• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upitna zdravstvena ispravnost eko-kruha

K

kemicar

Guest
možda gospođa zna tehnologiju proizvodnje kruha i pekarskih proizvoda, ali mi se ne čini da ljudi ne prskaju pšenicu protiv gljivica. U svakom slučaju izjava je neoprezna, generalizirajuća. Aditivi u kruhu su čista glupost i kozmetika i način da se proda čim više zraka pod kruh. Treba gosp. podsjetiti da se kruh peće samo od brašna, kvasca, šečera, soli i vode (ulje za tepsiju).
 
C

chickenlover

Guest
Ekološki kruh je proizveden iz neprskanih žitarica, pa one sa sobom donose i mikotoksine koji mogu uzrokovati razne bolesti, upozorava dr. Duška Ćurić sa zagrebačkog Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta.

Cijeli članak pročitajte na sljedećem linku:
http://www.agroburza.hr/2010/08/upitna-zdravstvena-ispravnost-eko-kruha/

Procitala sam ovaj clanak i ne mogu se uzdrzati da ne komentarisem izjave te gospodje Curic. Mogu samo reci da na nesto gluplje, apsurdnije i tako ocigledno kontradiktorno nisam skoro naisla. Mojoj zblanutosti nema kraja. Zaboga, po toj logici bi svaka neprskana biljka bila potencijalno opasna upravo iz razloga sto je prirodna! Ovo takodje implicira da su sve hemijski NE tretirane kulture NUZNO zarazene ovim ili onim sto se na njima nakotilo, te da je jedini nacin da odrzimo "zdravu" biljnu kulturu taj sto cemo je prvo dobro zatrovati !

Ne znam jel ovo za smejanje il za plakanje, a ko je dozvolio da ovakva imbecilnost osvane u stampi, treba mu preispitati elementarnu sposobnost rasudjivanja.
 
Na vrh