• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj ljeske

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,635
Kolega @babin2
razlog nepisanja je sto vecina proizvođaca intenzivno radi na preradi i prodaji plodova,,,
neki su u pripremi sadnog materijala za trziste,,,
Jos jedan od razloga je sto se, vjerujem, velik broj njih međusobno cuje telefonima te na taj nacin razmjenjuju iskustva,,,

Ono sto cu sad natuknuti znam da ce naici na velik otpor i nijekanje ali valjalo bi razmisliti o upotrebi raznoraznih doping sredstava, od aminokiselina, stimulatora rasta i opcenito folijarne prihrane,,,
Nisam siguran da su dovoljno istrazeni ucinci na samu biljku (osim pocetnog bildanja kao i kod stereoida u ljudskoj primjeni) zapravo vise vjerujem da je samo profit u interesu onih koji priozvode i prodaju ta sredstva a sa nuspojavama se sami bahcite,,,
Eto ovo je samo tema za razmisljanje ;)

Mihica2000

Novi član
Tu od
2 Stu 2019
Poruka
3
Novi sam u uzgoju lješnjaka imam nasad 120 komada starih 2 godine. Interesira me kada i kojim preparatom prskati ljesku? Čitam različite internetske stranice pa svako ima drugačiju praksu i preparate. Hvala na odgovoru i pomoći.

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,635
Pozz @Mihica2000
Sto se tice zastite tu nikad neces naci univerzalni nacin jer sve to ovisi i o vrsti i o mikrolokalitetu i o polozaju i o nadmorskoj visini i o vremenskim uvjetima u pojedinoj godini i o jos mnogocemu,,,
Vodi se sredstvima koja su na listi ministarstva a vrijeme primjene odredi ili opazanjem ili preventivom,,,
Preventivno prskanje obavljati svakih 15 do 20 dana
Eto ukratko,,,

Mihica2000

Novi član
Tu od
2 Stu 2019
Poruka
3
I ja svoj nasad vodim u ekološkom smjeru i savjetodavna mi kaže da mogu dva puta tretirat nasad bordoškom juhom. prvi puta najesen kad otpadne većina lista a drugi puta nakon rezidbe tj na proljeće.
U kojoj koncetraciji sredstva prskaš?

damirko

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
670
Ja sam dao oko 100g npk 7 20 30 po sadnici u radijusu pola metra, i prije toga po dvije lopate stajskog oko svake. Posadjene prije godinu dana, sadio dvogodišnje.

fantomS

Član
Tu od
9 Ruj 2018
Poruka
45
Veselo.
Smrdibube uništile preko 40% roda lješnjaka
Provincije Torino i Asti procijenile su da je oštećeno preko 40% roda, zatim provincija Alessandria sa 20-30% i Cuneo sa 15-20%. U organizaciji Coldiretti ističu da se mora pojačati obrana tim više što je zabranjeno puštanje samurajske ose koja je prirodni neprijatelj smrdibube.

Najnoviji postovi

Na vrh