• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
Vratio se "mir" u gorice, na brijeg. Kao što je kolega Viduka OPG, bio naglasio, prošle su berbe i više nitko za gorice ni ne pita, kao, misliš ih kopati, dojdem da pomognem 😂, (ne treba samo malo šale) . Više se niti bačve u klijeti previše ne svađaju međusobno. Nekog sam se vraga ja zamjerio ovoj mojoj desnoj, čim sam otvorio vrata rekla mi je "glup" 😂✌️.
IMG_20211013_161225.jpg
Ove su se limenke nekako stisnule u kutu, valjda radi straha i glasne svađe ovih drvenih 😂
IMG_20211013_161249.jpg
Ali je zato sada vani prekrasno. Lagano pirka vjetar, prohladno ali sunčano, milina jedna 👌
IMG_20211013_160142.jpg
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Ekipa što mislite o stavljanju SOLFERRO MIKRO GRANULA u vinograd. Dali je netko to pokušao i kako mu se pokazalo.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
Ja sam kupio ovo na slici, a spomenuto nisam nikad koristio, nemam s granulama nikakvo iskustvo. IMG_20211019_115723.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
I koja je cijena?
Preko 600 KN je 100 kg, najskuplje je bilo u trgovini. (Nisam se trudio cijenu zapamtiti u detalje, a kupovao sam tada više robe, račune ne spremam.)

@NEWHOLLAND, od kolege forumaša spomenute granule ja nisam nikad koristio - a trebao sam napisati i riječ "tim", dakle isprika na krivom upisu, ovo je točno napisana misao: nemam s tim granulama nikakvo iskustvo.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
Danas sam bio u vinogradu da donesem "friško" vino za proslavu rođendana naše najmlađe unučice, jer 5 godina nije mala stvar.
Ujedno sam odlučio zatvoriti vodovod i ispustiti vodu iz cijevi jer prognoza najavljuje za sutra u noć čak minus 7.
Dok sam taman stavljao vino u bunker automobila, stao je na mojem ulazu SUV od mojih susjeda. Susjeda otvara prozor i pozdravlja. Pozovem ih na "kupicu mladog vina", jer se nismo "dogodili i pogodili" povodom Martinja. Veli ona ja ne budem došla, a susjed iza volana dovikuje "evo mene odmah".
Kušali smo mlado bijelo vino i veli susjed: bolje ti je čisto nego moje, ja sam svojem prekidao vrenje na toliko "eksela", ali tvoje je baš izvrsno. Dok se moje izbistri budemo vas pozvali na probu 🙂👍.
Onda smo probali i naše crno, iako ga je količinski sad samo oko jedne trečine, jer sam pocijepao 130 plus 50 kom trsova. Kušao je i veli izvrsno je, šteta da si toliko smanjio. Ja sam samo rekao 🙃 da znam.
Danas poslije podne, nas se bude okupilo cca 15 do 20 kod mlađe kćerke i zeta, da obilježimo rođendan naše najmanje unučice. Siguran sam da to ne bi bilo to da deda ne donese naše vino, plod vlastitih ruku i ljubavi prema goricama / vinogradu. Eto prigoda je "dao sam im pola života svog" 🙂👌, mislim svojim sadašnjim goricama / vinogradu.
🍷🥂
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,335
Danas sam bio u vinogradu da donesem "friško" vino za proslavu rođendana naše najmlađe unučice, jer 5 godina nije mala stvar.
Ujedno sam odlučio zatvoriti vodovod i ispustiti vodu iz cijevi jer prognoza najavljuje za sutra u noć čak minus 7.
Dok sam taman stavljao vino u bunker automobila, stao je na mojem ulazu SUV od mojih susjeda. Susjeda otvara prozor i pozdravlja. Pozovem ih na "kupicu mladog vina", jer se nismo "dogodili i pogodili" povodom Martinja. Veli ona ja ne budem došla, a susjed iza volana dovikuje "evo mene odmah".
Kušali smo mlado bijelo vino i veli susjed: bolje ti je čisto nego moje, ja sam svojem prekidao vrenje na toliko "eksela", ali tvoje je baš izvrsno. Dok se moje izbistri budemo vas pozvali na probu 🙂👍.
Onda smo probali i naše crno, iako ga je količinski sad samo oko jedne trečine, jer sam pocijepao 130 plus 50 kom trsova. Kušao je i veli izvrsno je, šteta da si toliko smanjio. Ja sam samo rekao 🙃 da znam.
Danas poslije podne, nas se bude okupilo cca 15 do 20 kod mlađe kćerke i zeta, da obilježimo rođendan naše najmanje unučice. Siguran sam da to ne bi bilo to da deda ne donese naše vino, plod vlastitih ruku i ljubavi prema goricama / vinogradu. Eto prigoda je "dao sam im pola života svog" 🙂👌, mislim svojim sadašnjim goricama / vinogradu.
🍷🥂
Koji je to breg?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ufff neznam od kud krenut od sreće, i kak krenut.
Evo danas službeno počeli radovi u trsju, mogu reći da ima dragog Bogeca, ko da mi je prišapnul nemoj te stupe vadit i žicu, pisal buš povijest, evo točno je tak, fala mu. 🙏
Jer da sam sve popukal ko ono trsje sad niš od ovoga svega nebi bilo. A tolko muke i truda oko svega.
Došel sam malo premerit kak su mi razmaki od stupa do stupa. Od oka da se nekak pripremim, imam 2 stupa kaj moram zamjenit, a i nemoram ali budem. Žica je odlična, malo ju napeti moram.
Moral bum i sfrezat malo prije sadnje sve, trava je i gacija polako tu i tam zvira, ali to je najmanji probelm. Uglavno nema odustanjanja, sve za sad ide prema planu.
Mislim da sam 100 % pogodil svekaj se sorte tiče.
Tu je nekad rasla noha, direktor izabela, zemlja je čista bez ikakve kemije.







































 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ta trava je granični slučaj. tebi treba kopačica (imt 506) a ne freza (imt 504). velika trava se namota na motike. buš vidil kako ide. počni kopati rupe. zašto da se rupa prosuši jer realno 4-5 mijesec če biti vjerovatno neki potop.i sada je sve mokro. kada kopaš zemlju stavljaš iznad rupe pa kada sadiš onda motikom vučeš zemlju prema dole u rupu. gravitacija. i kada se zemlja posuši onda sa suhom rastresitom mekanom zemljom zagrneš trs.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,335
Sad to sve lepo pokosi na nulu i onda pofrezaj dio koji buš sadil. Ovu seču sa strane počisti bar 2 metra kaj nebudu kupine na trsju. Ispred prvih stupi posadi ružu ili po domaće šipek. Valjda znaš zakaj???
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Je to su višnje, ova jedna veća je stara baš jako, a ova je potirela usput. 😉Ali to tak mora biti pri stoleku ovom, da se malo čovek i počine kad je pri poslu🍷😉
 

Najnoviji postovi

Na vrh