• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
kakvu ručnu špricu za 20 redova kupiti dal leđni atomizer ili običnu špricu
a ima i neke na akumulator
sad nove kaže prodavač da se te jako prodaju
ima koji stručnjak
 
M

Mister x

Guest
Ako imaš traktorsku špricu onda kupi 50 metara crjeva koje ti odgovara na tu špricu, kupiš si rezervnu štrcaljku u poljoprivrednom dučani kakvu želiš malo bakrene cijevi i par šelni i napraviš čudo od tehnike .

Rezultat je lagano šetanje kroz redove uz lagani rad traktora.

Probaj.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Vinogradarstvo

Evo kako se jedan bajo sjetio i ogradio svoj vinogradić.Uzeo mrežu za baliranje i eto ograde... :D

DSC00857.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: Vinogradarstvo

Tako i ja nešto mislim napraviti, samo da bude gušće, jer kad susjedi ratari krenu špricati, mogu sve voćke upropastiti. Nije šala.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Re: Vinogradarstvo

Ja sam čuo jednu vrlo pametnu izreku i kaže ovako: Vinograd je kao žena, a maslina kao majka. Ženu ostaviš 2 mjeseca i nemaš je više, a majku ostaviš 10 godina i vratiš joj se i zagrlit će te.
 
J

jokapz

Guest
Re: Vinogradarstvo

Zaorivanje vinograda. SAME dorado F90 i Leopard 2x14"





 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
evo i ja sam se danas malo razgibaval u vinogradu...
susjed posadio mladi vinograd, pa je došlo vrijeme da se metnu i stupovi, kad to već nije prije napravil...


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
malo je i gazda radio... :)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
na kraju je to izgledalo ovako...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
radilo se s ovom zvjerkom...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
ukupno je bilo 158 stupova, a stroj je pošmrkao 15 litara mješunga....
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
evo i ja sam se danas malo razgibaval u vinogradu...
susjed posadio mladi vinograd, pa je došlo vrijeme da se metnu i stupovi, kad to već nije prije napravil...


ukupno je bilo 158 stupova, a stroj je pošmrkao 15 litara mješunga....

a kolike ste vi eurosupera to nisi rekel !?!
 
V

Vjerni983

Guest
Kaj dečki jel je berba u tijeku?? Niko ništ...Kak vam je rodilo ovu godinu?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Niš ne pitaj dosta loše evo počelo je lagano trulit a francuz još nije zrel, a je... biti će malo virovitice ili sladorane i vode iz glogovnice .
 
V

Vjerni983

Guest
Moje je dost ok malo slabije nek lani. Al isto kak veliš Virovitica i Glogovnica i to bu to! Nebu baš preveč sladora. Ja u četvrtak berem
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Moje je dost ok malo slabije nek lani. Al isto kak veliš Virovitica i Glogovnica i to bu to! Nebu baš preveč sladora. Ja u četvrtak berem

Ja čekam svaki da sam da kiša ne pada, neda mi se po kiši brati grožđe, valjda bu of tjedan boljeg vremena.:partyman:
 
V

Vjerni983

Guest
A rekli su da bu cjeli tjedan ok. Ja bi još ostavil do kraja tjedna al se bojim da mi čvorki ne pobereju...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
A rekli su da bu cjeli tjedan ok. Ja bi još ostavil do kraja tjedna al se bojim da mi čvorki ne pobereju...

Juuu juuu juuu ja pobro grožđe ala ala je kiselo majku mu samo 14 % sladora, moram metnut cukora :toimonster: a moral sam pobrat rekli su kišu ovak je već ima trulog a i oni vragi su napali (čvori) a nemreš ih oterat :axe: :axe::axe::axe:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
ja sam bral još prošli utorak.
hvala dragome bogu bilo je 16 babo sladora,
i nisam del ni trnuke cukara...
inače nebi još bral, ali je počele trunuti da poludiš...
 

Najnoviji postovi

Na vrh