• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugradnja zracnih/hidraulicnih kocnica na traktor

Slav3

Novi član
Tu od
2 Sij 2020
Poruka
3
Zanima me ugradnja kocnica na traktor za df agroplus 87 i same explorer II 90.Zanima me cijena ugradnje za zracne i hidraulicne kocnice i ko ih prodaje i montira. I iskusva koje bolje ugraditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Imaš li na Agroplusu ručni kuplung za kardan ili je na gumb, odnosno jesu li hidraulične pumpe ns motoru ili du na getribi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Svaki sustav ima svojih prednosti i nedostataka.
Hidraulične kočnice su jeftinije za ugraditi na traktor, a pogotovo na prikolice, koče razmjerno pritisku na pedslu itd.
Nedostatak je da nema kočenja ako motor ne radi (ugasi se iz nekog razloga) i uglavnom ne koče prikolicu ako se odkvači rudo (ako nemaju dodatne dijelove.
Mana im je također miješanje ulja ako se mijenjaju traktori jli posuđuju prikolice.

Zračne su po mnogim stvarima bolje i sigurnije no znatno su skuplje za ugraditi i čudkjive za održavati, pogotovo ako de stalno ne koriste.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Zracne su bolje, a hidraulicne jeftinije. Eto ZJ me preduhitrio i malo bolje objasnio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
NH, nisu bolje, jer koče jedne i druge :D
Zračne imaju nekih svakak nekih prednosti, no hidraulične imaju također nekih prednosti, finije doziranje sile kočenja npr. ili pak mogućnost kočenja nezavisno od traktora, kad se istima upravlja preko kipera i sl.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Vidis da ne koce, kad se otkaci i kad traktor ne radi. O reguliranju sile brine alb ili obicni kocioni ventil. Na 5 prikolica imam zracne na jednoj hidraulicne. Nisam u ravnici i zracnima nema premca.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Koče i kad se odkvači, ako je takva izvedba. Naravmo, reda 4000kn, a ne samo 300-tinjak.
A i zračne jednocjevne ne koče kad isprazniš zrak :)
Motor se nemre ugasiti akje traktor u brzini.
Velim, zrak je svakak dobar, ali ne treba podcijeniti ni hifraulične. Govorimo o poljoprivrednoj namjeni i brzinama do 40km/h.
 

Slav3

Novi član
Tu od
2 Sij 2020
Poruka
3
Hvala na odgovorima nemam iskustva sa kocnicama pa me zanimalo.A znate ko ih ugraduje i po kojoj cijeni?

Obadva imaju gumbe za paljenje kardana ali za pumpu nisam siguran.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Pa vjerovatno ima kod zastupnika sdf marki. Zracna instalacija ne vjerujem da je ispod 20000kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Onda ti pašu gotovo identični kompresori. Originalni sustav je marke Malesani.
Ak ćeš hidrauličke kočnice, ja sam dal naknadno ugrađivati u firmi Trgo Gea, odnosno Dobri Max u Nedelišću. Cijena je bila nekih 4000kn.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ovih dana radim bas neku prepravku kocnica na hidraulicne i nikako ne mogu da dobijem tvrdocu pedale,
ovako stoji postavka:
nazad kocionii cilindri (golf 4 ili neki pasat) sa diskovima i rucnom,naprijed isto diskovi i celjusti (od motocikla),glavni kocioni od Audi 80,sva gumena crijeva originalna i nova sve fiksne cijevi od bakrenih cijevi naravno nove,nigdje ne pusta na spojevima ni na cilindrima,kompletan sistem ozracen vec x puta i opet nista,ima li ko predstavu sta dalje da radim,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Jel ti pedala niska ili se napumpava kao da je zraka negdje zaostalo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pošto je samogradnja u pitanju možda nisi vodil računa kad si postavljal cjevovod pa ti negdje ostaje zračni čep i zbog toga ne možeš odzračiti.
Daj neku sliku da vidimo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Da li priključak hidraulične kočnice za kočenje prikolice koristi ulje iz getribe ili uk iz kočionog sistema? Pretpostavljam da je iz getribe ali provjeravam…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Točnije bi bilo reći iz hidrauličkog sustava, od kud napaja i kiper priključke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
A po čemu bi zračno kočenje bilo toliko bolje?
Ovo je proporcionalno pritisku (sili) na pedalu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh