• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštitna oprema u šumarstvu

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
zanima me me dali iko od vas koristi nešto od toga kao npr.hlače,kacige,čizme itd. jer ja osobno koristim hlače,čizme i rukavice,dok mi je kaciga sa vizirom smetala.Pošto je nedavno kolega ostao bez oka zato jer nije imao vizir i to na potpuno banalan način mislim da mi više neće smetati iako i ja osobno imam ožiljaka zbog nenošenja takvih stvari al sada mislim da neće bit baš tako jer kad vidiš da čovjek par metara kraj tebe ostane bez oka zbog šugave kacige nakon 28god iskustva počneš mjenjet mišljenje.
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
slažem se s tobom,al ni ja nisam jedan od tih koji nose opremu
to ti je nemar,lijenost, dok čovek ne nauči na žalost na teži način,ko tvoj kolega
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
slažem se s tobom,al ni ja nisam jedan od tih koji nose opremu
to ti je nemar,lijenost, dok čovek ne nauči na žalost na teži način,ko tvoj kolega

je sve je dobro dok su šavovi manje posjekotine i takve stvari u pitanju ostane ožiljak i gotovo a u ovom slučaju posljedica do kraja života i to jedna od gorih mogučih zbog čega kao što si rekao nemari i ljenosti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj ga je pogodilo u oko?
Ja imam zarezano koljeno(bez šivanja) ..i još uvjek natečen gležanj od nezgodnog skaknja s panja ( ne krivim šumu ni alkohol jer mi se to moglo dogoditi i na nogometu) .
Ali definitivno imam drugi stav prema svemu ovome i oko toga .
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
grana je zapela za drugo drvo i kad je došao blizu nje sama se otkačila i udarila ga po licu a grančica koja nije deblja od 3-4mm u oko i dogodilo se šta se dogodilo
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
ih, to je mogao zaraditi i u berbi kestena
a mogao se i u birtiji potuć pa ostat bez oka ali nije nego ne radnom mjestu i pošto nije koristio opremu koju je dobio i imao nema pravo ni na odštetu ni nikakva takva prava jer je njegova greška i uz to je doživotni invalid sad di mu se moglo dogodit i kako to mačku o rep objesi
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
a ja sam skoro osto i bez glave mene je lupilo drvo pri vitlanju,i nije mi bilo svejedno kasnije ic u šumu,odlezo sam oko 10 ak dana u bolnici nosio ovratnik onaj.razbita cjela ljeva strana itd..a prošle godine dok smo cjepali s cjepacem na svrdlo odlomio se komad i lupio u usnicu i rasjeklo.al i dalje nenosim zastitu bas sto kažete nemarnost ljenost i drugo,imam kacigu i cizme i nenosim to.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
inače čisto upozorenja radi ko ima registriranu djelatnost u vezi rušenja i proizvodnje drva u bilokojem obliku:svaki posjet inspekcije zaštite na radu,nekorištenje zaštitne opreme kažnjava se kaznom od 700kn i kazna od 1500kn za firmu ili obrt meni se dogodilo pa tako da upozorim i ostale.Uz to kolko sam čuo da po novom zakonu svaki drvosječa morat biti osposobljen za rad sa motornom pilom ili če se i to kažnjavat normalno zakon iz EU.Tako da kolege oprez.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
ja obavezno koristim rukavice,kacigu i radne cipele sa metalnom kapicom,a u planu su još i hlače pošto sam već par puta razderao koljena na hlačama(srećom bez posljedica).......
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
također nisam bio neki ljubitelj ZO ali sam se s vremenom naučio na nju....iako ju ne oristim stalno ali ovisno o poslu... prilikom rada s motorkom su mi obavezne antivibracione rukavice i čepići za uši, hlače nosim samo kad prerezivam trupce, prilikom rušenja znam staviti i kacigu ali nikako da se naviknem na nju.......cipele sa kapicom koristim prilikom cijepanja....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa ti onda ko kakva primadona, non stop se presvlačiš...:prayer:
Primjećujem da se na tom polju sigurnosti stvari mjenjaju nabolje....a tomu je največi razlog cijena opreme.....treba još jednom tolko love kolko i pila dođe:axe:
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
a da je skupo skupo je npr hlače 1200kn čizme još toliko nije baš pristupačno al eto...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma kakva primadona......ja sam ko josipa lisac:weedman:
uglavnom se radi planski tako da nema presvlačenja nego čitav dan u istom jedino što majice mijenjam tako da sam uvijek u suhoj:!:
evo sad sam uslužno pocijepao cca 15m i evo presvlačim se u sijekačke hlače i opet uslužno rezati višemetricu na panjiče...
evo meni je olakotna okolnost što stari radi u HŠ pa opremu ne kupujem nego uzmem njemu za stalno i pravim sre mutav:weedman:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a da je skupo skupo je npr hlače 1200kn čizme još toliko nije baš pristupačno al eto...
nije to skupo,skuplje je kad se shebeš,ja bi sad rado dao i 2000kn samo za rukavice.
razmisli malo kaj je skuplje.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
znam ja to šta je skuplje najebo sam i ja i znam kako je to samo kažem da su cjene opreme malo niže više bi ljudi (možda) opremu i koristilo
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ni kapi alkohola,
al ruka se našla na putu sjekire i odhebale tetive,žile,mišič,oštečena palčana kost.nije ni tolko gadno,al ljevu ruku nemrem koristit.
al da sam imal rukavice sigurno nebi tak nastradalo,i kaj sad? plačam druge da odrađuju posao koji bi sam radil,a tek 2 tjedna prošlo i još najmanje 2 mjeseca.i di bi sad bil da živim od šume i drva?
ili da držim po 40kom svinja kak sam držal.
pa da sam dal i 2000kn za rukavice bilo bi jeftino.
a nisam del na ruke ni one od 20kn.
srel i čovjeka u bolnici prije dvije godine zrezal koljeno pilom i još je na štakama,jel su hlače skupe?

al opet dok ne nastradaš ne razmišljaš.

kad sam išel dobrano poslje prve FLAŠE rakije i još rušal nikad ništa,
a kak narodna kaže pijanu budalu i BOG čuva.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
al opet dok ne nastradaš ne razmišljaš.


slažem se u potpunosti meni su kacige bile smješna stvar dok nisam dobio po glavi i vidio kako kolega ostaje bez oka,al sad mi više nisu smješne
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
prvo da pohvalim novu temu koja je itekako falila ovdje

a odmah posle toga pritužba i na samog mene jer i ja od zaštitne opreme koristim samo cipele i rukavice :oops:

pokušat ću da se sjetim cijena zaštitne opreme od jednog ''srednjeg'' proizvodjača koje sam vidio kada sam bio ljetos u Njemačkoj

sve je bilo u rasponu od 50 do 90 evra , znači :pantalone,bluza i kaciga
cipele su bile 120tak evra a rukavice čini mi se nešto preko 20 evra

kod nas je veći problem navika (ne)upotrebe zaštitne opreme negoli problem nabavke i kupovine iste
svi mi koji se imalo ozbiljnije bavimo šumom bi mogli da izdvojimo novac za kupovinu ali nismo dovoljno pametni (konkretno pričam u svoje ime) da bi je i koristili

ili nedaj Bože treba da se desi neko zlo da bi počeli da je koristimo :mad:
 
Na vrh