• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Karla napisala si,Kalipso (citaj Karate zeon),malo si me zbunila,Kalipso pripada neonikotinoidima i dozvoljeno je tretiranje 2 puta u sezoni,koje sam ja iskoristio a Karate zeon aktivna materija je Lambda cihalotrin,sto valjda znaci da on nije iz grupe neonikotinoidima i da ga mogu koristiti.Izvinjavam se ako davim ali ne bih da napravim neku gresku.
Mislila sam da ćeš shvatiti,tako je napisala sam kalipso jer karate zeon nesmijem napisati jer ga nesmijem koristiti jer nije kod nas registriran pa da ne pravim prekršaj, ovdje se to jako kontrolira, koga se kontrolira tzv. slučajnim odabirom inspekcije na terenu. Mi imamo još registriran Rotor super za tu najmjenu, on je noviji na listi pa ćemo ga ove sezone prvi puta isprobati.

Bobiću pazi da se ne bi i ti srušio ...kad bi da bi...;)
naravno zaštita predvečer kada su insekti najaktivniji jer ovi insekticidi djeluju i kontaktno, a tako imamo i obavezu prema dobroj poljoprivrednoj praksi jer ne smijemo ugrožavati pčelarske zajednice koje su u ovo doba godine vrlo aktivne po danu, zato oprez..
 

nenad

Član
Tu od
22 Lip 2008
Poruka
207
Ovaj tvoj urod je fantastičan, obzirom na ove gorostasne grane sa slike, to je to. I znaš drago mi je što si počeo da shvaćaš biljku na jedan poseban način, što je razumiješ, a do toga treba doći.... to ne piše u knjigama...to se stvara.
Hvala Karla i tacno receno,mi koji od ovoga zivimo u neku ruku se i stopimo sa leskom......nekada uzivamo nekad se mucimo, kao i svuda....

Karate zeon je piretroid i slobodno ga upotrijebi,,,
g030.gif
Bobicu ,koliku dozu si koristio?
 

Cobe

Član
Tu od
27 Lip 2017
Poruka
54
Nenade jel ok da jedna kesica preparata Kaiso wg ide na 20 litara vode!?

Od 5 gr kesica.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Sada sam uporedjivao recimo Karate zeon (singenta) i Kozak (galenika),apsolutno je sve isto od vrste aktivne materije,kolocine g/L, delovanja, doze koncentracije,karence,jedina razlika je u ceni,u ovom slucaju vise nego duplo, ovo nije usamljeni slucaj,veliki broj proizvoda sa istim karakteristikama imaju razlicite cene.Zna li neko reci i pojasniti o cemu se ovde radi.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Vrlo jednostavno Sygenta prodaje i ime. To je jedan te isti preparat. Bitana je akt matrija, danas imaš mnogo preparata, različito ime isti preparat. Tako i ovaj. U nekom ima više u nekom manje akt matrije. Jednoga ide više po jedinici površine, a drugog manje. Uglavnom količina akt matrije po jedinici površine je ista. Evo jedne dobre aplikacije o preparatima ukucaš akt matriju i izbaci ti sve preparate koje ona sadrži. Priručnik za zaštitu bilja - Pesticidi.org - Naslovna
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ova kisurina je neumorna, ccc,,,,,
Cini se do sad vise je hranjiva isprala nego li su ga biljke iskoristile,,,
 

Prilozi

  • Slika0006.jpg
    Slika0006.jpg
    155.8 KB · Pregleda: 22

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
Mene više pati što ne možemo prskati jer nema dana bez kiše a koliko vidim takvo vrijeme se nastavlja i dalje.Pozdrav Bobiću lijepo te je opet vidjeti na forumu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Rain Alarm

Vrlo dobra stranica za određivanje prskanja, prikaz u realnom vremenu (-5 min) za razliku od stranice dhmz koja dosta kasni sa animacijom,,,
 

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Listovi na jednoj grani su potaneli kao da je garez na njima,zna li neko sta je to i cime prskati. 20190604_160103.jpg 20190604_160035.jpg 20190604_162233.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kad slikas tako iz blizine podesi mob na makro snimak da ti slika bude jasnija,,,

Jesi stavljao folijarnu prihranu?
 

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Da isao sam yara mila folijarnim djubrivom,a posle toga gvozdje Rexolin Q 40.Hvala za objasnjenje pri slikanju mobilnim telefonom.
 

JohnQ

Novi član
Tu od
15 Ožu 2019
Poruka
17
Još nemam nikakvih izdanaka iz sadnica koje su posađene jesenas. Je li ih uopće treba biti prve godine ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh