• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upotreba sijalica u proizvodnji presadnica

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dali netko upotrebljava sijalice u proizvodnji presadnica dok su dani magloviti tmurni i bez dovoljno dnevnog svjetla, koje sijalice koliko na koju površinu i koliko ih dugo preko dana drži uključene. Puno pitanja bez odgovora a možda nekom pomogne (meni sigurno) u proizvodnji presadnica.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dali netko upotrebljava sijalice u proizvodnji presadnica dok su dani magloviti tmurni i bez dovoljno dnevnog svjetla, koje sijalice koliko na koju površinu i koliko ih dugo preko dana drži uključene. Puno pitanja bez odgovora a možda nekom pomogne (meni sigurno) u proizvodnji presadnica.

He he kako sam već jednom napisao treba samo pratiti marihuana uzgajivače. Oni su tri koraka ispred nas. Ovdje imaš sve o rasvjeti za biljku :)

http://growweedeasy.com/growing-marijuana-what-type-of-lights
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Najjeftinije sa najmanjim utroškom struje su ti LED paneli. No moraju imati i plavu varijantu, to im je nešto za kasniji stadij. Ne kužim se baš u sadnju marihuane. Jedino što ti LED paneli ne griju. Poz
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Dali netko upotrebljava sijalice u proizvodnji presadnica dok su dani magloviti tmurni i bez dovoljno dnevnog svjetla, koje sijalice koliko na koju površinu i koliko ih dugo preko dana drži uključene. Puno pitanja bez odgovora a možda nekom pomogne (meni sigurno) u proizvodnji presadnica.

Ja sam znao koristiti obične neonke od 2x40W day light u panelu i to na pola metra od kontejnera i mogu reći da su se pokazale odlično s obzirom na efektnost u odnosu na potrošnju struje. Jedna takav panel je pokrivao oko 9 kontejnera. Uglavnom koristio sam nakon nicanja pa unaprijed par dana kako ne bi došlo do izduživanja sadnica.

Što se tiće LED rasvjete tu nema kruha, jer je startna investicija vrlo visoka bez obzira na malu potrošnju.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam znao koristiti obične neonke od 2x40W day light u panelu i to na pola metra od kontejnera i mogu reći da su se pokazale odlično s obzirom na efektnost u odnosu na potrošnju struje. Jedna takav panel je pokrivao oko 9 kontejnera. Uglavnom koristio sam nakon nicanja pa unaprijed par dana kako ne bi došlo do izduživanja sadnica.

Što se tiće LED rasvjete tu nema kruha, jer je startna investicija vrlo visoka bez obzira na malu potrošnju.

Plevak ajde molim te malo pojasni ovu rečenicu.

Znam da i petula koristi sijalice neznam kakve a nikako nemogu da nađem tko je napisao da koristi sijalice i odagja rasad u garaži pomoću sijalica i ventilatora za mješanje zraka.


@kontam dali znaš koja sijalica bi bila solidna za uzgoj presadnica. EMGD doo. webshop ovdje su sve moguće sijalice.
 
Posljednje uređivanje:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Plevak ajde molim te malo pojasni ovu rečenicu.
]

Kao što piše,a odnosilo se na zimsko doba kod slabog danjeg svjetla u plasteniku....što još treba reči !?
 

Najnoviji postovi

Na vrh