• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Koliko ih imaš?
Možda bi se našel kupac za njih.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,736
Kompost je u trsju, a akcija se nastavlja, onako u stilu: malo, pomalo, nekad nimalo :hahah:

IMG_20210321_112810.jpg
IMG_20210321_112817.jpg
PS
Fotografirao sam u podne, sjene stupova pokazuju točnu orijentaciju i položaj tih mojih gorica / vinograda, kak bi ja rekel "pokazuju smjer kam mi trsje gledi" ;)

(Imam na hrpi uskladišteno dovoljno betonskih stupova, povađenih u donjem dijelu gdje sam smanjio broj trsova, koje sam prvo mislio staviti za kose podupore na početne stupove, ali "škripi mi u leđima", a drvene podupore su od " 'gacije", dobre su nek drže bar još ovu sezonu...)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,736
Fala ti, ali je bilo puno put pa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol, oču reči pa po trsju s tačkama dol, pa s tačkama gor... ;) :)(y)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
eh, da ga je još bilo moguće zakopati...ovako je popriličan gubitak hranjivih tvari moguć ispiranjem i evaporacijom..
ali, bolje i tak nego nikak...(y)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Divim s vam, zaljubljenikom v gorice. 😊 @plus, svaka čast, imaš krasne gorice. (y)

Imam malo brajde oko hiže i to zadnjih godina smanjujem. Na dijelu sam posadil kupine, a još nisam odlučil kaj bu na dijelu koji sam letos posekel. Nisam pukal korenje, nek malo spreprhne.
Vino ne smem piti jer mi se od njega diže, nažalost krvni tlak. Uz to su došla vremena kad si većina gostiju rajši spije pivicu nek vino.
Lani nisam ni delal vino (imam još dosta predlanjskog, ekološko je - seksarda), nek sam jabuke i grojzdje dal predelati u prirodni sok. Sok je ženi odličan. 😍
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,736
eh, da ga je još bilo moguće zakopati...ovako je popriličan gubitak hranjivih tvari moguć ispiranjem i evaporacijom..
ali, bolje i tak nego nikak...(y)
Bude zakopani, polako (y) ti bi mene zatukel s poslom :);)
iwanho, hvala ti na komplimentu
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
I lagano nastavak sa sjecom...
 

Prilozi

  • IMG-20210323-WA0011.jpeg
    IMG-20210323-WA0011.jpeg
    43.8 KB · Pregleda: 24
  • IMG-20210323-WA0009.jpeg
    IMG-20210323-WA0009.jpeg
    38 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20210323_152724.jpg
    IMG_20210323_152724.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 24

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,736
eh, da ga je još bilo moguće zakopati...ovako je popriličan gubitak hranjivih tvari moguć ispiranjem i evaporacijom..
ali, bolje i tak nego nikak...(y)
Evo kolega, počeli smo danas ja i supruga sa "štihericama" i taj dio priče. (Dolazimo iz objektivnih razloga malo kasnije na brijeg, a onda opet moramo i ranije prekinuti...)
Jako je suho, tvrdo i grdo:
IMG_20210323_140823.jpg

IMG_20210323_141355.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,736
Ne nema nitko od okolnih susjeda mali traktor Tomo Vinković.

(Ovih sam dana baš dobio nove susjede tik uz našu parcelu, stari je vlasnik umro prošle godine, a i sin mu godinu dana prije njega, tako da tu tek budem vidio kako ovi novi zapravo budu ušli i radili u njihovom vinogradu, samo jednom smo ih susreli, došli su na kratko, nešto dopremili i otišli, vidim da su jako mladi, pozdravili su nas, rekli su da oni baš nemaju previše vremena za gorice, njih više zanima terasa, vikend i tako to, to je tako život nosi svoje, otom-potom. Bude tak kak bude...)

Istina je da sad naša "križa" malo nahebu, ali prvenstveno jer je zemlja tvrda skoro kao beton, nema kiše ni za lijek.
Ma budemo mi to polako preštihali, jedino je naš "vozni red" podložan "našim" organizacijskim mogućnostima", (čitaj to kao svakodnevnim prilagodbama rasporedu supruzi na poslu, ili iznenadnim uletima nekih drugih potreba sa strane, pa onda naš posao u očima drugih izgleda "bezvoljno i kilavo", a zapravo izvlačimo nekakav maksimum, no to je tak).
 

Najnoviji postovi

Na vrh