• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2010-2021

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
evo još mjesec dana i počinju optimalni rokovi za sjetvu uljane repice,kod mene je prašenje strnjaka gotovo pa sada lagano razmišljam o sortimentu repice i na kolikoj površini da je zasijem.koliko će tko od vas ostalih forumaša sijati repice,kakvom gnojidbom planirate ići ove godine i koje ćete uzimati sjeme?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sijanje uljane repice

posiješ je u optimalnom roku pa je možeš ostaviti ako vidiš da je dobra. ;)
 
M

MOCO

Guest
Re: sijanje uljane repice

Koja je cijena uljane repice ove godine?
Razmišljam dali da sijem ili ne.
 
T

tomonh

Guest
Re: sijanje uljane repice

malo iznad 2 kune
Ja ču posijat oko 15-20ha,nemogu više jer neču sijat na lošu tablu gdje prijeti opasnost od vode
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sijanje uljane repice

pa ljudi šta je ovo zar ćemo samo tomonh i ja sa foruma sijati repicu :?:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: sijanje uljane repice

Niste jedini,ja se prikljucujem.....nekih 10h.
Trenutno orem za repicu :)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sijanje uljane repice

ja ću početi orati idući tjedan i za sada planiram zasijati 14ha,a možda se površina i poveća do max 19ha.
 
R

Rajtek

Guest
Re: sijanje uljane repice

Ja ću sijat 12 Ha.
Nisam još niš izoral, planiram idući tjedan.
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Re: sijanje uljane repice

Ne treba rano sijati ja 20.08 poorem od 25.08-03.09 počinjem sijati ako su uvjeti za to, ne treba žurit sjeme oaza 4,5 kg/ha npk 15 15 15 250 kg/ha prihrana kan 250kg/ha i moli boga uživaj prinos prosjek cca 3800kg/ha.sijem. Ja je sijem 6 god prošle je nisam ali ove hoču ako uvjeti budu ok.
 
J

John Deere 3650

Guest
Re: sijanje uljane repice

9 ha od mene...sorte triangle i vectra
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sijanje uljane repice

pege25 imaš jako dobre prinose sa ovakvom gnojidbom :scratch ,odakle si kada su ti zemlje tako kvalitetne?
ja pred sjetvu idem sa 350-450kg 7-20-30 ili 8-26-26 i 150kg urea-e,a u proljeće idem sa dvije prihrane od 100-150kg kan-a i prskam protiv bolesti pa u prosjeku zadnjih par godina vršim oko 3500-3600kg/ha.
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Re: sijanje uljane repice

josip123 Ispravak 15 15 15 350 kg/ha.Vjeruj da je tako prije sam i ja bacao sve kao i ti jednostavno bilo mi je preskupo sedmica je bila nekih 600 kn pa sam probao petnajsticu i izbacio ureu i pojačao sam prihranu znao sam bacat dva puta cca po 150kg kana i sjeme oaza 5kg i više.Vamo ima ljudi koj siju ko neke hibride po 2.5 - 3 kg probao sam triangl ,vectru ,remi i nism bio baš oduševljn oaza mi je ok .gušče je posijem i prinosi su takvi bili 2008 ,jer je prošle nisam mogao posijat zbog suše.Puno ovisi da ju ne siješ i uljana se može sijati i na lošim tlima i nije baš zahtjevna biljka za gnoijvom.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sijanje uljane repice

znam da repica podnosi lošija tla,ali znam i da joj treba jako puno hranjiva(barem tako piše Mirko Gagro u knjizi Žitarice i zrnate mahunarke).možda i ja probam sa slabijim gnojivom zasijati 1ha pa ću vidjeti šta iz toga može biti.
agronom iz požege bi ove godine u ponudi trebao imati NPK 8-15-15 pa bih njega mogao baciti 400kg/ha i 150kg urea-e,a u proljeće standardno kao i do sada.takvom gnojidbom bi na ha mogao uštedjeti oko 600kn.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Jel sije netko uljanu repicu ove godine? ja se odlučio na 21 + možda se nađe još koji hektar. Sijem Triangle i nešto Pioneera, a gnojidba oko 250 kg 8-16-24kg/ha + 200 kg/ha uree.
 
Posljednje uređivanje:
H

Hurlimann86

Guest
Mi smo 1 ha za probu posijali u četvratk,a još 2 ćemo posijati ,ali trenutno pada kiša tak da ništa.
O gnojidbi nećemo:?
Ja sam sa rusom i igračkom za njega jarke od oranja poravnavao, a bratić je sijao.



 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
moja je na nekim mjestima već nikla ,a ondje gdje nije ima da nikne sada poslije ovih kiša.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
I ja sam sad prvi puta sijao uljanu repicu.
Našao sam još sjemena Toccate i Pioneer W10, a možda posijem još i D03 patuljasti hibrid.
Jučer sam sijao do 11 navečer da završim tablu 21 ha, još mi ostalo sjemena za oko 5 ha, to ču na sitne parcele.
Pripreme je bila samo sa gruberom, i onda na to komplet rotodrljača i sijačica.




 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja sam sijao triangle,turan,traviata-u od kws-a,a vectru i oase od rwa.meni su se pokazale stvarno odličnima triangle,vectra i oase,a ove godine sam ubacio i dva nova hibrida od kws-a turan i traviata-u.gnojidba je ispala oko 390kg 0-20-30 i 150kg urea-e.zaštita je obavljena sa 2dcl Clon-a i 2l Butisan-a S.
 

Najnoviji postovi

Na vrh