• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I kaj si onda stavio? Vele lovci da je dobro otići do frizerski salona po kosu, i onda kosu staviti oko trsa, i nema šanse da onda dođu. Al to mi se i neda baš nekak.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
Ja danas šprical. (Nedjelja u 20:32)
Nekaj mi tu nije jasno, napisao si da si špricao prije 2 dana, gledam kolike su tu na slikama tvoje mladice, šibe. Daj stvarno napiši istinu, koliko su stare te slike?
Ja sam danas navratio u moje gorice / vinograd, moje su mladice prerasle gornju žicu na plantaži, svi trsi mi svi cvatu, stoga ne kužim kaj je to s tvojim goricama?! Nekak su mi te tvoje mladice / šibe na slikama jako male, kratke, koji vrag je to???
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
Pa dok gledam te tvoje, kako ti tvrdiš friške slike, nebrem vjerovati koliko neveliko, odnosno malo ti je "mladje" te tvoje mladice / šibe???
Inače i ja imam ispred sebe veliku šumu, ali nemam takve okolnosti, takvo stanje neporasta mladica itd. Evo i sad sam se spustil iz gorica doma, v grabu i nekaj trebam računalo, pa sam pogledal na računalo. Tvoje slike me me zaista zbunjuju, malo je, nema mladja, ničega, koji vrag ti se dešava???
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Eto prvo špricanje u blatu ove godine, znalo je toga i više bit, u 7 dana palo skoro 100l/m sada za ovaj mjesec vise ne treba heh
A6E5ADD4-F216-46E1-A378-61B293CF30E1.jpeg 0249B64F-DB43-42CB-A8B2-350494A9ED2D.jpeg 726C23A5-67ED-416B-8606-DC48AB8D7A0A.jpeg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Da, sve šta je po kabini bilo bi po meni tako da...iskreno sad mi je žao da nisam i ranije ju napravio
Bane ne ide to baš tako da spricas vinograd kad zelis i da mozes cekat...najava je još više kiše do subote, a zaštita se mora ponovit u roku 3 dana nakon veće količine vode od 35l/m inače kao da i nisi šprico
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma kabina zlata valja kakva je da je.
Ja idem sutra pogledat dal mi još srne kaj jedu.
Po meni ja mislim da je AC bolji od Imt-a svakako. Ali fanovi fergusona to nebudu potvrdili. 🙃
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ja do sad prskao 2 puta, drugi put u subotu, karenca je 12-15 dana, ali mislim da ovaj put neću toliko čekati već u ponedjeljak planiram novo špricanje isparavanje je veliko.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Dobro neznam za kod vas,ali kod nas najavljuju proljepšanje
Svako najbolje poznaje svoje sorte,vinograde i bolesti,ali kad je takvo stanje u vinogradu,par dana se može pričekati,pogotovo ako je prije korišten sistemik
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Upravo sam ti reko da ne, ni sistemik nije cudotvoran i on ima svoje granice,lijepo piše da nakon 35-40l kiše treba ponovit zaštitu, ja kroz sezonu spricam min 10 puta a zna se desit i 14-15 puta ovisi o vremenskim uvjetima.
Sa takvim razmisljanjem kod mene nebis puno trgo, puno je vlage ispravanja i bolest dode u 2-3 dana. Lani u maju sam 5 puta šprico i to sve u uvjetima sa slike tako da kod nas to nije ništa čudno
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Znam Bane, evo Viduka kaze da je samo 2 puta šprico, zavisi o lokaciji i strujanju zraka ma svašta ovisi, ja sam odgovorio na pitanje samo zašto sada zašto ne čekat,voda u redovima i sunce su ti smrt za nezaštićeni vinograd, a voda isparava ne može nestat, ja znam da po istri spricanj 5-6 put kako kad jer sam pričo pred par godina sa vinarima kad imaju dane otvorenih podruma, imaju tu sreću da ne trebaj više.
 
Na vrh