• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Yanmar YM 1110

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Postovanje Traktoristi.
Nabavio sam traktor YM 1110 2WD
Traktor mi dimi na odusak,pali prvu put malo teze ali poslije radi odlicno.
Molim savjet sta da cinim.
Kada malciram upali mi se gornja lampa,medjutim vida je ok ne kuha sve je sto se vode tice ok.
Dajte mi malo pomoci sta ciniti,traktor je kupljen u Prodet-u.
Ja sam u Metkovicu pomazite.
HVALA.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
e moj baja šta me nisi zvao ili došao do mene sve bi ti objasnio.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Sta radit sad?

Evo nekolko slika
 

Prilozi

  • IMG_20160520_151134.jpg
    IMG_20160520_151134.jpg
    78.4 KB · Pregleda: 147
  • IMG_20160520_151159.jpg
    IMG_20160520_151159.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 141
  • IMG_20160520_151345.jpg
    IMG_20160520_151345.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 139
  • IMG_20160520_151150.jpg
    IMG_20160520_151150.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 132
Posljednje uređivanje od moderatora:

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Ali po meni je samo problem sto dimi na odusak,danas sam ocistija indikator temperature i sad nepali lampu.
Muci me dim na odusku ???????
On radi extra ima snage nakon prvog paljenja pali ko mina , samo dimi na odusak sta cinit.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
večina naših motora dimi na odušak , neki su i poznati po tome pa idu , idu , idu ....

Sa temeperaturom se ne zajebavaj , očisti hladnjak i održavaj ga čistim ..da uvjek ima dovoljno vode i da je remen OK ...
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Uvijek kontroliram vodu,ulijem do cepa i nakon rada uvijek fali mozda dl mozda dl ipol,motor ne kuha nikad pa ni kad se upali lampa voda je topla sto je ok a traktor radi ok pa neznam zasto je pali sad kad sam ocistio indikator vidicu,radio je pola sata i nije upalila,.
Uvijek volim cist motor hladnjak,uredan je i cist ,a hladnjak ima zastitu od prljavstine tako pa i njega uredno drzim,volim stroj i bez obzira sto je traktor uvijek cist i uredan.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj znači dimi,dali samo kad se ugrije i dali dimi u obliku bijele pare?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Nakon minute rada ne nije para nego bili dim na oduskunkao i na autu losijem kad dimi na iberlauf.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Danas sam dobio savjet da mogu ugradit u cijev vode neki motoric pumpu da mi cirkulira vodu,tako kad bih duze radio nebi mi se palila lampa,vode.
Danas sam sve detaljno ispra i cistija,kad sam ponova proba puno je duze radio na roto kosi dok se upalila lampa"sanjam je nocima".
Znaci nakon pola sata se upalila,bio sam u prvoj brzini kardana,i trecon sporom pogona.
Sad vas pitam hoculi dobit ista sa antifrizom,i koji da ulijem i koliko?
Koji bi to moga biti motoric da ga ugradim da mi cirkulira voda.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Ne znam odakle ti taj savjet za ugradnju motora za cirkulaciju vode ????
Valjda znaš da motor ima vodenu pumpu koja cirkulira vodu-što je sa njom???
Druga stvar kod hlađenja je termostat-otvara li on protok vode.
Moraš prisloniti ruku i opipati temperaturu vode koja je na dnu hladnjaka-ona bi trebala biti hladnija od one na vrhu .
Pogledaj malo sliku -vidi kud voda cirkulira!
 

Prilozi

  • original.jpg
    original.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 83
Posljednje uređivanje od moderatora:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Mozda ti termostat ne otvara dovoljno...u kakvom su stanju pera na prepeleru...imal hladnjak usmjerivac zraka od prepele
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Traktor nema vodenu pumpu voda cirkulira slobodnim padom voda je u dnu hladnjaka isto vruca.
Imam na njemu indikator na kojemu je jedna zuta zica ukopcana kad je skinem lampa ne radi.
Eto to je ukratko.
A sto se tice ventilatora dobar je skoro nov,smjer vrtnje ok.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kaj pogoni ventilator,jel remen ili el. motor?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Remen okrece altenetor a na njem je ventilator sto znaci remenica radilice okrece altenator i to je sve.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja bi probo sve izpustit van i nasuti neku tekučinu za ispiranje sistema,pustio da malo radi i onda svu unutrašnjost sistema dobro isprat sa vodom pod pritiskom da bi sva svinjarija koja se se nakupila godinama izašla van.Onda probat sa vodom kak se ponaša i ak ne bi bilo u redu skinut glavu.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
A dali bi sa antifrizom ista postiga i koji antifriz ulit u motore koji nemaju vodenu pumpu kao traktor Yanmar YM1110.
Koja je tekucina najbolja za ispiranje sistema hladjenja?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ne sipaj antifriza dok ne bude na vodu radio kako treba.Za tekučinu malo pogledaj po pumpama i onima koji drže auto delove.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
A sta mislis o nekom motoricu koji moze cirkulirat vodu da je vrti stalno koju motor uzet da ga ugradim,ili ne?????
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi siguran da pumpa vode nije iza ventilatora ili da nije sami ventilator na pumpi vode?
I vidjet termostat da nije zaštekao.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Na vrh