• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Koliko je kostao materijal za kasiku i ostatatak utovarivaca?

Eh to je teško pitanje...puno... evo npr bronca je 118 kn/kg, a trebala je šipka od 15 kg za izradu svih piksa, materijal za klinove, poboljšani čelik 4732.4 (FI 40 mm) je otišlo 4 metra, dakle 40 kg, a cijena je 11.56 kn/kg... i tako...a da ne nabrajam ploče, rezanje, varenje, struja...Hardox po 18 kn/kg + rezanje... Nije to jeftin "sport" no kad se radi, ili temeljito ili nikako...to je moje mišljenje... Na kraju znaš što si dao stroju, pa znaš i da možeš računati na pouzdanost i ispravnost dugi niz godina...
 
B

BAGERISTA

Guest
Eh to je teško pitanje...puno... evo npr bronca je 118 kn/kg, a trebala je šipka od 15 kg za izradu svih piksa, materijal za klinove, poboljšani čelik 4732.4 (FI 40 mm) je otišlo 4 metra, dakle 40 kg, a cijena je 11.56 kn/kg... i tako...a da ne nabrajam ploče, rezanje, varenje, struja...Hardox po 18 kn/kg + rezanje... Nije to jeftin "sport" no kad se radi, ili temeljito ili nikako...to je moje mišljenje... Na kraju znaš što si dao stroju, pa znaš i da možeš računati na pouzdanost i ispravnost dugi niz godina...

Da ali na kraju sve računice,,,,redovno mazanje,,,,i gas,,,nema brige..a i napravljeno sve kako spada..:supz::supz:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Evo nastavljam s izradom podvozja... Do proljeća valjda sve bude na svom mjestu :)



 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
jel ovo nisi imo cijevi iz komada citavom duzinom pa si stiklo ili je nesto drugo u pitanju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
neće valjda ova osovina da bude :scratch
Ma vi'š da radi šasiju za šumsku prikolicu. kotači budu od Tatre :weedman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma vi'š da radi šasiju za šumsku prikolicu. kotači budu od Tatre :weedman:

ja bi tu stavio diferencijal i pogon :finga:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Treba tko ovo za prikolicu? prodajem odmah
Ne Savoris, to je samo cijev, osovina je još u izradi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Čuj, šasija Tehnostrojke 4T ti je od cijevi 140x80x8. Nije li ipak ova tvoja malo preglomazna (a ako si takve nabavil po povoljnoj cijeni, onda brišem ovaj post).?
Koliko tona utega misliš postaviti za stabilizaciju utovarivača?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Mislim staviti traktor na drugi kraj, ništa od utega.
Sve se nešto premišljam da ovo ipak ode nekome za prikolicu, a da Pescija rastavim i napravim lakšu konstrukciju po svome... SAmo, kome prodat popravljene dijelove od njega, naravno, bez hidraulike... ???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Mislim staviti traktor na drugi kraj, ništa od utega.
Sve se nešto premišljam da ovo ipak ode nekome za prikolicu, a da Pescija rastavim i napravim lakšu konstrukciju po svome... SAmo, kome prodat popravljene dijelove od njega, naravno, bez hidraulike... ???
Ne isplati se. Bolje da si onda započel gradnju od nova.
Nego, za kaj ti takav stroj treba?

Ovo s traktorom mi se ne sviđa, jer nema dovoljno bočne stabilnosti, tj. nema mase na kolima. U najmanju ruku, bude klimavo.
Druga je stvar kad sa stabilizatorima podigneš traktor u zrak.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
bez 2t tegova ne vjerujem da će efikasno raditi , potpuno se slažem sa ZJom
samo negdje sam propustio koji bi to traktor pogonio ?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Istu borbu ja vodio s onim svojim, otac htio stavit rudo jer je već imao točkove, al trebalo previše protuutega, i sve skupa bi bilo predugačko s zakvačenim traktorom. A snage je imao da digne kompletnog ursusa 360 u zrak kad je zakvačen na trotočju. Utovarali smo s njim stajnjak, klade, betonske stupove što nose drvene bandere..

Na kraju ga prodo, kupio gramip za puno manje novaca i vidio da mu nije ni sluga, ipak je trebala ići prerada. Gramip je prenestabilan, i spor naspram one barake koja je tovarila 4t stajnjaka za 2minute.
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Treba mi za iskop nekih temelja, vađenje korijenja drveća i slično. Nađe se posla za takav stroj...
Sve se više dvoumim oko toga i mislim da ću ipak sve rastaviti i iskoristiti samo njegovu hidrauliku za nešto iznova... Brine me samo kome ću prodati ovu ramu koja može lako postati i šumska prikolica i kome ću prodati Pescija u dijelovima... Ima li tko kakvu ideju osim u otpad po kili?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ima li tko kakvu ideju osim u otpad po kili?

samo ne na otpad,.skloni negdeje u kraj gdje ne smeta, zatrebat ce nekad
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Došlo je do promjene situacije! Ova rama će definitivno biti prikolica, vjerojatno neka šumska, pa ako tko treba, neka samo kaže, dat ću ju za vrijednost materijala i struje, tek toliko da si to vratim. E sad, u nedostatku boljih ideja, krenuo sam na onu najjednostavniju, a ta je da ga probam zakopčati iza na poluge. Ranije ga nisam ni pokušao dići stražnjim polugama jer kada ga je kod kupnje trebalo utovariti na prikolicu, digao sam ga 15 cm prednjim utovarivačem i dalje nije išlo jer bi se traktor prevrnuo zbog nagiba terena. Tada sam poprijeko zaključio da ako ga utovarivač nemože dići, kako će tek poluge na stražnjem hidrauliku traktora... Međutim, u međuvremenu sam skinuo dosta nepotrebnih masivnih dijelova koji su služili za kopčanje pod imt 558 i za ukrućenja, pa je utovarivač u principu znatno laganiji. Potaknut time, na stražnje poluge sam zakopčao vilice od utovarivača i pokušao dići cijeli utovarivač... I digao ga je ko od šale!!! Sad ću napraviti nosivu ramu za kopčanje na poluge i staviti dijagonalna ukrućenja da utovarivač ne visi na polugama u transportu i da može sa stabilizatorima dići traktor i tako se učvrstiti. :D :D :D
Dakle, jedino što ću izgubiti u ovom slučaju je okretanje za 360 stupnjeva, no to mi za moje potrebe i nije toliko važno. Slike slijede sutra. Evo, ipak ovo neće biti promašena investicija :D

Sad...tko treba jeftinu masivnu prikolicu za drva??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Eto, vidiš da te nismo zezeali bez veze.
Ako već misliš stvar montirati na traktor (pretpostavljam na Rusa), bilo bi možda pametnije da napraviš šasiju za njega, nego da ga montiraš na 3T.
Pogotovo nekakvu jaku ukrutu umjesto treće točke (top linka).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Eto, vidiš da te nismo zezeali bez veze.
Ako već misliš stvar montirati na traktor (pretpostavljam na Rusa), bilo bi možda pametnije da napraviš šasiju za njega, nego da ga montiraš na 3T.
Pogotovo nekakvu jaku ukrutu umjesto treće točke (top linka).

e upravo to , ja sam planiraući nešto drugo došao do zaključka da za neke ekstremne terete umjesto na uške toplinka da se treća tačka kača direkt oko osovine gornje koja nosi ruke , ima dovoljno prostora da se stavi nešto nalik obujmici
a dobija se jer se sila vučenja nazad (cimanje priključka) poništava sa silom cilindra

neznam koliko ste me shvatili ako nekog zanima detaljnije mogu skicirati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo jedan interesantan položaj stabilizatora

slika-77355-2010-12-1293678893-velika.jpg
 
Na vrh