• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Kod mene je grozdje 2-3.50 kn, most kao sto si i napisao pa nitko ne moze reci da nije kvalitetno. Grasevina koja zadnja dolazi je blizu 20% sladora, sve ostalo je iznad.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma ne govorim da nije kvalitetno. Jasno je da je kvalitetno kod nas malih proizvođača.

Point je na izrazito niskim cijenama, ja bih rekao sramotnim, recimo isto kao i cijena mlijeka.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Moj stari danas prodao 400kg škrleta i graševine(oko 70% škrleta i ostalo graševina) po 5.5kn/kg i 300kg frankovke po 5.5kn/kg..stalan kupac,stalna cijena..
Mošt ide po 8kn..tako ovi veliki prodaju.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Haha dobra puknuti :p: otkup je u zadruzi i lokalne vinarije, kod nas je to sve jedna velika obitelj hehe svi se znamo i međusobno pomažemo
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Napreduje berba pomalo
9d128be3650835f6c38e2f2069944dc9.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
I kod mene lagano, za sada je vrijeme kroz dan dobro ali sve noći pada
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 98

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Uvijek mene uhvati zadnja preša i danas isto hehe samo danas padala kiša i sutra govore loše vrijeme, dan odmora
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Gospodo, da vas čujem, vas iskusne, da sad 'radite' ponovno trsje, kak bi to 'napravili'.

Znači, nažalost, došel je dan, kad sam odlučio sve 'izbaciti' van, i sve nanovo!

Da napomenem, cca 500 čokota, koje odabrati (vidim sad su aktualni ovi kaj ne treba špricati, ali malo sam skeptičan prema tome...) nemam traktor, niti ga mislim imati, flakserica, kosilica, kopačica bi bili 'alati' obrade. Koliko ja znam, kod mene, u Krapini nema nitko onaj traktor-priključak koji samo 'pika' trsove u zemlju, ili se ja varam?

E sad, jel orati, ne orati, dosta je to sad 'ravno' ali su stari trsovi 'unutra' pa kako to najlakše i najbolje napraviti?

Hvala svima na pomoći! :drink:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Preorat i dobro nagnojit, sa sajačem posadiš za 2-3 sata sve ako ne mislis sa traktorom radit ne moras radit jako siroke redove a sortu sam odaberi, nesto sta ti se isplati a ne da sadis tek toliko da sadis
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Bilo bi dobro izorati, što dublje to bolje, poželjno bi bilo od 50 - 70 cm (ako je moguće). Moglo bi se izorati sad na jesen i onda na proljeće poravnati i pripremiti za sadnju. E sad nisam baš siguran u koje je
vrijeme godišnjeg doba (najbolje za sadnju), dosta je vremena prošlo od kad smo mi sadili.

Tih 500 trseva se može posaditi ručno, a razmak redova odrediš sam, po želji, zavisi kako ih namjeravaš obrađivati.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Slažem se kolega heh nisam od berbe bio u nekim mjestima, po meni je još rano za gnoj ja više volim to u 2mj obavit
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Kolci zabijeni, sada se čeka žica, sutra prvo spricanje malo kasnim, a nakon toga ide vinodar u zemlju
 

Prilozi

  • B235B52D-155F-410E-BD73-DCC755790DF7.jpg
    B235B52D-155F-410E-BD73-DCC755790DF7.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 105

Zac161

Novi član
Tu od
28 Ožu 2018
Poruka
1
Kasnim i ja sa špricanjem......
Pošpricao prvi put sa crvenim uljem , a sa cime bi sad 2 puta bilo najbolje ?
Molim savjet.... Hvala !

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Na vrh