• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zamena ulja u bočnim reduktorima

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Pozdrav svima,

Zamolio bih sve koji nešto znaju o ovoj temi, da mi pomognu oko sakupljanja informacija u vezi zamene ulja u bočnim reduktorima na T25. U pitanju je starija verzija Vladimirca iz 1972, ali je koliko vidim isti sklop kao i na novijoj verziji.
Od skora sam vlasnik ovog fenomenalnog traktorčića, koji je za voćnjak po meni odličan, pa bih mu zamenio ulje u bočnim reduktorima, koje ne verujem da je bivši vlasnik skoro menjao. Zanima me koje se ulje sipa i u kojoj količini po reduktoru?

Hvala svima unapred!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Staje oko 2 litra , zavisi u kom je položaju reduktor.
Sipaš 90ku.
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Veliko hvala Savo!

Inače, traktor je u najnižem položaju i ne verujem da ću taj položaj menjati, a čini mi se da je i ovako viši od 539.

Savo, postavio bih ti još jedno pitanje, koje nema baš veze sa ovom otvorenom temom, ali da ne otvaram novu...
Bivši vlasnik je u hidrauliku sipao Hidrol 68. Koliko sam uspeo da saznam, u hidrauliku ide SAE30, kao i u motor, ako je to istina?
Zanima me, da li preporučuješ da to ulje zamenim i da li ću uspeti sve da ispustim iz rezervoara ulja za hidrauliku.
Šta mi predlažeš, hoće li se nešto oštetiti zbog ovog ulja?

Pozdrav!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ruske mašine su jako imune na ulja , u hidrauliku skoro mogu da ti kažem da možeš nasuti šta god hoćeš , samo da se različita ulja usled agresije jedno na druge na zapjene.

Znam traktore koji godinama koriste u hidraulici ono izgorelo staro motorno ulje i rade tako bez greške.
Dali ćeš nasuti 46 ili 68 ili motorno bilo koje to je manje bitno što se tiče hidraulike.
U motor već naspi motorno opet manje bitno koje je , neka je motorno.
 

semko72

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
2
Ne menjajte ulje u opste to je bolje i za vas i za Traktor

zaista se ne salim
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
semko, hvala na savetu, ali bih ipak da čujem neko obrazloženje, zbog čega smatrate da ne treba menjati ulje? U pitanju je ulje u bočnim reduktorima i hidraulici, pretpostavljam, jer se nadam da ne mislite i na motor?
 

semko72

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
2
Prijatelju moj Zahvaljujem se na odgovoru!! ja sam zaista bio inspirisan rjecima( i to me podstaklo na razmisljane) diplomiranog inzinjera avstrianca (studirao je mehaniku) koji je gledao / na televiziji reportazu // a i sam se time bavi. STO RJEDE MJENJATI ULJE U MOTORA TO JE BOLJE ULJE U MOTORU.Svi znamo da Auto industrija PROPISUJE nam stvari radnje, tj. ucjenjuje nas sa garancijom, (ako nismo promenili ulje motora na svakih 20.000km u slucaju kvara gubimo garanciju i sve sami placamo , a svako servisiranje ovde u avstriji moga auta stoji 500 Evra, oni samo promjene ulje 5W/40 i uljni filter i nista vise(JEEP Cherokee), to je organizirani lopovluk, u redu je MANJAK ULJAi po meni(MJENJANJE FILTERA JE VAZNIJE NEGO SAMO ULJE) to je tolerantno. Licno iskustvo:. Imam pasata 98 godiste ima negdje oko 400100km //nikad ga nisam pazio ni mazio, Dzorde Balasevic) naravno uvjek sam smotrio na nivo motornog ulja, Kocnog ulja, hidraulicnog ulja, itd da mi uvjek bude uredan i spreman za i na put. I DAN DANAS RADI , samo tankaj i vozi )) to je bilo moje iskustvo samo placaj , placaj i placaj. Jos jedan primjer :, govore zupcasti remen treba mjenjati svakih 90 hiljada km. Opet laz, remen ne treba mjenjati nikad, treba mjenjati samo lagere remena ( moj prijatelj je radio testiranje remena) i rekao je remen moze samo puci kad zakoci jedan od prenosnih lagera tj kotaca ali to nije krivica remena vec lagera.
DRUG MOJ !! MOJ SAVJET!!

sto ljudi sto misljenja!!

Ako ti je stalo do te masine ?, ili si je nedavno kupio, zaista neznas sto su ljudi u nju sipali, ako nisi siguran onda Baja sve izpocetka i onda vodi o toj ljepotici EVIDENCIJU, zapisuj sve sta si uradio na masini........................

neboj se greski srecom postoji TOLERANCIJA

Pozdrav, da si mi ziv
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Neću da dodajem :(angel): ulje na vatru :fiery: , bez obzira bilo to novo ili staro ulje
ali ipak... semko72 malo detalja bez rekla kazala :(bow):
 

Najnoviji postovi

Na vrh