• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2010-2021

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
17. 09. 2010 po prvi put u našim krajevima puštena je u rad sijačica za direktnu sjetvu prilikom puštanja u rad održana je i mala prezentacija navedene sijačice .
u sjetvi uljane repice pokazala se odlično.
dsci0237a.jpg

dsci0238v.jpg

dsci0239.jpg

dsci0241.jpg

dsci0242.jpg

dsci0243w.jpg

dsci0244a.jpg

dsci0245.jpg

dsci0249j.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
17. 09. 2010 po prvi put u našim krajevima puštena je u rad sijačica za direktnu sjetvu prilikom puštanja u rad održana je i mala prezentacija navedene sijačice .
u sjetvi uljane repice pokazala se odlično.
riječ sjemenarske kuće
dsci0252w.jpg


kompletna postava
dsci0266r.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Na zadnjoj slici treći s desne strane je studirao samnom,mislim da se zove Josip Š.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
jel čija repica nikla? nitko ništa ne govori i ne postavlja slike.moja je sva nikla do zadnjeg zrna,a na mjestima je malo dobila po repu od clona ali nije ništa strašno izvući će se ona.kobac kako se McCORMICK ponaša sa HORSCH-om,kolika mu je radna brzina?daj malo više informacija.
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
mccormick se doslovno pati sa njom inače on ju vuče 13 - 14 km/h samo na kraju kad je diže i kad se okreće onda ga malo propne
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
pa to je odlično kada je može vući tom brzinom,a što se propinjanja tiče to se riješi sa dodatnim tegovima
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
išao sam gledat moju repicu prije 5-6 dana, tamo di je prva sijana, tamo je nikla lijepo, a di je sijana 3 dana kasnije tek je nicala, jedva da ju vidiš, još mi i malo pokorica se napravila jer je to malo lakše tlo... al zato je posijano više sjemena nego je trebalo, pa je to to...
Jel bi bilo kasno posijati repicu kroz par dana kad se posuši od ove kiše, ostalo mi sjemena za 5 ha, pa da to posijem?

kad budem išo prvi put u obilazak, budem ju poslikal...
Josipe, a što ti ne nabaciš slike?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
slike će najvjerovatnije biti sutra,jer prije nisam nosio fotić u polje,a mob.nema baš sjajnu kameru.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Evo jedne slikice, bio je več mračak kad sam išo gledat, pa nisam ni puno vidio, a kamoli slikao....
A samoniklog žita ko u priči...
22092010143.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Uljana repica, sjetva-žetva 2010.-2011.-2012.-2013.

nitko već dugo ne spominje u.repicu.....
kakvo je stanje na vašim njivama,ima li korova i da li ste zadovoljni sa usjevom?kako sada stvari stoje izgleda da bi repica mogla odličnu cijenu u žetvi navodno i puno bolju nego ove godina koja baš i nije bila sjajna za ovu kulturu.
 
W

wwwseljak

Guest
nitko već dugo ne spominje u.repicu.....
kakvo je stanje na vašim njivama,ima li korova i da li ste zadovoljni sa usjevom?kako sada stvari stoje izgleda da bi repica mogla odličnu cijenu u žetvi navodno i puno bolju nego ove godina koja baš i nije bila sjajna za ovu kulturu.


Korova ništa za sad, 20ha ne može biti bolja vrh vrhova, na preostalih 10ha malo lošije... Imam je već 5-6 godina, iskreno samo je jedne godine bilo sjajno, one kad je cjena bila 350kn ako se ne varam... Daboga se ponovilo... A bilo je jedne godine 160kn... Tako da... Mislim da je prošlo vrijeme jeftinog...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja je sijem isto nekih 5-6 god. pa je i meni kao i tebi i vjerovatno svima ostalima bila ta 2008 najbolja zbog cijene,a i prinosi su bili odlični(kod mene 4t)dok su ulaganja bila puno manja.ni ostale godine mi nisu bile loše i bio sam super zadovoljan pa se nadam da ću i ove godine dobro proći.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
kod nas je nekaj skroz malo nikolo skoro niš i sad je posijana pšenica sve!ništ kod nas ove godine od repice!
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
šteta,a baš bi ove god cijena mogla da bude odlična,ali nemoj žaliti ako imaš pšenice jer bi i ona trebala da bude na cijeni.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
nitko ne spominje repicu, pa el ju netko uopce sijao????
imam 21 ha, pretanjurao nekidan 2 ha jer je tu nije uopce bilo i posijao soju....
cvatnja je skoro gotova, prekjucer je tek pcelar odvezao košnice....
i što sad, dali treba prskati protiv bolesti, sa čime?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma siju je ljudi ima nje ali jako malo,a i dosta je pretanjurano zbog lošeg sklopa.ja imam oko 16ha i sklop je odličan ali čini mi se da je nešto manjeg rasta nego prošle godine(1,4-1,7m). što se bolesti tiče ja sam svoju oprskao u početku cvatnje sa portom,a mislim da je sada ipak prekasno za ulaženje prskalicom u repicu.
 
M

MOCO

Guest
Vidim da je ovdje na forumu repica zapostavljena, a nebi trebala biti. Završio sam žetvu i predao sve u silos, a cijenu neznam. Hvala Bogu zadovoljan sam prinosom, 2,1 po JUTRU. ako znam računati to je 3,6 po hektaru ;) (možda neznam izračunati, nekako mi predobro zvući):gitarist: e da sam znao pa sve posijao uljanu repicu,mogo sam i krave rasprodati i otić na more, al ajd budi ti pametan
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Koliko sada placaju repicu? I kako to da samo Vas tri uljanu repicu sijete :supris:
 
M

MOCO

Guest
Koliko sada placaju repicu? I kako to da samo Vas tri uljanu repicu sijete :supris:

ja ovako odokativno očekujem 3,5kn, mislim da je to minimalna cijena +pdv
 
Na vrh