• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pogledao sam taj film par puta za redom.
Nakon svega ja u tome vidim: nekakav bivši mali, zglobni traktor, sada bez haube, prerađen na način da bude "za obradu između redova".
Ideja kao ideja je zanimljiva.
Upotreba koju vidim na filmu meni ukazuje na "određenu problematiku u korištenju", ili još ne stečenu vještinu upravljanja "tim strojem".
Opasnost držanja nogu iznad samih motika / noževa ste več detektirali i spomenuli.
Ne mogu tvrditi da li je broj okretaja motika podesiv u širem spektru ili ne, ali mi se čini da stroj svojom trenutnom brzinom i okretnošću "malo siluje vozača".
Nekako su pokreti i "upravljačka rješenja vozača" rezultat iznenađenja, a nipošto nisu nekakav "filing", rutina, finoča, praksa itd.
Filing koji spominjem bi bilo ono kao dok ja sa svojom kopačicom "frezam" u vinogradu, a ipak si mogu dopustiti luksuz da ju pod punim gasom kontroliram samo s jednom rukom, opušteno, ležerno, bez bojazni da me iznenadi, ili napravi štetu. Ako ne ide samo ju fino nježno malo podignem za ručke, a ako pak mi želi nekamo poletjeti, samo ju malo stisnem za ručke dublje u zemlju, ali sve to onako kao da se obostrano milujemo i mazimo.
Ovaj gospodin na traktoru mi u pojedinim trenucima djeluje kao da lovi auto na skliskom kolniku, na poledici.
A dim oko stroja, je posebni par cipela, definitivno je to u čemu sam uvjeren da ne uživa, mislim na ove scene na slici:
abc.jpg
Nisam htio biti zločest, dapače pozdravljam inovativnost i ideju, ali ima još dosta prostora za unaprjeđenje i doradu.

Kod nas je cvatnja vinograda napokon krenula, onako - kako koja sorta. Uspio sam nači interval između kiše i pljuska i obaviti zaštitno prskanje.
Još za koji dan ponovo pokosim između redova, jer trava raste pa raste i neka samo na miru cvatu i rastu.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ali to nije dorada, to se prodaje original serijski jer sam vidio vise takvih strojeva, zadnji kraj je predividen da preko pogona koči prednji znači da negdje silike zupcanike, ZJ očito njima tako odgovara slažem se da ne možes toliko ubrzat traktor da dobiješ ovakve okretaje ali opet moraš priznat da ovo nije neko idelano riješenje u odnosu na klasičnu frezu i traktor, ja na sigurnost toliko ne gledam je svako se nauci na svoju mašinu, meni osobno to nebi bio odabir za rad u vinogradu
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ideja nije loša, ali prvo je trebao preorat ili izpodrivat i onda sa ovim.
Puno manje bi mučio i stroj i sebe.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Jesam i odradila je vec posao, recimo da sam zadovoljan ali posto su gore fus gume ic ce to jos i bolje trenutno sam u fazi nabavke original braun guma pa cu ti snimit kad budu one, radio sam sa frendovom prije nego sam uzeo svoju on ima original i dosta bolje ide, skida do zemlje, gledo sam i one slovenske tamo je nova 1000€ plus ddv ali uzeo sam ovu jbg

Evo ovo sam gledo ali braun ima tvrđe gume pa sam se odlucio za nju a i nju sam isprobao pa recimo da sam iso na sigurno
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Koliko si ju platio? Kako si nosac iskemijo i pogon je prek pumpe traktora?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
800€ dosla mi doma, bila je 1000€
A nosac mi je isti kao i od Braunove motike, ma da je u planu napravit na malceru nosac da imam u jednom prolazu kompletnu obradu, da pogon je preko pumpe od traktora dobro vrti, 3 spora i 2000rpm samo moram druge gume stavit i to ce bit bomba, isto tako imam u planu motiku stavit na frezu da imam komplet obradu, kod mene malcer sa diskom nema nekog efekta jer mi se svake godine napravi brijeg oko cokota tako da nebi radio dobro a ti mozes i o tome razmislit jer malcer sa diskom je cca 1500€
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032

Ovo ti je ako patiš od novih stvari a imaš na fejsu na oglasima i po grupama na fejsu malčere cca 1200-1600€ dobre marke polovni cak sa dve strane da ima disokve i to širine da bi ti prolazilo u redove jer sam ja sebi gledo ali kažem meni kako gazim po blatu stvore se kanali i nagura mi zemlju oko čokota ja to svake godine odorem zato mi nebi radilo kako treba, zato sam ja moro cetke uzet ali ti imas i ovih jeftinijih solucija da u jednom prohodu riješiš sve
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Baci oko na one na fejsu mislim da su preko kardana i remena
Šta nemaš dodatne komande? Tvoj bi u originalu moro imat jos dodatne hid?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Imam. Al neznam. Nisam bas za to da gonim prek pumpe traktora..premda mislim dab se dalo slozit preko kardana. Imam jednu pumpu i posudu za ulje od tajfunovog vitla
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa ja do sada nisam imo problema, i cetka je preko traktora i motika, meni je u trubini od hladenja motora hladnjak i za hid ulje, a kod tebe bi to sve trebalo bit još bolje, al kazem baci oko na fejsu na oglasima imas zanimljivih malcera po meni za male novce a puno bi ti olaksale zivot, zato i kupujem sve da mi bude lakse radit jer sa kosilicom to ispod redova je muka i vrijeme koje ne mozes vratit, meni je super dok glifosat ne zabrane sad nema straha da ce trava prerast
I šišač kad uzmem isto ce bit preko traktora do sad stvarno nije bilo problema zbog toga, samo na agt 835 je semering otiso pa je napunilo karter al to je bio poseban slucaj, to je zbog gazde i silovanja inace nemam losa iskustva
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Jako mi ja zao ne znam šta drugo da ti kažem a da pomogne, ovdje se zbilja nema šta spasit, nadam se da ce ti ostat barem za drugu godinu za lucanj
Je na svih 6 ista šteta ili je ovaj najviše fasovo,ja imam dostra raštrkane vinograde na 15 parcela od prve da zadnje je cca 6-7km pa se nadam da nebi sve stradalo
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Pozega ima 2 milijarde kuna stete minimalno. Men su vinogradi na 5-6 km razmaka. Sve je oslo.totalka.al sve. Na kuci mi polupalo krov. 3 auta totalka
 

Prilozi

  • IMG_20210626_071832.jpg
    IMG_20210626_071832.jpg
    117.6 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20210625_192744.jpg
    IMG_20210625_192744.jpg
    113.6 KB · Pregleda: 22

Najnoviji postovi

Na vrh