• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

umjetno osjemenjivanje nazimica i krmaca

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
pri umjetnoj oplodnji koliko stupnjeva mora biti voda u kojoj se grije sjeme u vrecici,i koliko vremenski se mora grijati u vodi

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
pri umjetnoj oplodnji koliko stupnjeva mora biti voda u kojoj se grije sjeme u vrecici,i koliko vremenski se mora grijati u vodi
Ako ste prošli edukaciju onda ste dobili jednu nazovimo knjigu " Umjetno osjemenjivanje svinja " Križevci to je zgodan priručnik za sve tko drži krmače oplođival umjetno ili prirodno . Kod pripreme sjemena koriste se posebni razređivači koji djeluju na kvalitetu i duljinu trajanja sjemena . Koriste se dvije vrste razređivača .
BTS razređivač ( za kratko čuvanje sjemena na + 17 C - do 72 sata 3 dana
Androstar Plus razređivač, ( produžuje upotrebu sjemena do 7 dana ) to sjeme nazivaju " sjeme produženog djelovanja " malo je skuplje ali može duže stajat do oplođivanja kada naručujete onda morate naglasiti ako hoćete ovakvo sjeme . Sjeme se čuva na temperaturi od + 17 c netreba ga grijati samo treba dobro protresti kesicu prije upotrebe .Malo sam odužio sa opisom nadam se da će koristiti . Ako nešto nije jasno slobodno pitajte , ovo što pišem prepisao sam iz te knjižice a u praksi na taj način i ja radim i uvjek naručujem 2 doze i osjemjenjujem nap. ujutro pa predvečer.

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
ja narucujem u osijeku u cus-u i potrebno ju je grijati u vodi desetak minuta na temperaturi od 38 do najvise 40 stupnjeva ,sjemenit cu najvjerojatnije sutra kad dodem sa posla ,odnosno sutra navecer pa prekosutra ujutro,stim da imam jedno sjeme od danas a jedno od petka i to pic sjeme

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Sjeme se čuva na 16 c,i ne grije se prije osjemenjivanja.Inače i ja uzimam sjeme iz Osjeka i zadovoljan sam.Imam i svog nerasta koji skače na fantom i od njega uzimam sjeme i osjemenjujem.

tomosaki

Novi član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
6
dobar dan prije svega. novi sam u svemu ovom. ovako imam nazimice i sada kako pravilno da ja osjemenim je. jel samo metnem u nazimicu i istisnem spermu, ili onako polako kickam i ispustam malo po malo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,221
Pozdrav forumaši!
Znam da nije pod ovu temu, ali ako netko ima ideju neka pomogne! Znači zadnje prašenje je bilo 7 ženskih i 2 muška i od toga sam sebi za tov ostavio 4 komada, oba muška i dvije krmačice! Sad su 6 mjeseci i cca 80-85 kg i krmače se počinju tjerati! Dali postoji neki način to tjeranje suzbiti, tj.komplet spriječiti a da ih ne moram sterilizirati iliti po naški štrojiti! Ne želim to štrojenje jer su naši ljudi a i veterinari gori od mesara pa sve rade "na živo", bez anestezije i sl.
Ako postoji bilo kakva druga mogućnost poput kemijske kastracije ili još bolje nešto na biološkoj bazi...
Hvala

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Nekad smo uz krmače imali svinje i u tovu,danas samo prasad...
između 500 kom bilo je uvijek između 100-300 ženskih...Tjerale su se da to nije bilo normalno :(punch): svaki dan barem po 3..U tom razdoblju svinje ne rastu jer ne jedu,nema nikakve kemije za to pričekaj 2-3 dana i bude se smirilo.
A danas kada bi mi se trebale krmače tjerati one se ne tjeraju :fiery:
(pročitao sam negdje-EJ ZIVOTE SPUŠTENA ROLETA :icon_lol: :icon_winkle:)

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,221
Nekad smo uz krmače imali svinje i u tovu,danas samo prasad...
između 500 kom bilo je uvijek između 100-300 ženskih...Tjerale su se da to nije bilo normalno :(punch): svaki dan barem po 3..U tom razdoblju svinje ne rastu jer ne jedu,nema nikakve kemije za to pričekaj 2-3 dana i bude se smirilo.
A danas kada bi mi se trebale krmače tjerati one se ne tjeraju :fiery:
(pročitao sam negdje-EJ ZIVOTE SPUŠTENA ROLETA :icon_lol: :icon_winkle:)

Ma čekam ja, ali njih dvije k'o blesave! Svakih 20-ak dana, skiće i kao što si rekao ništa ne jedu! Muški su skoro duplo veći od njih, a do prije 3 mjeseca su bili manji!
Hvala svejedno...

Najnoviji postovi

Na vrh