• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Prije dvije godine imao punu prikolicu uz vrh na 1kj, u prikolicu staje 5t pšenice
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Vuce Didica kao pravi. To sam samo povukao od njive do asvalta, ne vozim tako sta krozc selo.
Iako nije bilo nigdje zive duse, takve stvari vozim polako. Vozio sam u cetvrtoj, jer su na tim prikolicama vecija guma duplo starije od mene, ruda rasklimana, tako da...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Što se tiče prinosa, vrlo sam zadovoljan. Nije vagano, ali po procjeni ima barem 8.5 tona. Površina je bila tocno 1 ha.
Toliko nemogu dobiti na 2 ha. Nadam se da ću jednog dana vidjeti kakvo je to žito i kukuruz koji daje toliko prinosa. Samo da mogu usporediti sa svojim.
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Zavisi kakvo ima bokorenje, recimo BC Goran na dobrom zemljistu se bokori ko blesav, srbijanski malo slabije
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja mogu postaviti slike od svake prikolice, dati dimenzije svake prikolice i izvagati jednu litru tritikala, pa racunajte.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
Tu bi trebalo biti 10 do 12 m3 jer je hektolitar tritikala 70 do 75 kh.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Toliko nemogu dobiti na 2 ha. Nadam se da ću jednog dana vidjeti kakvo je to žito i kukuruz koji daje toliko prinosa. Samo da mogu usporediti sa svojim.
Puno je faktora koji na to utječu, neki na kojemo možemo mi utjecat, neki ne. Lokacija, zemlja, godina i padavine ne možemo. Sve to nekog pomazi, a nekog ne, a onda je tu agrotehnika, što se baca, što ne, izbor toga što ćemo sijat i sama briga oko toga i može se najbolje brigovat ako nešto drugo ujebe. Mi neke zemlje popravljamo godinama koje nam ruše prosjek prinosa i uglavnom je sve to lutrija. Ja sam ove godine imao uljanu repicu 2,5t/ha i zeznuo se, da sam možda uzeo neki drugi hibrid bilo bi bolje, nijanse su to...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Marko, nisam mislio ništa loše. Nemoj se ljutiti. Nisam rekao da lažeš. Ozbiljni sam mislio šta sam rekao. Npr, pšenica mi je izgledala puno bolja i ljepša nego ječam. Njega je čak i voda malo pojela. Oba su bila 2 rali. Ječam 6 kubika, pšenica 4 kubika. Kilažu neznam, ne važem. Tritikal ove godine nisam imao. Lani mislim da ga je bilo na 2 rali 4-5 kubika. Isto ga je voda na jednom dijelu pojela.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
Sve je do zemlje, odnosno tla. Stalno gledam po Slavoniji nakon žetve strno gusto kao tepih a kod mene i kada je najbolji rod nakon žetve možeš bos hodati po strnu ako malo paziš. Svi mi otprilike jednako ulažemo u sjetvu i nadamo se najboljem ali kada temelj ne valja ne može niti krov biti dobar.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ako su stranice standard 40 cm visoke, ima i 15 kubika zapremine...a kolko je tritikala nutra se ne vidi... 🤭
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Ja imam jednog barbu što mu vršem ječam, njegova je uzrečica "đaba đubra ako majka ne valja "
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Do sad sam se uvijek držao nekih sjetvenih normi kako se sijalo oduvijek kod mene a koliko vidim i malo šire. Prošle jeseni sam pojačao malo normu. Sa 150 na 200 kg/ral. Malo više gnojiva. Još da sam stigao folijarno barem jednom možda bi bilo i bolje. Možda jednog dana budem bliže tim prinosima. Da, zemlja je takva kakva je. Treba ulagati danas da bi sutra nekom drugom bolje rađalo 😂
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
Jedino pravo ulaganje je gnojenje sa štalskim i to u većim količinama da se stvara humus.
 

Najnoviji postovi

Na vrh