• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vican

Vican

Novi član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
1
Dobar dan.
Moje prvo javljanje. Nisam samo novi clan vec totalni pocetnik sa jako malo prakticnog iskustva. Skoro pa niti malo. Ali sam streberski tip; pitam, gledam, ucim, istrazujem. Nisam ni mlad. U srednjim pedesetim. Od nedavno opsjednut povrtlarstvom za osobne (+prijatelji i rodbina) potrebe i povratkom na didovinu. Radi se o dalmatinskoj zagori. Kraski dolci. Kroz nekoliko godina se nadam imati obradjeno skoro pa pola hektara povrsine, naravo rascjepkano na "miljun parcela". Oko 1500 kvadrata ce biti u krugu kuce sa dostupnom vodom. Za ostalo, cisterna od kubika na prikolicu i vozi kroz krs pa pumpaj malom hondicom. Povrsine oko kuce ce biti pod svim povrcem kojega se budem mogao dokopat. Svi dolci sa strane su za krompir, batat, cesnjak, kapula, rastika. Poceo sam sa pripremom dolca od nekih 600 kvadrata. Od 1990te nitko nije ulazio u njega osim sto bi susjed ponekad pokosio travu za ishranu stoke. Proslo ljeto sam pokosio travu, ostavio je na zemlji, nakon par dana frezom razbio ledinu i ukopao travu te prije mjesec dana malim bagerom ponove sve rastresa i zagnjojio biogrenom. Od proljeca mislim startat sa zelenom gnojidbom u dvi ture. Svako ukopavanje malo "pojacat" sa dodavanjem biogrene. Prve posadjene kulture bi trebale bit, rastika, cesnjak... te na proljece 2024 krompir i prije pocetka ljeta batat. U isto vrijeme ce se startat sa obnovom ostalih parcela kako se bude moglo i imalo vrimena. Cim sam poceo, kupio sam kopacicu Benassi BL 106 H sa potrebnim dodacima i prikolicom. Vec je radila i izgleda mi da je savrsen stroj u toj kategoriji i namjeni... Dovoljno za upoznavanje. Unaprid se ispricavam mnogim clanovima koji su vrhunski profesionalni ili polu profesionalni poljoprivrednici sa desetljecima iskustva jer cu imat miljun pitanja, bit cu uporan i nekima mozda dosadan. Valjda ce imat malo volje i vrimena da nekima od nas skrate "porodjajne" muke... Veselim se kopanju i druzenju sa vama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Dobro došel.
Entuzijazam i volja su najvažniji. Vidim da toga ima, pa ti želim uspjeh.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Pozdrav i dobro došao na Poljoprivredni forum.

Ovo je najbolje predstavljanje od kad sam ja na forumu,👍 od onih koje sam pročitao. Nadam se da ima još takvih koje nisam registrirao.
Pogotovo pohvalno je da si se uhvatio u koštac bavljenja poljoprivredom na malim i djelomično zapuštenim i rascjepkanim parcelama, iako je to amaterski i za svoje potrebe sa eventualnim viškom, kojega će nadam se biti u izobilju.👏
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
Zemljače dobro došao, i želin ti puno kiše jer u tim docima je slatka zemlja ali traži puno vode,a okus povrća i kumpira(krumpira)iz takve zemlje je poseban.
 

Najnoviji postovi

Na vrh