• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2010-2019

josip123

Aktivni član
Pridružen(a)
3 Svi 2009
Poruka
1,337
evo još mjesec dana i počinju optimalni rokovi za sjetvu uljane repice,kod mene je prašenje strnjaka gotovo pa sada lagano razmišljam o sortimentu repice i na kolikoj površini da je zasijem.koliko će tko od vas ostalih forumaša sijati repice,kakvom gnojidbom planirate ići ove godine i koje ćete uzimati sjeme?

NEWHOLLAND

Dobro znana faca
Pridružen(a)
15 Srp 2010
Poruka
4,071
Re: sijanje uljane repice

7ha za zelenu gnojidbu....pa bumo vidili :?: :)

josip123

Aktivni član
Pridružen(a)
3 Svi 2009
Poruka
1,337

posiješ je u optimalnom roku pa je možeš ostaviti ako vidiš da je dobra. ;)

M

MOCO

Guest

Koja je cijena uljane repice ove godine?
Razmišljam dali da sijem ili ne.

T

tomonh

Guest

malo iznad 2 kune
Ja ču posijat oko 15-20ha,nemogu više jer neču sijat na lošu tablu gdje prijeti opasnost od vode

josip123

Aktivni član
Pridružen(a)
3 Svi 2009
Poruka
1,337

pa ljudi šta je ovo zar ćemo samo tomonh i ja sa foruma sijati repicu :?:

code

Aktivni član
Pridružen(a)
30 Ožu 2008
Poruka
1,865

Niste jedini,ja se prikljucujem.....nekih 10h.
Trenutno orem za repicu :)

josip123

Aktivni član
Pridružen(a)
3 Svi 2009
Poruka
1,337

ja ću početi orati idući tjedan i za sada planiram zasijati 14ha,a možda se površina i poveća do max 19ha.

R

Rajtek

Guest

Ja ću sijat 12 Ha.
Nisam još niš izoral, planiram idući tjedan.

pege25

Član
Pridružen(a)
5 Kol 2010
Poruka
53

Ne treba rano sijati ja 20.08 poorem od 25.08-03.09 počinjem sijati ako su uvjeti za to, ne treba žurit sjeme oaza 4,5 kg/ha npk 15 15 15 250 kg/ha prihrana kan 250kg/ha i moli boga uživaj prinos prosjek cca 3800kg/ha.sijem. Ja je sijem 6 god prošle je nisam ali ove hoču ako uvjeti budu ok.

J

John Deere 3650

Guest

9 ha od mene...sorte triangle i vectra

josip123

Aktivni član
Pridružen(a)
3 Svi 2009
Poruka
1,337

pege25 imaš jako dobre prinose sa ovakvom gnojidbom :scratch ,odakle si kada su ti zemlje tako kvalitetne?
ja pred sjetvu idem sa 350-450kg 7-20-30 ili 8-26-26 i 150kg urea-e,a u proljeće idem sa dvije prihrane od 100-150kg kan-a i prskam protiv bolesti pa u prosjeku zadnjih par godina vršim oko 3500-3600kg/ha.

pege25

Član
Pridružen(a)
5 Kol 2010
Poruka
53

josip123 Ispravak 15 15 15 350 kg/ha.Vjeruj da je tako prije sam i ja bacao sve kao i ti jednostavno bilo mi je preskupo sedmica je bila nekih 600 kn pa sam probao petnajsticu i izbacio ureu i pojačao sam prihranu znao sam bacat dva puta cca po 150kg kana i sjeme oaza 5kg i više.Vamo ima ljudi koj siju ko neke hibride po 2.5 - 3 kg probao sam triangl ,vectru ,remi i nism bio baš oduševljn oaza mi je ok .gušče je posijem i prinosi su takvi bili 2008 ,jer je prošle nisam mogao posijat zbog suše.Puno ovisi da ju ne siješ i uljana se može sijati i na lošim tlima i nije baš zahtjevna biljka za gnoijvom.

josip123

Aktivni član
Pridružen(a)
3 Svi 2009
Poruka
1,337

znam da repica podnosi lošija tla,ali znam i da joj treba jako puno hranjiva(barem tako piše Mirko Gagro u knjizi Žitarice i zrnate mahunarke).možda i ja probam sa slabijim gnojivom zasijati 1ha pa ću vidjeti šta iz toga može biti.
agronom iz požege bi ove godine u ponudi trebao imati NPK 8-15-15 pa bih njega mogao baciti 400kg/ha i 150kg urea-e,a u proljeće standardno kao i do sada.takvom gnojidbom bi na ha mogao uštedjeti oko 600kn.

daniel2356

Član
Pridružen(a)
14 Svi 2009
Poruka
551
Jel sije netko uljanu repicu ove godine? ja se odlučio na 21 + možda se nađe još koji hektar. Sijem Triangle i nešto Pioneera, a gnojidba oko 250 kg 8-16-24kg/ha + 200 kg/ha uree.

Posljednje uređivanje:
H

Hurlimann86

Guest
Mi smo 1 ha za probu posijali u četvratk,a još 2 ćemo posijati ,ali trenutno pada kiša tak da ništa.
O gnojidbi nećemo:?
Ja sam sa rusom i igračkom za njega jarke od oranja poravnavao, a bratić je sijao.

AntonioJD

Aktivni član
Pridružen(a)
24 Sij 2009
Poruka
1,772
Po prvi put sjetva repice kod nas. :D
Prije rotodrljanja je izorano i dva puta tanjurano.

josip123

Aktivni član
Pridružen(a)
3 Svi 2009
Poruka
1,337
moja je na nekim mjestima već nikla ,a ondje gdje nije ima da nikne sada poslije ovih kiša.

daniel2356

Član
Pridružen(a)
14 Svi 2009
Poruka
551
I ja sam sad prvi puta sijao uljanu repicu.
Našao sam još sjemena Toccate i Pioneer W10, a možda posijem još i D03 patuljasti hibrid.
Jučer sam sijao do 11 navečer da završim tablu 21 ha, još mi ostalo sjemena za oko 5 ha, to ču na sitne parcele.
Pripreme je bila samo sa gruberom, i onda na to komplet rotodrljača i sijačica.

josip123

Aktivni član
Pridružen(a)
3 Svi 2009
Poruka
1,337
ja sam sijao triangle,turan,traviata-u od kws-a,a vectru i oase od rwa.meni su se pokazale stvarno odličnima triangle,vectra i oase,a ove godine sam ubacio i dva nova hibrida od kws-a turan i traviata-u.gnojidba je ispala oko 390kg 0-20-30 i 150kg urea-e.zaštita je obavljena sa 2dcl Clon-a i 2l Butisan-a S.

Na vrh