• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2010-2021

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Dobro je, mozda u ovom slučaju više znaci kao uteg odnosno kad sam krenuo sa sjetvom počela je kisa pa je dobro mješal zemlju suhu s vlaznom... Veci učinak dok je u kombinaciji s kratkom tanjuračom..
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
604
Suvise bujna ti ulazi u zimu, tretiraj ju nekim regulatorom rasta-fungicidom jer najavljuju opet toplo vrijeme i bude ti krenula u visinu jako
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pričekam još malo, prskanje regulatorom je čini se neizostavno.....ove što su sijane kasnije nisu toliko bujne....

Ova je sijana 7.9., a slikano je 1.10.

 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Još nisam, netko kaže da treba prskati, a netko kaže da netreba, pa još neznam što ću napraviti
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
170
Mislim da ce previse krenit u stablo, toplo je vrijeme a ovdje kod nas oko vk nisam nista za prskanje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da, jer još nije trebalo prskati regulatorom...... Ranije je moja posijana i još idealni uvijeti, puno kiše i sunca, rezultat je takav kakav je, repica do koljena
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Moja je malo pre gusta, nisam dobro naštimal sijačicu i onda sam moral duplirat, sad mi se čini pregusta... jel imal ko slicni problem, tj. jel može bit pregusta? posijal sam na 5ha količinu sjemena koja je za 6ha...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Moja je malo pre gusta, nisam dobro naštimal sijačicu i onda sam moral duplirat, sad mi se čini pregusta... jel imal ko slicni problem, tj. jel može bit pregusta? posijal sam na 5ha količinu sjemena koja je za 6ha...

Nije pregusto, nakon zime imat češ dojam da je rijetka dok ne krene vegetacija.

Osobno, prije zeznem normu sjetve kod pšenice ili ječma nego da mi se dogodi to kod repice.

Preporuka s moje strane da ju siješ s nekim mikrostart gnojivom pa podesiš sijačicu npr. na 27-28kg/ha da baca, pa stoga je moguće posijat do 99% točno.

Razlog crvenjenja nek ne brine previše, može se na kraju na kombajnirat 4t/ha, malo blokada fosfora možda i zbijenost tla pa korijen nema zraka, depresije s vodom..
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ove godine se depresije od voda baš vide, inače joj nije tolko smetalo...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Čital sam malo o tom crvenilu i veli da može bit nekakva virusna bolest koju prenose lisne uši, al da se netreba zabrinjavat jer u najgorim uvjetima može smanjit prinos do 15% ali to je jako rijetko... al sve u svemu, to je di koji list crven, uglavnom, repica dobro izgleda
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Jel krenuo tko sa prihranom? Navodno već negdje krenula pipa,ja je na sreću još nemam.
 

Prilozi

  • 20200224_134214.jpg
    20200224_134214.jpg
    156.4 KB · Pregleda: 12

Najnoviji postovi

Na vrh