• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
I malo više u dobroj godini ko ova recimo za prinos žitarica, a ovisi i o zemlji.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Znaci otprilike je to kao psenica.
Kakve sorte bi preporucili? Cije sjeme uzeti?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja sam imao RWA, mislim Talentro, ali nisam siguran. Puno bolji od Bc Gorana, manje bolesti (iako sam ja radio 2 zaštite) i veći prinos, ove godine sa 1,25 kj na slabijoj zemlji čitaj pijesku, 6 tona.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Pitanje je gdje ću ja pronaći kod nas toga... Mi kao u šupku...
Koliko sjemena treba za 1 ha?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Ima li itko iskustva sa sjetvom ovoga u proljece? Jel dodje za zetvu prekasno?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Pošto imam problema sa žetvom Tritikale , interesira me kako podesiti kombajn da vrši kako treba. Mislim na broj obrtaja bubnja ,ulaz i izlaz kod korpe, sita ,vjetar. Meni je to prava muka. E ,da kad se žanje? Jer mene " tjeraju" oko 20- tog sedmog.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kad se vrši kasno za ostati cijelih klasova koji štopaju donje sito, ako gornje pritvoriš onda izlaze van stim da u njima ostaje podosta zrnja. Vele neki da treba povećati broj okretaja bubnja na 1400 okretaja.
 
Na vrh