• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
125
Kakva to svojstva treba imati jedno ulje da bi bilo smatrano bolje od ovog drugog?

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
21,418
Ako proizvođač dvotaktnog motora prepuruča ulje tog i tog proizvođača onda nema dalje.....
Nekad ne tako davno je bilo dobro bilo koje koje smo mogli na benzinskoj natočiti, a još malo davnije su bile i pumpe koje su miksale same ....

cvajko997

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
100
Koje preporucate ulje za mjesavinu
Divinol oregon
Oni su naj pristupacniji cijenama
Oregon se meni pokazao dobar u zamjenskim mačevima, lancima. Ja sam mladi amater. S obzirom da jako puno piliš, ova jeftinija ulja obavezno 3-4%. To je mineralno ili uvrh glave polu sintetičko ulje. Ako te smeta dim, žao mi je ali morat ćeš stavljat potpuno sintetičko, ova o kojima se ovdje piše, fensi-šmensi od 100+ kuna. Ta idu u 2% koncentraciji i pružaju adekvatnu zaštitu. Što se tiče gareži, opet ne znam koliki je problem svke 2,3 sezone raskopat termogrupu, očistit čelo klipa sa tvrdom krpom i nitrom, pogledat zazor karika, opće stanje sklopa cilindar klip, malo glavu koliko se da očistit, auspuh... Kažem 2-3 sezone jer radiš jako puno sa drvom. Kod ovih fensi-šmensi ulja nema toliko potrebe za čišćenjem jer idu u manjoj količini i ako su uvjeti sagorijevanja ispunjeni, sagorijevaju "čišće". Uvjeti su koncentracija ulja u mješavini i temperatura sagorijevanja. Okretaji, samo gas. Svatko neka radi kako njemu paše, ali mineralno ulje obavezno 3-4% i nikad ne bude problema radi ulja.

Najnoviji postovi

Na vrh