• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Sve zavisi kod mene vanjski (fragakov) izdržao 3 godine, pa počeo štekati. Unutrašnji još uvijek traje, a kočnice koristim puno jer kod nas nije ravana Slavvoija.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Nemoj se zafrkavati zbog 100 kuna kolko košta cilindar. Stavi novog i barem te nebu savjest pekla kad procuri.
Kolko sam shvatil taj cilindar je stavljen novi nekad, znači ne na frisko.
Prije možda 2-3 godine je stavljan novi samo neznam zakaj to sve skup opet ne funkcionira neznam zakaj opet curi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Možda nije do cilindra, možda nije pravilno postavil gumice, možda semering na dobošu masti ručnu... Treba otvoriti i složiti kak treba.
Cilindar bi ja svakak stavil novi jer ako je ovome zaštekal nakon 6 mjeseci, ovome procurel za 9 onda si možeš misliti u kakvom stanju je tvoj nakon tri godine, a garant je isto unutra fragokov...
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Možda nije do cilindra, možda nije pravilno postavil gumice, možda semering na dobošu masti ručnu... Treba otvoriti i složiti kak treba.
Cilindar bi ja svakak stavil novi jer ako je ovome zaštekal nakon 6 mjeseci, ovome procurel za 9 onda si možeš misliti u kakvom stanju je tvoj nakon tri godine, a garant je isto unutra fragokov...
Je istina ke sve kaj velite bum onda to promjenil da nemam brige.Jest Fragokov cilindar je unutra jel oni kaj valjaju ili ima koji bolji?Najviše me živcira kada dobiš majstora da ti napravi a onda nekaj sfuša i zeme ti lovu a ti i dalje imaš problem i još moraš to sve duplo platiti :mad:.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Mislim da boljeg od fragokova nema, a isto tak mislim da to nije loš cilindar. U svakom žitu ima kukolja pa se potkrade garant i koji loš ali u pravilu kolko sam se ja susretal s tim to je solidan cilindar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Muha, a u čemu je toliki problem s tim cilindrima na Zetorima? Jel gruba obrada cilindra, porozan lijev, gumice koje UKA brzo skrutne...?
Pa koliko godina idu cilindri na autima a relativno se malo problema ima s njima.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Otvoriš novog zapakiranog iz dućana a on ima hrđavu fleku unutra....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Neznam, ja nisam imal nekih velikih problema s tim cilindrima. Kad se stavil novi obično je to godinama radilo.
 

withania

Novi član
Tu od
2 Tra 2020
Poruka
2
Pozdrav!
može li mi tko objasniti gdje se nalazi ventil za zatvoriti dovod goriva od spremnika do filtera.
Trebam očistiti predfilter u prozirnoj čašici.
 

Prilozi

  • IMG-20200402-WA0001.jpg
    IMG-20200402-WA0001.jpg
    90.8 KB · Pregleda: 18

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Na 5011 nigdje jer on ima rezervar dole. Kad ti skineš čašicu gorivo se bu samo vratilo u rezervar.
 

withania

Novi član
Tu od
2 Tra 2020
Poruka
2
Na 5011 nigdje jer on ima rezervar dole. Kad ti skineš čašicu gorivo se bu samo vratilo u rezervar.
Hvala na odgovoru!
U međuvremenu sam i sama skužila da ne može ništa procurit jer nema pritiska.
Smeće iz rezervoara je zapelo u cijevi za dovod goriva pa smo ga pomoću kompresora ispuhali nazad u rezervoar. Radio je par sati dobro pa se dogodilo isto. To je zahtijevalo i dodatno čišćenje rezervoara. Srećom našli smo šaraf na dnu pa je sve bilo jednostavno.
 

Teodorovic

Novi član
Tu od
24 Svi 2020
Poruka
2
Pozdrav, trenutno imam problem sa zetorom 5011, traktor je bio u obicnom transportu, bez ikakvog tereta i prikolice
U 5oj brzini kada je pocelo cagrljanje u mjenjacu, rucicu u lijevi polozaj gdje su brzine R i 1 ne mogu pomaknuti nikako, a u voznji se cuje cagrljanje u zupcanicima, uljesmo ispustili u obadvije ploce sa donje strane smo odvrtali ali nista nismo nasli onako sa rukama da je otpalo ili podrobljeno
Ali utisak je kao da jeste nesto otpalo i da tako skace po zupcanicima
Plocu sa gornje strane ne mogu skinuti, jer je kabina sva u kompletu, pod,sredisnje korito sve je iz 1 komada, pa me zanima na koji nacin skinuti kabinu, i na koji nacin se dolazi do nekakve ploce sa gornje strane, da bi se mogli vidjeti poluge biraca i zupcanici
Inace 5011 nema isti raspored brzina kao i 7011
5011 Gore/R 3 4 Dole/1 2 5
7011 Gore/R 2 4 Dole/1 3 5
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
5011 ima brži rikverc, zato je drugačiji raspored.
 

markot

Novi član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
7
Pozdrav svima,
Nedavno smo kupili traktor Zetor 5011.
Imam par pitanja vezano za taj model traktora posto nam je to prvi traktor.
U papirima stoji da ima kabinu ali iz tvornice je izasao bez nje. Gdje i se mogla naci kabina da se moze traktor registrirati da nemam prolema na tehnickom?
Isto tako ako imate kakve savjete na sto pripaziti kod tog traktora traktor nema puno sati 1300. 1982 godina.
Htjeli bi kupiti malcer posto imamo dosta zemlje koju treba malcirati, sad je pitanje kakav malcer ide na takav traktor pretpostavljam da se gledaju po snagi traktora ako imate neki koji koristite i zadovoljni ste bio bih zahvalan na preporukama.

Hvala unaprijed.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ako je bio registriran kod bivšeg gazde bez kabine nebi trebalo biti problema kod registracije. Samo nemoj puno na tehničkom pitati šta netreba. Malčer širine 160 ili 170. Mislim da bi mu to trebalo biti dovoljno široko. Nešto poput onih iz panexa.
 

markot

Novi član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
7
Bio je registriran zadnji puta 2013, posto u papirima stoji da ima kabinu onda ako registriramo bez kabine ako jednog dana odlucimo staviti kabinu onda bi se trebao atest raditi. Zato sam mislio ako je moguce negdje nabaviti kabinu.
Sto se tice malcera mi smo malo na brdu zar nebi taj od 170 traktor bio preslab?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako ti netko to pogleda u prometnu, nećeš ga uopće moći više registrirati ja mislim.
Mislim da nije moguće registrirati traktore bez kabine ili zaštinog luka, osim do nekog starijeg godišta, ali ne znam o kojem se godištu radi.
Pri tome mislim na traktore koji već imaju upisani kabinu, da se više ne može registrirati bez kabine.

Pošto ti je kabina upisana, ne treba ti nikakav atest, sada nabaviš bilo kakvu i ideš na tehnički kao da je uvijek bila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh