• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj pilića i prodaja mesa sa OPG-om

Medo

Novi član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
4
Pozdrav.

Kakvi su uvjeti za uzgoj pilića, klanje i prodaju piletine putem OPG-a? Uzgojio bih piliće za osobne potrebe a višak za poznate kupce. Recimo nekih 50ak komada po turnusu. Kakvi su uvjeti za klanje? Smije li se i na koji način klati i to prodavati tako?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
pa ako imaš poznate kupce, podaviš ih doma i ljudi si ih odnesu...
ako ih misliš prodvati na tržnici, onda bi trebao kontaktirati veterinara...ili kao moja draga, gore povrće, a na donjoj polici ispod krpe - pilići...:(angel):
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Za tu malu količinu netrebaš talasati, kolji doma kao svoje i odvezi kupcu, računaj da ljudi nemaju love i da ćeš čekati lovu do plaće i penzije. testiraj kupca kakove piliće voli manje ili veće sa glavama i nogama ili bez njih bolje ti je prodati 10 bez toga nego 8 sa u svakom slučaju idi kupcu niz dlaku.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Najbolje bi bilo malo pronjuškati cake zakona ,jer kako su ovi naši bilmezi svako malo neke propise počeli smišljavati,evo čovjek umalo nahebo sa pilićima,vozio je od Bjelovara prema Poreču 20 očišćenih pilića i zaustavila ga carina na Grobniku,ne znam dali slučajno ili je bilo ciljano,uglavnom sretno je prošao zato što su bili smrznuti da su bili svježi kazna bi bila :eek::eek::eek::eek::eek:
 

Medo

Novi član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
4
Jel vidite šta vam govorim! Sve je dobro dok te ne zaustave. I zato idemo legalno. A šta ide na papir... :) Ja sam prvi govorio da ću nabavit fiskalnu za tržnicu. Tad su tukli ljude tko je nema. Danas ju svi koji trebaju imaju i nitko nije zatvorio. Tako ako netko zna dobro bi mi došlo ovo. Jer nemoš oglašavat da prodaješ a nemaš MTU.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Najbolje bi bilo malo pronjuškati cake zakona ,jer kako su ovi naši bilmezi svako malo neke propise počeli smišljavati,evo čovjek umalo nahebo sa pilićima,vozio je od Bjelovara prema Poreču 20 očišćenih pilića i zaustavila ga carina na Grobniku,ne znam dali slučajno ili je bilo ciljano,uglavnom sretno je prošao zato što su bili smrznuti da su bili svježi kazna bi bila :eek::eek::eek::eek::eek:

Dakle treba ih u škrinju smrznut, dobro da znam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Pa kaj se nesmije voziti niti za osobne potrebe, dopeljati svojem djetetu, roditelju...?
Pa koja je ovo lopovska država???
 

Medo

Novi član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
4
Hvala vam puno! Pogledao sam tamo i ima stvarno svega. Sad ću ići polako ispitivati po kancelarijama. Izgleda da mi je stvarno dobro u životu pa sam odlučio ići na ekološku proizvodnju, i već sam našao caku. Nadzor nemora trajati 4 godine nego max 6 mjeseci ako nisu korištena neekološka sredstva, recimo ako je ledina. A svi govore da mora. Naravno... 4 puta 700 kuna pa ti vidi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh