• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Opće je poznato da modeli od 90-tih pa do kraja proizvodnje su bili kvalitetom lošiji od starijg serija.
Taj model 643 baš ne slovi kao vrlo dobar traktor, mislim da je bilo dosta problema sa motorima.
Ima već o tome dosta napisano, pa malo pretražit forum.
 

Deych

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
17
Pozdrav. Jer mi je išla na 445 DTC dihtunga glave, sem sve skupaj rasklapao, i nesao glavu na ispitivanje, tamo so ugotovili da je puknuta te jo zavarili i obradili-reparirali. Sve skupa sam stavio na traktor, ventile podesio na 0,25 (je to pravo?), a sad traktor kad stoji dan il dva, noče da ljepo upali, treba mu puno dužije nego prije, odmah kad ga želim upalit, začne kaditi bjelo iz auspuha, al upalit neče, treba ga probati 3-4 puta da upali. Pustim ga laufati minutu, ga gasim, onda pali bez problema. Lani je bila reparirana pumpa i dizne, i do sad je palio i u zimi bes problema, po menjavi digtunge glave i obrade glave pa imam problem. Ima možda kdo kakvu ideju gdej je problem?
Hvala!
Pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
0,25 usisni
0,35 ispušni
Na toplo ili hladno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Najvjerojatnije je još negdje ostala pukotina ili su previše ukopali ventile.
 

Deych

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
17
Ak su previše ukopali ventile, šta se onda događa, i kako rješiti problem...
Pred tim kaj sem skidal glavu, je užigal bez problema, ni niti toliko bjelo pokadio kad je užgao...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ugradnjom tako zvanih pojačanih ventila, ali to bi ljudi na strojnoj obradi trebali znati.
Ne mora biti da je to problem ali ja sumnjam na to pošto veliš da je prije palil (očito s puknutom glavom) kak treba.
 

Deych

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
17
Pa da, sa puknotom glavom, možda godinu dana... Na obradu sam nosio na hrvatsko-Očić-specialno zavarivanje i obrada glavi motora, naj bi bili vrhunski majstori...
Reci mi još, sad kad sipam antifriz do vrha hladnjaka, zbok raztezanja je normalno da ga nešto baca van kad se traktor prav zagrije? Ak imaš vrijeme, molim da mi objasniš šta se događa kad so ventili ukopani? Drugo razmerje komresije-kompresijskog prostora il?
Pozdrav!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Normalno da baci višak rashladne tekućine.
Ako su ventili preduboko logički, kompresija je manja i možda mu baš to malo fali da sastavi (upali) kad je hladan.
Ja ne velim da su krivo složili glavu, čak i sumnjam u to pošto veliš da su specijalizirani za uređivanje glava ali problemi nastaju nakon tog zadnjeg remonta i vezani su za njega. Pumpa i dize se nisu pokvarili od stajanja u vrijeme popravka.
Neznam, nagađam, ali danas svi rade sve, možda je brtva glave koju si stavil deblja.
 

stjepanf

Novi član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
7
Trebo si kupit novu glavu. Ovako nisi ništa napravio ... postoje tolerancije kod obrade glave ...

Normalno da baci višak vode ... ionako se ne sipa do vrha jer će bacit van ... cca 2 cm ostaviš do samog vrha čepa di se nalzi cijev za izbacivanje viška.
 

Daki_NA

Novi član
Tu od
30 Svi 2019
Poruka
25
Pozdrav, ima li netko iskustva sa 803dt turbo? Kakav se pokazuje, neka iskustva, da li se isplati uzimati? Ima neki ha 10.000eura,2000g,3500 RH.
 

Vlado339

Član
Tu od
25 Tra 2019
Poruka
32
Bok, imam pitanje kakva je situacija sa univerzalom 703 dtp ako može dat neko neki info. Hvala
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Pozdrav, zna neko zbog čega mi se na Universalu 340 dimi iz onog reglera (ak se tak zove taj dio, ona crna kutijica odmah pored kutije osigurača) ?
Čim se upali traktor lagano se dimi iz te kutijice, jel može doći do zapaljenja, jel treba mjenjat odmah il ne treba...? Hvala unaprijed.
 
Na vrh