• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
f_P1060043i_b46em_e5dd316e.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
oljasi kaže:
POZDRAV SVIM UZGAJIVAČIMA LIJESKE.
ZANIMLJIV FORUM KOJI SAM NAÅ AO SLUČAJNO TRAŽEÆI ATV ZA VOZANJE PO VOÆNJAKU.
NADAM SE DA ÆE ISTO TAKO BITI I AKTIVAN.
POZDRAV :p :p :p

Pozdrav OLJASI i dobro došao.
 
O

oljasi

Guest
Pozdrav.
Å to se tiče ATV-a ja sam ga mislio držati isključivo na plantaži, onako bez registracije, dakle za vozanje po vočnjaku jer je veliki, selo, šuma i sl. tako da ne znam da li treba kakva i koja kategorija.
Prinos lješnjaka u punom rodu je 2.500 kg po ha prosijek u ljusci.
To vam je stvar kod Corylusa što oni otkupljuju u ljusci dok se za očiščeni i osušeni lješnjak dobije i do tri puta veča cijena.
A što se tiče lijeske i lješnjaka, lješnjak je plod ljeske tako da ti to nije isto.
Pozdrav
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
znači pravilno je govoriti proizvodim lješnjak
 
O

oljasi

Guest
Ja bar tako mislim.
Uzgajivač sam lijeske,a proizvođač lješnjaka.
Krki, zašto su ti vreče na sadnicama i šta ti je onaj kanal u sredini?
Jel to navodnjavanje ili odvodnjavanje?
Da li je netko bio na sajmu u Bologni i zna cijene usisavača?
Pozdrav.
 
M

Mister x

Guest
Pozdrav oljasi !

I mene zanima ta graba u njivi kaj je to?

Tu se hlade pive nakon berbe!

Ili!? :p
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
vreče mi je zaštita od zečeva i srna kanal je odvod vode jel sam ja u posavini i vode su problem a za stroj imam ponudu i slike od talijana s kojim sam se dopoisival ali mi je to u pdf formatu a neznam kak to izvaditi van ako neko zna nek javi ili dajte mail da vam pošaljem koga zanima stroj košta oko 3 k eura rabljen, a nov ima neka firma ti ga uveze na dvorište za oko 6k eura pa si onda odbij pdv i kapitalna p a ti je bolje onda novog uzet a po papiru svaki i najslabiji je dosta za ove plantaže do 10ha koje mi imamo ja znam za dve firme ovo o kojoj govorim je monchiero kod torina a druga je facma kod rima
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
i kaj veliš na ponudu koju sam dobi rabljeno ili novo sa kapital ulaganjima i povratom pdva

ajde zovite malo okolo možda neko i uvozi u rh to je sad hit s lješnjacima pa možda su počeli
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
jesi je vidio to b i trebalo iči viddjeti u italiju ili u orahovicu oni imaju par ovih koje vuče traktor i 1 samohodni
 
B

baranjac

Guest
ja sam posadio 1 ha šljiva.
uglavnom čačansku ranu , najbolju , ljepoticu i stanley.
zecevi su mi napali vocke ali sprico sam sa kunilentom i stavio boce oko vocaka i cini mi se da sad ne napadaju
 
O

oljasi

Guest
Krki, pokušavao sam ti poslati mail ali ga je vračalo.
Dobio sam i hvala ti. Ne čini mi se velika razlika u cijeni izmađu rabljenoga i novoga. Zanima me jedino cijena novoga MR60 modela.
Išao sam ja u Orahovicu gledati berbu. Mislio sam da to ljepše izgleda.
Traktor Torpedo 90 KS vuče usisavač. Dvije žene iza njega sa svake drže cijev promjera 140 i usisavaju. Iz cijevi to ide u separatore na usisivaču gdje se odvaja grančice,lišče i ostelo smeče koje potom izlazi van,odnosno usisavač ga baca van u nebo.
Prašine i tih gluposti koliko hočeš.
A opet je lakše nego brati rukom.
Å to se tiče zeceva i lijeske iz mog iskustva mogu reči da nemem nikakvih problema. Do sada nisam radio nikakvu zaštitu jer zec neče lijesku.
Å ljivu hoče jer mu je slatka kora što kod lijeske nije slučaj, bar kod mene.
Pozdrav.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
ako neče zec onda je to kod mene valjda srna nema kaj drugo bit vidli su susjedi srne u blizini a neki dan mi veli sused da je neka žena pasla koze u mojem ljeskama nemožeš vjerovat da ima takvih ljudi išo sam kod nje pita kolko košta da če platit
sadnica je 12 kn ali kaj mi to vredi kad ju moram čekati sad da naraste 2 godine tolika jedino da nabavim od nekoga puno starije tih nekoliko koje su izgrižene ima ko kakvu ideju
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
i kažeš da je to u vreči kaj pobere berač puno prašine to nisam znao pa kak onda očiste to od te prašine
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Kako se onda kasnije lješnjak čisti od te prašine ?.Pa jel to jako praši....?.Izgleda da se mora to raditi u astronautskom kompletu :lol: .Znači za berbu moraju biti 4 čovjeka ,jedan na traktoru ,dvojica na cijevima i jedan kod vreče ,jel da?.Jal če to moči vuči moj Imt 549?.I kako to da žene idu iza traktora,pa jel ne idu ispred,mislim ako idu iza onda traktor gazi po lješnjacima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh