• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Univerzal 445 filter ulja

Marek099

Novi član
Tu od
21 Svi 2022
Poruka
2
Pozdrav,kako sam napravio servis na svojem univerzalu 445 dt, (filter ulja, ulje, filteri goriva,),nakon kaj odstoji preko noći, ujutro prvi start jako dugo diže pritisak ulja (cca 10 sec),filter je KAT, kupio sam drugi filter CNH,stvar je opet bila ista, te sam sad kupio filter s nepovratnim ventilom, ali za njega se mora izvadit ona cjevćica koja ulazi u filter,dal on zatvara srednju rupu i one okolne ili??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
One okolne. Ne savjetujem ti kratiti cijev.
Ima filtera s nepovratnim ventilom kojima cijev me smeta.
kad dugo stoji, normalno je da treba neko vrijeme da naraste tlak.
Najbolji filteri, koje sam koristil, su bili (Cooper) FIAAM FT4670T.
 

Marek099

Novi član
Tu od
21 Svi 2022
Poruka
2
Da,ali to se događa ako odstoji i po par sati, jednostavno odserafim filter i on je suh ko barut, nema ulja u njemu,jednostavno predugo radi bez pritiska, sad sam stavio CNH FILTER, trazio bas za univerzal s nepovratnim ventilom, i skinuo sam onu cjevćicu koja ulazi u filter jer on ima ventil odmah dolje nekoliko cm u srednjoj rupi, danas ujutro upalio i lampicu ulja gasi odmah, pitanje je sad dal je to tako dobro, i dal se radi filtracija, saljem sliku kat.broja filtera...
 

Prilozi

  • IMG_20220522_112254.jpg
    IMG_20220522_112254.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20220522_112244.jpg
    IMG_20220522_112244.jpg
    12.2 KB · Pregleda: 8
Na vrh