• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uska kopačica/freza

nneno

Novi član
Tu od
23 Srp 2015
Poruka
6
Pozdrav

U potrazi sam za nekakvom kopačicom čiji bi radni zahvat bio ispod 20cm, nešto tipa kao Benassi rt401. Zanima me ponuda nekih drugih proizovđaća. Ako ima tko kakav prijedlog.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=yy4c4VEFjoo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ispod 20cm :O ni motike nisu manje xD pogledaj Stihl, oni imaju nekaj oko 18 cm. Daj mi reci za ovu kaj si ti metnio, je li joj ovo pogonski kotac napred, tako nesto ja trazim (malo, ali da ima pogonski kotac)?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
brgud, kako radi ta kopačica, je li poskakuje ili kaj?
Meni bi trebalo bas nekaj tako sa pogonskim kotacem.. posto bez njega ide vamo tamo, skace, zapne... :O


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Hvala na linkovi. Kako se to ponaša i radi, miss sa tim 1x kotačem? Imao sam obicnu kopacicu, a kod mene je zemlja zeznuta pa je malo skakala, malo na mjestu grebala, malo utece itd... 4,5ks i nekaj sitno kila imala, a iscrpi covjeka ubi boze.... Tako da me zanima nekaj tako, kopacica sa pogonskim kotacem :D sad meni treba do 40cm sirine max, ovo mi se cini 50 cm :/
Kolika je cijena te bennasi?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam ja imt 504 i prednost joj je kaj može u uske redove i jako je okretna i možeš ju zavrtiti okrenuti na mijestu.
Ima tri brzine napred.
Ako je jako sabijena zemlja malo zna potjerat al ideš dva prohoda.
Postoji i metalni kotač za nju.
Stabilna je koliko ti želiš i nije teško upravljati s njom.
Motor je dvotaktni i dovoljno jak.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Ovakve freze su namijenjene za međuredno okopavanje povrća i sličnih kultura koje su sađene na usko, imaju mogućnost suživanja radnog zahvata. Za točno znati na koliko se može suziti - raširiti, treba pitati prodavača.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da može se suzit na nekih 20-25cm,ali trena imati takve nastavke,nosače noževa.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Izgleda da sam našao ljek za motiku :D Koliko košta taj IMT 504, a koliko ta benassi?
Koju bi preporucili, bit je da je lakse raditi s njom?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Taj Benassi novi košta cca 12 - 13 tisućica kn novi, dok polovna IMT 504 može se naći za 4 - 5 tisućica. Benssi skup u startu i skupo održavanje, dok IMT 504 jeftiniji u startu, dostupniji dijelovi, jeftinije održavanje. Vjerojatno je Benassi komotniji za raditi (četverotaktni motor).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Ne pratiš temu ! Tražio je frezu sa pogonskim kotačem.:icon_karu:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
Da može se suzit na nekih 20-25cm,ali trena imati takve nastavke,nosače noževa.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Ide ona do 16 cm., barem sam vidio da tako pišu na njuškalu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da pišu ali složit noževe tako je malo problem.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Evo ga ovaj Benassi, novi, motor Honda 160. Čini mi se da ima dvije brzine (koliko sam uspio poloviti, na brzinu). Radni zahvat freze je 16 - 50 cm, ali postoje dva tipa freze, znači da svaki tip ima drugačije raspone zahvata, detaljnije nisam uspio popamtiti. Ali se može saznati detaljno.

Osxqh2h.jpg


hXoBuQB.jpg


n1SyxR4.jpg


Nisam jučer puno fulao u procijeni cijene.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
ljep stroj i sve, ali brat bratu ovo moras imati manafakturu za isplativost.. Izgleda da cu biti u potrati za IMT 504, inali novih ili samo polovnih?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh