• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Update prednjih svjetla Zetor stari-novi tip

Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Pozdrav ekipa.
Imam zetor 7245 s okruglim prednjim svjetlima. Svjetla su stara kao i traktor pa vise ne svijetle bas... pitanje je da li je moguce ta okrugla svijetla zamijeniti novim (cetvrtastim modelom) ili nekim LED rjesenjem i gdje to najjeftinije kupiti/nabaviti?
Hvala puno :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Svjetla na kabini ili naprijed pod haubom? Na kabinu možeš stavit led svjetla, naprijed teško
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kod tebe je ona plastična maska ? Ako ju budeš prilagođavao četvrtastim svjetlima budeš ju morao rezati a to onda više nije to. Osim ako je polupana kao kod većine starih tipova zetora.
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Hvala na odgovoru
Da li ima maska za cetvrtasta svijetla?

Ugl, ne moraju biti cetvrtasta pod svaku cijenu ali bih volio da jako dobro svijetle ;). Ova trenutno koja imam nisu na nivou.

Dobro dosao svaki savjet. Glavni cilj je opisan gore-da se vidi kao po danu :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Kupiš masku od novijih serija npr 6340 itd i malo prilagodi ako uopće i treba i eto četvrtastih otvora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Imaš i novih okruglih za kupiti (mislim da je do 100 kuna komad) pa stavi njih jer ova sva pripasivanja su trošak.
Ta svjetla nek ti budu glavna a radne lampe si nekam ugradi kao pomočne jer ako nebu tak mogel bi imati problema kod registracije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Okrugle lampe imaju veću površinu reflektora, pa imaju i jače snop svijetla od kvadratnih, tak, ak nisi zadovoljan originalnim svjetlima, manje ti sigurno ne budu donesle poboljšanje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Maska od novog tipa serije xx20 ili xx40 je malo preskupa da bi se isplatilo. Bolje ne pitaj za cijenu. Najjeftinije kupiti nova svjetla i nove sijalice kako su ti već kolege savjetovali.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ako je baš potrebno da bude toliko dobra svjetlost onda možeš dodati još led maglenke a njih možeš staviti na nosač pozicije-žmigavaca jer baš sam dosta vidio da ljudi postavljaju na to mjesto radna svjetla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Jesu li u farovima H4 (60/55W) ili su obične 45/40W žarulje?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ja sam imal slican problem na 5211 sa češkom kabinom, slabo su mi svjetlili reflektori na kabini. stavil sam h4 žarulje i nije bilo puno bolje. Ispostavilo se da mi pada napon iz nekog razloga... i da više nije 12volti nego 8 volti... nezz zakaj... nisam niš slagal jer nemam vremena...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Kak su to veliki farovi s metalnim zrcalom i pravim staklom naprijed, možeš ugraditi adaptere i H4 žarulje unutra. Razlika u svjetlu bude više nego očigledna.
P45T_Ad_1024x1024.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Vodi računa da h4 sijalica ždere sjenilo pa na ovima današnjima lampa dugo ne traje pa tvoja sreča nebu dugog vijeka.
Nije trajala ni prije jer da je zamišljena da bude h4 nebi adapter trebala....

Ja bi stavil klasiku i za ispomoč na polju radne lampe led.
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Ekipa, hvala svima na odgovorima i zelji da pomognete!
Nakon istrazivanja u trgovini, shvatio sam da zamjena forme svjetla trazi investiciju vecu od 1000 kn. Samo maska za novi tip kosta preko 400 kn.
Usput, sasvim slucajno sam otkrio da mi kabina ima slabu masu. Iz tog razloga su i slabije svjetla radila. Sad rade bolje tako da cu ih jos pisloziti nakon sezone. Svakako mi se sviđa i ideja o prednjim radnim led svjetlima na zmigavcima. Mislim da ce na kraju ispasti savrseno ;)

Eto, malo informacija i od mene prema vama!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mislim da kabina nema veze jer su svjetla na haubi na onom limenom nosaču, a sama hauba je zašarafljena na prednju koljevku koja je na motoru..... da bi bil siguran najbolje je masu dovuči direkt na dek sijalice.

Kad smo več kod sijalice. Ako ideš na H4, ne moraš kupovati onu redukciju koju je ZJ spominjal. Imaš za kupiti žarulja koje pašu u tvoju lampu a H4 su.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh