• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Usisavači

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tražim usisavač za pepel. Pobegel mi je onaj u Lidlu (ko da je on imal noge, a ne ja :icon_redface: :(giggle):).
Malo sam pogledal po netu i pronašel:
1. http://www.merkur.si/ogrevanje-in-h...pel/sesalnik-za-pepel-lavor-ashley-200-filter

2. http://www.ealati.hr/proizvod/einhe..._campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

3. https://www.svijet-medija.hr/art/us..._campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

4. https://edigital.hr/suho-mokri-usis..._campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

5. http://www.bauhaus.hr/lienbacher-usisavac-za-pepeo-1200w.html

6. https://mtehnika.mercator.si/izdelek/16889236/sesalnik-za-pepel

7. https://mtehnika.mercator.si/izdelek/16723585/sesalnik-za-pepel

8.http://www.trgovinejager.com/sites/trgovinejager.com/files/letak-tehnika251.pdf (na početku 2. stranice)

9https://katalogi.ceneje.si/Katalog/10670/bauhaus-katalog-november-2016 (na 5. stranici.

Na koji način čistite peći na drva ili pelete?
Kakva su vaša iskustva?
Svi prijedlozi su dobro došli.

Nisam uspjel pronaći adekvatnu temu pa sam otvoril novu. Ukoliko postoji, lijepo molim moderatore da prebace post u tu temu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Taj koji imam je prastar. Ne znam kak bi to funkcioniralo. Jel ima ta kanta i svoj filter za pepel?
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
ona 'kanta' bez motora je totalna glupost!
pepeo je pepeo, i ja osobno ne bi nikad, ali zbilja nikad kupio samo kantu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Moja je pre nekih 5 leta vidjela u bau bau akciji kerherov usisivač pored je bila kanta i kupila.Usisivač sam ja zapljenio za u radionu a kanta je stajala zaboravljena.Jednom kad sam vadio pepeo iz peči se setim da bih mogo i probat kako to ide preko kante i od tad uvek na fino očistim peč sa kantom.Kantu nekak do pola nafilam pepelom i ispraznim.Kanta filtera nema ima samo mrežicu ali ima usisivač vreču i pravi filter za zaštitu motora ali kad čistim sa kantom ne primetim da bi se vreča nešt punila sa pepelom tak da za mene je to dobra stvar.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možda ovaj Kaercher 3200 koji je nekad imal posebno posudu za pepel. Sad više nema, ali je zato cijena skoro dupla, a samo posuda posebno košta 366 kn ( kao kompletan usisavač).
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Hebat ga tako, lako zapljeniti :icon_rofl: :icon_thumright:

Velim, imam i sam taj usisavač za pepeo, sa motorom, i vidim kak sa njime 'radim'.

Sa 'običnim' usisavačem ipak čovjek 'čisti' i kauč i 'svašta', a pepeo i 'saje', ah hebat ga, toga u kotlovnici ima. A čim ima u kotlovnici za 'čas' bude i na usisavaču, i onda je to, po meni, i skuplje, i više mjesta zauzima, a i spajaj, ne spajaj...

i ovaj 'filter' to je za pepeo zakon, zakon!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
iwanho tačno si ga pogodio takav je.Cenu se ne sečam ali nije bio dosta para ali su zato vrečice skupe pa i filter.Filter sam jednom moro zamjenit baš zbog peči,preko kante povuklo žeravicu pa je usisivač propušio :icon_rofl:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
mranderson,
koji model imaš? O kakvom filteru pišeš? Neki imaju vrečaste filtere, neki perive, neki hepa, a neki imaju ispuhavanje filtera.

Kaercher je izgleda izbacio dodatnu posudu, a usisavač je kao namijenjen za usis pepela i grublje suhe nečistoće (uglavnom podovi). Ima li neki od modela ciklonski filter grubljih čestica. Produžava vijek filtera, a vjerojatno bi spriječil da žeravica skuri fini filter.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Bitno je da je taj usisavač namjenjen baš za pepeo, to je bitno.
Pepeo je onak škakljiva 'stvar', izgeda sve mirno, tiho, da nema ničega, a eto, nisam jedini koji sam 'skurio' filter jer mi se činilo sve 'mrtvo'!

Moj susjed dobro da nije zapalio kuću! Nije obračao baš pažnju, mislio je nisam kurio više od 12 sati, i istresel pepeo u plastičnu kantu od jupola, da vidiš 'veselja'! :icon_e_sad:

Uglavnom, moj 'model' ti ne bude pomogao pod milim Bogom ništa jer ga ima već sigurno 8 let, tako da. Velim, gledati, po meni, obavezno ove baš namjenjene za pepeo. Ovaj iz Lidla, po meni, i više nego ok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Iwanho, ja imam i ovoga iz Lidla i kantu od prije (također iz Lidla).
Praktičniji je, jer nemaš dvije stvari, ali...

Kanta je bolja jer ima bolji i veći filter, možeš priključiti jači usisavač i na koncu, bolja je filtracija izlaznog zraka. Na ovom s vlastitim motorom filter je premali i mam se zapuni, plastično mu je kućište Itd.
Još je veći problem to kaj i jedan i drugi imaju kratku savitljivu cijev, pa i kantu moraš držati v jednoj dok čistiš s drugom rukom. Tu je sama kanta u prednosti, jer je lakša i ne puše ti pod nos.
Većinu pepela ionak počistim lopaticom, a ovo služi umjesto metle za pobrati ostatke.
Sreća je kaj su im savitljive cijevi zamjenjive, pa na jednoj imam spljošteni a na drugoj ravni završetak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo vidiš , ako je za ZJ-ove visoke kriterije kanta dobra onda je sigurno dobra ,jer on i pi-ki najde falingu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Naravno da joj najdem falingu. Nijedna nije cijela, svaka ima luknju :D:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala bečari. :icon_pidu:

Potvrđeno je ono čega sam se bojal, da je cijev od 1 m prekratka. Zato posebno zahvaljujem ZJ-u na konretnoj primjedbi. :icon_pray::icon_super:

Za jedan model (Lienbacher) piše da ima cijev 1,5 m. Kod nekih posebno napišu koliko je duga ravna cijev na početku (npr. 25 cm), a kod drugih (uklj. Lienbacher) ne napišu taj podatak. U svakom slučaju dulje je bolje. :D:

Posuda bi također trebala biti limena. Još kad bi imal finu metalnu mrežicu prije filtra da spriječi prolaz žeravke. :icon_mrgreen: Manji komadići (2-3 mm) se obično ohlade, ali oni deblji od toga znaju, izolirani pepelom, dugo zadržati visoku temperaturu, a ne primijete se. :icon_hang:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Imaju mrežu oko filtera, i jedani drugi.
Budem ti slikal da vidiš kak jedno i drugo izgleda.
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Prije koju godinu kupio sam samo kantu za usisavanje pepela pošto imam jedan stariji usisavač u radionici pa reko budem njega iskoristio.Ta kanta ima platneni filter i plastično kučište na poklopcu.Poslije hlađenja peći od navečer do jutra uvijek ostane koja iskrica žara i več na početku korištenja ,možda prvi ,drugi put usisavanja peći,taj platneni filter s kučištem se zapalio.Sreća pa sam bio pored kante...
Nakon toga zovem u trgovinu koja ima i ujedno servis u Čakovcu da bi kupio samo filter ,reko budem drugi put više pazio s usisavanjem pepela ali mi veli trgovac da se to ne može kupiti više naknadno več cijela druga kanta..Preporuka ,izbjegavajte takve kante ili ako baš morate ih koristiti veliki oprez s njima .
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Moj stari usisava pepel sa cisternom za gnojčinu, napuni je vodom do pola. I uzeo je crijevo za električne instalacije(gibljivo je) i spojio na cisternu. Samo kaj treba kraj tog crijeva biti viši od razine vode u cisterni da voda ne izlazi van.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Ja sam sam složil jednog za pepel dok još nije bilo po dučanima za kupiti .
Dimnjak je nezgodno smješten, a kuhinjski zidani štednjak proizvodi super fini pepel, bez večih čestica i grudica čađe.

PVC bačvica 120 litara .
Bala netkanog tekstila-međupodstave-flizelina .Za filter vrečice sljedečih 30 godina.
Dorađena vreča za krumpir - pojačanje za filter vreču da podnese težinu pepela.


Kaoflex cijev i dvije uvodnice.

Filter vreču u vreču za krumpir i sve u bačvu, rub vreče preko ruba bačve.Na poklopac cijev ,pri dnu bačve uvodnica u koju se zašteka obični usisavač.

S obzirom na balu flizelina , filter je jednokratni .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Iwanho, prilažem obećane slike:
Kanta
Kanta1_zpslu0esrwh.jpg


ima metalno kućište filtra i metalnu mrežicu:
Kanta2_zps3qb69alp.jpg


Usisavač:
Usis1_zpsicfxhajv.jpg


ima plastično kućište filtra i metalnu mrežicu:
Usis2_zpsw08zfqoi.jpg


...i originalnu okruglu cijev, s plastificiranom savitljivom cijevi
Usis3_zpsgxmdmxb3.jpg
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ima li taj usisivač snage za usisavanje težih čestica? Ono da se može sa njim očistiti garaža ili neka šupa sa pripadajućim smećem koje se nađe na podu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh