• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj i razmnozavanje morki/biserki

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
Zna li neko kako se razmnozavaju morke? Imam jednu morku snela je 11 jaja u gnezdu. Kad bi trebalo da se nalegne?
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Zna li neko kako se razmnozavaju morke? Imam jednu morku snela je 11 jaja u gnezdu. Kad bi trebalo da se nalegne?
Ubaci u inkubator dok nije kasno.. da narastu do zime


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako ima samo jednu što da ubacuje neoplođena jaja u inkubator.
 

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
Imam 2 morke i morka. Jedna samo nosi. A inkubator nemam.

Za koliko bi trebalo da se nasadi tj koliko jaja treba jos da snese?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
picture.php
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Prijatelju niko od nas ti ne može odgovoriti kada će se raskvocati, to samo Bog zna!
Cuo sam dosta "upustava" kako natjerati da kvoce a jedno od njih je da daješ sirovi kvasac


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
To za kokoske znam. I ja im dajem kvasac jos u februaru da sto pre odgajim pilice. Sad za morku nisam siguran. Gnezdo joj je osigurano i 15 jaj ima danas. Nadam se da ce se za koji dan nasaditi. E sad ako bi neko imao iskustvo sa tim bilo bi super.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Jel se nasadila na kraju ?(znam da je proslo godinu dana al eto zanima me)
Ja kad sam imo nikad nisu kvocale a cuo sam price od neke susjede da je valjda imala 16 jaja pod sobom i 16 malih perlinki i onda ih je vodila sa sobom kasnije šta je bilo ne znam
 

Mr. Pile

Član
Tu od
31 Kol 2020
Poruka
52
Pozdrav, zanima me kako se može odrediti starost morki to jest do koje dobi m8rke nose i razmnožavaju se?
 
Na vrh