• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2010-2021

Ratar12

Član
Tu od
12 Velj 2018
Poruka
47
Pozdrav ja ove godine prvi put sijem repicu pa bi trebo savjet repica je neki 60 posto u cvijetu dali je kasno da ju špricam za bolest i sa čim bi je trebalo špricat znači sjajnika i pipu sam uništio sam sad još vidim gdhe kojeg dali bi moro jos i protiv tog špricat
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Fungicid može još, Amistar Gold.
Sjajnika nema smisla u ovoj fazi špricat a da se ide napravilo bi se više štete nek koristi!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Nema veze barem će se lakše kombajnirat 😉
Znaš dok je ona visine nekih 170cm još k tome stabiljka zdrava i zelena a u bunker sipa ko ludo... nije mi baš to to, dugo traje žetva onda😜
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Nemam kombajn pa me to ne muči haha.
Ali uglavnom i to da, a vjerujem da lakše pretrpi vjetrove i kišu ko prošle godine pred samu žetvu.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Oho pa kolko površine imaš za toliko sorti. Ja imam kws umberto sve.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Malo, 18 kj. Ali se sije malo gušće pa zato.

Kažem male su, bilo je takvih godina dok su male, ali iznenađuje jer recimo prošle godine su SY repice bile robusne i ogromne, ali takvo vrijeme eto..
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Moja KWS umberto visoka 100cm, 120cm, a pioneer PT271 50cm, ista zemlja, ista gnojidba, isto sijano sve... neznam baš kakav bude prinos na tome, s obzirom kak je suho, treba joj kise
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok trebam mali savjet, moram drastično mjenjati plodored i uvoditi nove kulture pa bi ove godine poslje pšenice na dva hektara napravio podrivanje a zatim za par dana oranje i pripremu za sjetvu uljane repice, zanima me cijena i količina sjemene i dali ga je lako nabaviti, koja gnojidba ide predsjetveno i prva zaštita me zanima, hvala unaprijed nekome ako mu se bude dali odgovoriti.
 

Ratar12

Član
Tu od
12 Velj 2018
Poruka
47
Pozdrav kakva je situacija sa repicom šta mislite dal če biti prinosa s obzirom na godinu čini mi se dista niska al mahuna ima dista s obzirom da ja sijem 1 godinu neznam bas kak to mora izgledat da bi bilo neke zarade🙂
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Moja izgleda odlično,trave nema,nikla je jednoliko tak da nema rupa,mahuna ima puno,visina je nekih 1 do 1.2 metra pa se nadam minimalno 2 t na ral,samo više.Naravno ako se ne desi neka tuča do žetve.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Kod nas redovito problem sa nicanjem, priprema se sa RD s običnim cjevastim valjkom i izgleda da radi na "brijegove" odnosno nejednako sabito, primjerice na uvratinama gdje se malo ugazi u pripremi traktorom niče odlično. Mislim da bi problem riješila greda iza, te paker valjak. Mišljenja?
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Kod nas redovito problem sa nicanjem, priprema se sa RD s običnim cjevastim valjkom i izgleda da radi na "brijegove" odnosno nejednako sabito, primjerice na uvratinama gdje se malo ugazi u pripremi traktorom niče odlično. Mislim da bi problem riješila greda iza, te paker valjak. Mišljenja?
Pofrezat tjedan prije sjetve i ostavit da se zemlja slegne.. ne voli sjetvu u frisko oranje
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Otkad radim gruber i dva puta tanjurača na strnište više nemam problema sa time. Pogotovo u pjeskovitim tlima gdje mi se na oranju događalo da sjeme uvjek ode preduboko. Voli praškastu pripremu i plitku sjetvu, a ovisno o godini i potrebi i valjam nakon sjetve.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
@terminator99 je to najbolje reko,ne voli friško oranje. Nabolje je bar dva do tri tjedna prije izorat i tjedan prije zatvorit brazdu pa prije same sjetve još jedan prohod da je što sitnije i što ravnije i naravno ak nikakva kiša nije pala na oranje i znaš da nebude u neko skorije vrijeme poslije sjetve, onda je bolje ne niti sijati.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
Nitko o cijeni ne govori?Da li se sta zna ?Kad osiguravas racunaju 2.41 po kg e sad koliko ce nasi otkupljivaci dati to je pitanje!
 

Ratar12

Član
Tu od
12 Velj 2018
Poruka
47
Uh to i nije bas bajno ja imam ugovor sa rwa i hesanas rekli da ljudi nisu bas sijali da bi mogla biti dobrea cijena e sad cemo vidjet pošto ja prvi put sijem ove godine neznam kak to ide sta se tiče plačanja dalu se dugo čeka na usplatu
 

Najnoviji postovi

Na vrh