• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
dobro došel nazad kolega ,meni se smučio uzgoj lješnjaka ,,u prolječe mi je tuča cjeli nasad izranjavala tako da sad budem vidio na zimu kakva bude rezidba ,,jel se bude to kaj oporavilo nemam pojma ,,,kolko zdravih novaca uloženo i onda sr...e

mislim da ovo nikakvi novci od osiguranja nemogu nadoknaditi ,,,kao da su mi djeca ranjena
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Dobrodošao - dobro se vratio na forum. Lijep pozdrav, već smo se pitali gdje si?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Tu sam, tu sam. I dalje se zabavljam sa svojim nasadom. Lani su mi počeli lagano rađati ali premalo da bih organizirao berbu . Nekako se nadam da bih ove godine mogao nešto imati, ali i dalje nedovoljno da bi se govorilo o komercijalnim efektima. Ja sam k'o i država, malo ulažem pa je logično da i malo dobivam. Najviše što ulažem je moj rad koliko mi (slobodno) vrijeme dozvoljava. I cestarina. :)
Krki, imaš više iskustva od mene, ali moja iskustva sa orezivanjem na jednoj njivi gdje su mi najveći je što ih više orežem to oni dogodine više rastu. Dakle, ako si imao štete od tuče ove godine frka je ove i iduće godine, ali ćeš zato godinu iza sve nadoknaditi.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
naravno pozdrav i od mene na povratku "doma" k forumašima!!!! a sa plantažom samo polako sve češ ti to urediti, strpljen spašen...
tko polako ide --brže stigne.
inače kod mene godina odlična ,lješnjaka ko u snovima samo još par tjedana lijepih i počinjemo sakupljati,,,
kupci javljajte se što prije :cool2:
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
upravo pokošena plantaža .....
 

Prilozi

  • DSC00730.jpg
    DSC00730.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 356
  • DSC00731.jpg
    DSC00731.jpg
    79.6 KB · Pregleda: 345

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Cipiripi odlicno ti izgleda nasad,,,:icon_thumright:

steta samo da slike nisu vece rezolucije,,,
 

krups

Novi član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
2
Pozdrav lijeskoljupci, evo i moje lijeske u trećoj godini....
260720141141.jpg

Dobro bi mi došla međuredna freza, ali zasada oko stabla obrađujem manuelno.
Sizifov posao, ali kad se nešto voli...

260720141143.jpg
5 god. vs. 3 god.
260720141142.jpg
prvi rod...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Pozdrav Bobić i Dejane,
a slici pomogao idealan kut sunca i sve ispalo tako!!!!!
a razmak mi je 4 x 4 na ovim starijim nasadima a na mladim plantažama je 4,5 x 3 metra
a rezidbom dotjerujem prostor i ja sam zadovoljan,:(whew):
 

Turopoljac

Član
Tu od
28 Kol 2008
Poruka
143
Bok cipiripi super su ti lješnjaci. Kod mene se za jednog frenda udala neka tvoja susjeda iz Jarmine. Već sam pričao s njima da me povedu jednom kad će ići tu u posjetu baš da pogledam tvoju plantazu.

I naravno pozdrav Smiljanu
 
Posljednje uređivanje:

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
pozdrav svima a naročito "povratniku" na forum.

nije nitko komentirao izjavu od našeg ministra da ćemo od iduće godine dobiti 550e poticaja po Ha
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
pozdrav svima a naročito "povratniku" na forum.

nije nitko komentirao izjavu od našeg ministra da ćemo od iduće godine dobiti 550e poticaja po Ha

Glede ministra, jel' misliš na onog istog ministra koji je prvo u proračunu za poticaje smanjio iznos novaca za poticaje (čini mi se )za 100 milijuna kuna te odlučio da će se poticaji umjesto pravilnikom definiranih 100 novaca po hektru isplatiti 60 (ili koliko ono već) pa kada je isplatio 60 novaca bez trzaja na licu u kamere slaže "Mi smo isplatili sve poticaje za ovu godinu"?

Nego, kad si spomenuo povećanje poticaja nešto spominu da će se to povećanje za 2015 biti za one koje su u zadrugama? (dakle u 2016, tko živ tko mrtav do tada, a taj, gore spomenuti ministar tada sigurno više neće biti ministar. Primam oklade :) )

(sjetih se svog pokojnog dida kojega su tamo poslije onog rata na silu htjeli u zadrugu)
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
pitanje: kako sadite lješnjak? planiram konačno najesen posadit istarski dugoljasti i rimski u kombinaciji, zbog oprašivanja...pa me interesira kak Vi sadite?dal sadite npr. jedan red istarski pa jedan rimski, ili ih pomiješate u redi npr. jedan istarski jedan rimski pa istarski pa opet rimski ili? inače sam mislio za krajnje redove stavit rimske sa svake strane i mir...kolko je to pametno?i da, predlažu mi da već sada iskopam rupe/grabe za lješnjake, što mi se ne čini baš pametno...šta o svemu navedenome kaže stručna ekipa sa iskustvom?
Hvala!
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Nego, kad si spomenuo povećanje poticaja nešto spominu da će se to povećanje za 2015 biti za one koje su u zadrugama? (dakle u 2016, tko živ tko mrtav do tada, a taj, gore spomenuti ministar tada sigurno više neće biti ministar. Primam oklade :) )

(sjetih se svog pokojnog dida kojega su tamo poslije onog rata na silu htjeli u zadrugu)

he, he ..... platit će drugi dobro zapažanje

za kladioničara:

za rupe ti je možda malo rano ( kampanja sa sadnicama ti kreće tek od 01.11. i traje sve to veljače - vrijeme sadnje ti nije prevažno jer ionako ovisiš o vremenu u idučim godinama, znam voćnjake sađene u 3mj koji su imali odlično vrijeme u toj godini i danas su bolji od onih sađenih u jesen ), sadnja obavezno u redove ( jedan red jedna sorta )
 

MarMar

Novi član
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
8
molba i pitanje: pogledajte fotke i recite o kakvoj se bolesti radi tj. el je to bakterijska palež ili???
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,899
Postavi ponovno slike, ove se ne vide.
Ako imaš problema s postavom javi se na pp
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
kada se ljeska orezuje?

Obicno se orezivanje dijeli na dva perioda a ona se nazivaju ljetno i zimsko orezivanje,,,
Za oba orezivanja bitno je, kao i kod svih drugih sadnica, da vrijeme nije vlazno ili sparno kako bi rana sto prije zacijelila i kako kroz nju nebi doslo do prodora bakterije,citaj zaraze,,,
Zato se zimskim orezivanjem (kad nastupe niske temperature) vrse svi glavni iliti veliki zahvati i korekcije pogotovo debljih grana dok se ljetnim orezivanjem vrsi samo korekcija onoga sto nismo orezali zimi,,,
Ljetni rez brzo zacijeli i biljka ga odlicno podnosi a tad se najbolje vidi ako je neki sklop grana ili grancica pregust,,,
kazem, ali valja to raditi kad je relativno mala vlaznost u zraku i kad nekoliko dana unaprijed nisu najavljene padaline,,,

eto nadam se da sam pomogao,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh