• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Probao i to,tad se događa ono što sam napisao u prijašnjem postu. Radi se o Fahru.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Lani sam ga žeo kod sebe prvi put sam. Moraš po najjačem suncu žeti. Neki kažu kad počne crniti od zrelosti ali i tada nejde baš nešta. Kod mene na 922 se mjenja pogonski lančanik za okretaje bubnja prema vrsti žita koje se žanje. Normalno to nisam dobio uz kombajn ali neću ga niti sijati tak da me ne zabrinjava.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
I ja na 750 imam standardni set lančanika mislim da ima1250 okretaja. Ali neide pa nede. Naj bolje rade sa starim Zmajem " vrečarom" je da je to jako spor kombajn ,ali odradi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Kod mene to nije bilo tak ni loše. Za prvi put. Bilo je malo cijelih klasova ali žeo sam sebi pa mi nije toliko bitno.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Pa ni kod mene nije to tako loše ni teško bilo, a kod zmaja je to bilo lakše zato što mu se posebno regulira vjetar na gornjem situ, a posebno donje sito.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Uh to sam zaboravio napomenuti, a jako bitno, to s povratnom masom.
A i varijator bubnja , tako da se uvjek može navući koji obrtaj više.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ja sam svog prskao sa regulatorom rasta, ali je svejedno visok nekih 130 cm...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Koliko vam u prosjeku rodi tritikal po hektaru, u dobroj godini?
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Ide do 5 tona
Ove godine nisam sijao, ali cu na jesen sigurno sijati jer je manji rizik sa njim nego sa psenicom sa kojom imam problema zbog kiselog zemljista
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Baš zato sam ponovno napisao..

5 t na hektar i nije baš neki prinos.
 
Na vrh