• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj ovaca i zarada

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav vlasnik sam malog stada ovaca koje mi daje od 10 do 14 janjaca godišnje.
O isplativosti uzgoja neću ni pričati sve se proda i nije dosta barem imam takav osjećaj .
Novčano kada se uzme u obzir ti janjci otplate sebe i meni još nešto ostane.
Osobni trud i rad ne računam u troškove, jer ko ima ovce nemoze to imati a da nevoli te životinje jer onda i meke računice nema mislim da svi znaju o čemu pričam :)))
E sad razmišljao sam o povećanju stada jer blizu sam velikog grada a kao sto znate u gradu se sve proda i dobro i loše, pogotovo način na koji ja držim ovce i to ljudi prepoznaju i cijene znaci totalno prirodni način uzgoja bez smjesa i ostalih stvari koji idu uz to.
E sad me zanima kako to funkcionira kod većih stada dali se i troškovi povećavaju pa nakraju kad sve zbrojiš ne isplati se kao malo stado ili je razlika još veća u korist dobiti.?
Moje ovce i jajnici sada pasu na oko 2000 kvadrata sto nije nekada dosta zavisi od Godine, Mala je površina jer pasu samo jednom na dan zbog moga posla nije ograđeno, koliko bi trebalo površine za ispašu oko 25 ovaca + janjici da je normalna god.?
Eto to je sve za sad ako se još čega sjetim javim.
Lp svima ljubiteljima vunenih životinja
 

Najnoviji postovi

Na vrh