• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Universal 445

NikeC

Novi član
Tu od
10 Tra 2019
Poruka
13
Dobar dan! Jucer kad sam uključio žmigavce pregorio je osigurač i desni žmigavci ne rade pa me zanima zna li tko što treba napraviti.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Jučer ti je bio veliki četvrtak a danas ti je veliki petak. Nemoj ništa raditi, samo ćeš još više kvara napravit.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Imam pitanje vezano za hidrauliku na mom 445, danas mi se dogodilo da ne diže poluge ni milimetar osim ako ne dam skoro gas do kraja i to onda jedva da se podignu. Kiper izlazi rade, mjerio sam i daju 180 bara, također sam probao prikolicu proključiti i to radi, ulje je skoro novo i ima ga dovoljno, filter sam promjenio u subotu. U subotu prilikom košnje počelo se događati da prilikom svakog podizanja kose čuo se zvuk kao sigurnosnog ventila sve dok se nisu ruke podigne na visinu do koje treba, ako je bio jači gas bolje je šištalo i malko je sporije dizao al je sve radilo. Poslje toga sam promjenio filter jer je bio dosta onečišćen i par puta podignuo i sve je bilo u najboljem redu. Jučer smo koristili kiper izlaz za samoutovarnu i to je bilo u redu, poluge nisam podizao tako da ne znam kada je prestalo raditi. Ima tko ideju od čega krenuti, da me koji ventil ne zafrkava jer je do sad sve radilo savršeno bez podrhtavanja ili propadanja? Ispričavam se na dužem postu ali sam želio što jasnije objasniti problem
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
To se dešava kad je prljav filter ili nema dovoljno ulja,nijje to ventil što se čuje već struji vazduh kroz onu cev što ide ulje od pumpe stavi samo ruku na nju i osetićeš kako struji vazduh i cev vibrira,možda je ulje novo i ima ga dovoljno ali je moguće da ima dosta taloga pa zapuši filter koji je vrlo fin i ne propušta ništa od prljavštine za počekat skini filter i probaj bez njega na kratko pa ćeš biti siguran da li je on u pitanju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ali da filter je začepljen onda ne bi radio ni kiper, išao sam ga skinuti i koliko vidim nema nečistoća na njemu kad je ionako nov. Ulje sam probao i istočiti malo preko kiper ventila i prolazi, kipericu diže bez problema. Od kad ga imam nekih 700 radnih sati sam sa njim učinio i par puta sam već mjenjao ulje i filtrirao ga i čistio cijevi da bude što čišće. Ne kužim da prestane raditi samo od sebe, da se to polako događa bilo bi mi jasno al ovako je za poludit
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ako kiper radi onda je moguće da je nešto drugo ali i tad bi zezao sigurnosni ventil da je on u pitanju,probaj na kratko bez filtera pa ćeš videti da li je on ok
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ne znam da li je posebno sigurnosni za kiper izlaz a posebno za unutarnju hidrauliku ili je to sve jedan? Nevjerojatno mi je da bi se uspjelo toliko zaštopati da ne radi ni malo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Jedan je sigurnosni ventil za sve, onaj koji gleda prema naprijed na razvodniku kipera.
Nego, jel ti nije pukel onaj feder koji drži ručicu kipera u sredini?
U kojem je položaju regulator brzine (leptirić na desnoj strani kućišta hidraulike)?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ručica kipera je u sredini i feder ju vraća uvijek na isto mjesto, regulator u kojem je položaju nisam gledao jer ga nisam ni diral, to probam poslje, ako nebu sreće mislim da moram rastaviti, jer izgleda da nekud ulje ne prolazi
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Jučer proban hidraulik bez da je itko išta otvarao i sad radi, doduše samo smo desetak puta probali i radi. Brine me kako je proradilo nakon što je dan odstajao i da mi se to ne počne događati u poslu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
I ja bi na svome trebao odradit jedan dobar servis hidraulike, ne drži skoro ništa kad je traktor ugašen a u zadnje vrijeme mi zna u transportu i dosta poskakivat, pogotovo kod većeg tereta i ako brže idem.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Meni su to slagali u sesvetama u traktor univerzal i dan danas je dobro osim sad ovog kaj me zafrkaval. Meni su promjenili oringe u razvodniku a ja sam bio zamjenio na cilindru kad je već bilo raskopano.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
BOk.

Gdje kupiti crijevo vode od kučišta termostata (izlaz vode iz poklopac termostata je okomito prema gore, nema koljena) do hladnjaka ? Izlaz s termostata je oko 50mm a ulaz u hladnjak je 40mm.

Gdje kupiti takvo crijeme koje je pod 90stupnjeva?

Hvala.

Inaće radi se o FIAT 8035.02 motoru 3, cilindra koji je ugrađen na IMT 533.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Za dodatne hidraulične izlaze iz razvodnika da li bi bilo najbolje samo se spojiti na cijev i tu uzeti iz pumpe prema postojećem razvodniku ili bi trebalo uzimati ulje iz njega? Moram dodati još jedan razvodnik jer su mi ova dva izlaza premalo
 

UTB 445-1976

Novi član
Tu od
2 Pro 2019
Poruka
18
Pozdrav, jel zna tko od forumaša kolko zubaca ima cilindrični zupčanik na bočnim reduktorima na univerzal 445 u priručnik u piše samo prijenosni odnos.
 

rosto

Novi član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
6
Pozdrav. Koliko bi okvirno došli dijelovi za kompletnu generalku na Univerzalu 445, bez prednje vuče?
 

Ivan imt

Novi član
Tu od
10 Tra 2021
Poruka
3
Kupio sam unirvezal 445 i desava se da kad ga usaltas u prvu brzinu zaglavi menjac...ako neko zna sta li moze da bude znacilo bi mi
 
Na vrh