• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus 355 hidraulika

Mato2606

Novi član
Tu od
12 Kol 2018
Poruka
4
Nece hidraulika da radi.... Kolega mi je gledao i kaze da je razvodnik u pitanju... E sad... Moze li se on reparirati ili moram novi... I koliko to kosta reparacija i gdje kupit gumice i ostalo...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teško je odgovoriti jel ne diže jel rade kiperi kako je kolega zaključil da je razvodnik .
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Opisi malo bolje problem,kazi sta se tacno desava. Razvodnik nov je skup kao djavo,da se reparira moze,tj treba zameniti u njemu 6 o-ring gumica.
 

Mato2606

Novi član
Tu od
12 Kol 2018
Poruka
4
Problem je bio u pumpi.... Nisam trenutno kuci... Sutra cu biti pa cu vidjeti.... Pa cu reci sta se desilo tocno... A zasto mi pod teretom malo popusti, pa digne svakih malo.... Gdje se mogu kupiti gumice za razvodnik.... Hvala...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Tako je i meni skakao hidraulik kad sam mijenjao gumice.
Ponovo sam sve rastavio i prepakovao i radilo je dobro.
Vjerojatno neka gumica ili neki ventil nisu bili dobro namjesteni.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

Mato2606

Novi član
Tu od
12 Kol 2018
Poruka
4
Lezaj prije pumpe kuciste i 2zupcanika...stavito novo sve... I sad moram nabit puni gas da digne....
Vjerovatno je sad i pumpa dobila po fergazeru
Narucio sam pumpu novu pa cu stavit pa cmo vidjeti.... Jel me moze ko uputit gdje kupit gumice za razvodnik... U pozegi nema nigdje... Da stavim sve novo i gotovo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Uzmi za Zetorov razvodnik, isti k drugo pakovanje.
Još ti bu i viska ostalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Možeš uzeti i od 4 cilindra, duga getriba, kratka getriba.... sve paše samo buš ti na Ursusu imal viška.
Mislim, imal buš viška i od Ursusove orginal garniture jer pumpu i poklopac nebuš diral isto ko ni ručice kojima komanduješ tak da.... nema da brigaš kaj god da uzmeš.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako je već sve rastavljeno, zasto je promijeniti manzetne i kariku? To je najjednostavniji dio od svega

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

VeB

Novi član
Tu od
9 Ožu 2019
Poruka
3
Pozdrav decki, imam problem sa usrusom 355, hidraulik sve normalno radilo, danas na tanjuracama i od jedan put vise nece spustit... i ostavim traktor ugasen jednu pol sata, hidraulik se sam spusti, opet upalim traktor, dignem hidrauliku ali mi je kao nekak pod opterecenjem dizalo, kao da je motor gusilo i opet ne spusta. dali je imao ko slican problem, sta bi to moglo bit?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Kolega ima 355
Ne diže mu hidraulik do kraja.
Npr, tanjurače digne svega par cm od zemlje, na istu visinu ruke digne i kad nema ništa prikopčano?

Gdje mu se gleda količna ulja u getribi, pretpostavljam da je to isto ulje i od hidraulike?
 

Prilozi

  • 20200417_182325.jpg
    20200417_182325.jpg
    117.8 KB · Pregleda: 24

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Tu na tom čepu kaj se vidi na slici (ključ 24).
Isto je ulje od mjenjača i hidraulike.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Jel ima negdje neki mjerač ili nesto sl.? Kako znati kolko ga ima?

Isto je, na ravnom ili nizbrdo.

Ne bi ja ni skužio problem da nije pokušavao stavit tanjuraču na paletu. Kažem mu, daj ju malo podigni jer je prenisko i zapet će, a on meni da je to to i više ne ide u zrak.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Taj čep gdje gledaš ulje je ustvari mjerač i tu isto sipaš ulje.Nekako mi je teško povjerovati da tako malo ulja ima da ne može čak ni na ravnom terenu podignuti neki teret.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
S obzirom kako on održava traktor ne bi me niš čudilo.
Nisam nikada imao sa Ursusima posla pa mi neke stvari nisu baš jasne.
Za ulje sam pretpostavio gdje se toči samo ne znam koliko i do koje razine.
I koja vrsta ulja ide u njega?
 

Najnoviji postovi

Na vrh