drugom forumu kako je jedan kogela sijao i od sad sveke godine sije jari pivarski ječam ujesen i čak su mu veči prinosi od proljetne sjetve istog, tako da sve je moguče.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ja sa svojim nisam nikako zadovoljan, jako rijetko je niknuo, kad se gleda izdaleka, izgleda kao da je trava niknula, a ne tritikal, a iz bliza trave nema ni lista...
sad ga je snijeg pokrio, pa ćemo vidjeti na proljeće šta će biti, ak ništa, zaorava se i sije se kukuruz...
bacio sam 125kg na 4/5 rali, rasipačem i onda prešao branama(ili drljačama), tak smo stalno radili i bilo je dobro, a sad je pobacilo..
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
A koja je sad cijena 100kg tritikala?
Ne za sjetvu,vec ovog za stoku.
 
Na vrh