• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2010-2021

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Čekam da prođe ovaj val kiše, pa onda poslje toga prihrana, nadam se da će i onda nešto poškropit da rastopi umjetno. Čekam još malo zato jer radim 1 prihranu 350 kg/ha i to je to.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
To si isprobao i bilo ok ili samo nemas vremena za 2 puta?
Svi pricaju da treba cim ranije i da repica brzo potrosi dusik, pa treba opet kroz 2-3 tjedna prihranu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pa iskren da budem, nikad nisam radio drugacije i nikad nemam problema sa prinosom zbog toga, problemi mi se vise javljaju zbog sjajnika i polijeganja, bolesti i tih stvari tako da puno vise paznje pridajem tome i zadnjih godina obavezno prskam protiv bolesti što mi se pokazalo pun pogodak, a to sam vidio prošle godine jer svoju nisam stigao zbog onih kiša i prerasla, a kod strike sam poprskao i razlika je bila sigurnih 500 kila po ha, zeleno strniste, dok moje sve smeđe.
Ove godine sam planirao u dva navrata ici i u repicu sa prihrano, ali eto pricekat ce ipak to iducu godinu. Inace zasad ove godine repice su u odličnoj kondiciji, jedino ima malo stete od vode, ali zanemarivo.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Jel tko špricao protiv pipe? Ja danas obilazio i tu i tam ima koja. Sljedeći tjedan ide špricanje samo još ne znam s čim bi bilo najbolje?!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Protiv bolesti nejdem nikad u jesen, a i ove godine nisam u jesen prskao ni buhač jer smo imali onu zaštićenu. Pipu i sjajnik prskam 2 do 4 puta ovisno o populaciji, prskalica je pripremljena, ali još ne vidim nalet pipe kod nas s obzirom kako je upozoravano da je krenula. Prskanje protiv bolesti obavljam u zadnjem prskanju protiv sjajnika, a to je negdje dok repica zacvate 20-ak % sad manje više kako kad. To izgleda ovako nekako od prijašnjih godina.

 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Malo iz današnjeg obilaska.
Čekam neku najavu kiše kroz tjedan dana i ide druga prihrana.
 

Prilozi

  • 20200311_081615.jpg
    20200311_081615.jpg
    168.6 KB · Pregleda: 22

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Ovi minusi ujutro, kod mene bilo -3, hoce ubit sjajnika?
Kolega prskao, ja isto nisam nasao ni jednog.. 24099
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
danas, nakon 2 dana dodem do prvog pupa i 7 sjanika gore. dns akcija!
majstori siju repicu za gnojidbu.. ne zaoru, ne spricaju... nije ni cudno kaj ih ima tolko
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Bome ista stvar, ja i danas stao pogledat na jednoj, toplije vrijeme, svi vani. Isto krećem sa Nurellom.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da se nadovežem, ono gore na slici je Syngenta, e sad bome ne znam točno ili Iowa ili Cassidy i ta je i puno veća, te je veći i napad.

Ovo danas je Pioneer PT271.









 

Najnoviji postovi

Na vrh