• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Mislim da po tom sistemu još nitko ovdje nije sadio, a možda se i varam? Jel to onaj sistem guste sadnje što je patentirao Moulis?
 

Eagle

Novi član
Tu od
1 Tra 2020
Poruka
7
Slično da. Vidio sam par parcela s tim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Eagle

Novi član
Tu od
1 Tra 2020
Poruka
7
Bio sam ja kod gospodina i pitao sve.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Eagle

Novi član
Tu od
1 Tra 2020
Poruka
7
Ja čovjeka prvi puta u životu nazvao i pitao ga ako se može doći do njega da se malo vidi. Kapa do poda kako nas je prihvatio i turistički proveo. Nikakvu naknadu niti ništa nije spominjao, stvarno gospodin.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Ajde, svaka čast. Znači on ima takav nasad guste sadnje u rodu? Kako mu se to pokazalo?
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Nije platio patent,samo sadnice.. i onda ti proda 2000kom/ha i jos da patent platis. Po mojem, onome tko kupuje sve sadnice skup je to sport
 

Eagle

Novi član
Tu od
1 Tra 2020
Poruka
7
Nije platio patent,samo sadnice.. i onda ti proda 2000kom/ha i jos da patent platis. Po mojem, onome tko kupuje sve sadnice skup je to sport
Nisam platio ni sadnice,ništa...Lijepo sam pitao ako ima ko kakvog iskustva s tim?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Super je to sto ne trazis nista a sto si sa forumasima podjelio svoja razmisljanja,,,
Super je i to sto ne odgovaras sturo vec opsezno, ma super nema toga forumasa koji ti nece podjeliti mukom stecena iskustva,,,

Koliko vidim nisi se ni predstavio pa,,,,,,,,

c085.gif
 

raso150777

Novi član
Tu od
2 Tra 2020
Poruka
2
Pozdrav svima.Upravo sam se registrovao I zelim,ako je moguce,da dobijem par savjeta od iskusnijih uzgajivaca lijeske.
Planiram na jesen zasaditi nekih 350 sadnica.Trenutno sam u fazi pripreme zemljsta i trazenju kvalitetnih sadnica.Definitivno cu saditi kalemljeni ljesnik.Stalno citam po internetu i sto vise citam,sve manje znam.Molim vas da mi pomognete pri izboru sadnica i njihovih oprasivaca te da me posavjetujete o razmaku sadnje.
Sta mislite o sortama Enis,Rimski,Kosford,Halski,Tonda Gentile Romana,Tonda Gentile Delelange.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Da bi mogao odabrati sortu moras znati na koje trziste mislis plasirati taj proizvod,,,
Dakle osnovna sorta je ono sto trziste trazi a onda se odlucujes za oprasivace,,,
 

raso150777

Novi član
Tu od
2 Tra 2020
Poruka
2
Hvala za odgovor.
Mozes li mi samo reći šta misliš o sorti Enis.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fantomS

Član
Tu od
9 Ruj 2018
Poruka
58
Ove godine cu imati isti problem kao i prosle. Ocigledno negdje napravim propusti ali ne znam u cemu- da li fulam zimsku zastitu ili kasnim sa proljetnom? Vec u otvaranju list ima ove fleke. One ce se postepeno siriti, negdje ce se osusiti citav pupoljak a negdje samo list. Pretpostavljam da je u pitanju neka gljivica ali nikako da upratim kad da je eliminisem. Prosle godine sam pocetkom marta isao sa bakrom i opet je isto bilo. Ljesnik nije u rodu.
 

Prilozi

  • 20200403_111753.jpg
    20200403_111753.jpg
    91.5 KB · Pregleda: 66
  • 20200403_111740.jpg
    20200403_111740.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 64
  • 20200403_111738.jpg
    20200403_111738.jpg
    88.9 KB · Pregleda: 63
  • 20200403_111545.jpg
    20200403_111545.jpg
    87.1 KB · Pregleda: 60

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Hvala za odgovor.
Mozes li mi samo reći šta misliš o sorti Enis.
Ja imam samo Istarski a sa ostalim sortama nemem iskustva tako da ti ne mogu davati nikakve savjete u vezi istih,,,

@fantomS ne treba komplicirati sa svakim pojedinim listom,,,
Ako dobro vidim ovdje su samo posljedice hladnijih jutara i vjetra u kombinaciji,,,
Usudio bih se reci najvise od vjetra,,,
Ali ako se osusi cijeli pup onda nije od vjetra,,,
 

fantomS

Član
Tu od
9 Ruj 2018
Poruka
58
Prosle godine je bilo zahvaceno dvadesetak zbunova, ima sam utisak da se oboljenje siri medjutim kasno sam ga primjetio. Sad vidim da se to desava vec u otvaranju pupoljka, pa ako je steta od mraza i vjetra tu se ne moze bas puno uraditi. Inace trava je vec jako krenula, ni mraz je nije omeo.
 

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Neznam koje bi to oboljenje moglo da se pojavi u Martu mesecu,po meni su niske temperature uzrocnik toga,a sto se tice trave i ona je u zadnjih 10 dana usporila sa rastom, razlog hladno vreme.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
A ništa ne košta da ga možda proba pošpricati sam reduciranom dozom bakra + sumpor?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Zakasnio sam sa spricanjem bakrom. Obicno koristim nordox.
Koju koncentraciju bih sada smio spricati, ili
Mozda drugo sredstvo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh