• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR zamjena sklopova

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
Molim Vas,ako ima netko na forumu dovoljno stručan (tko zna to raditi),da mi točno objasni (opiše) zamjenu sklopova motora 6245,najbitnije je koji su momenti zatezanja glave,radilice i ostalog i koji su dijelovi najbolji.
Ovo bih radio po principu sam svoj majstor,nisam baš laik,ali u svakom slučaju volio bih da mi netko dobar to stručno objasni u ova turobna vremena.Takove radove nikada nisam radio na ZETORU.
Možemo kontaktirati privatnim porukama i telefonom.
Pozdrav svima.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Prelistaj malo postove sve vec ima napusano i objasnheno kako kojim redosljedom
 

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
Pregledavam već par dana,očito nije sve na hrpi,pa ne znam što ću dalje,osim ako mi netko dobar to napiše.
u svakom slučaju hvala.
lp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Prvo moraš imati radapciger da izvadiš stare pikse, to nije problem daš složiti, da bi mogel nove ugurati unutra.
Sklopve uzmeš orginal Zetorove ili eventualno onu mrvicu jeftiniju varijantu AG.
Glave 16
Leteči 7-9
Glavni 12
Ventili 20 usis 30 ispuh

Tu još ima cakica oko upadanja ventila u glavu, a sve ostalo nebi smel biti problem.

Ako zapneš tu sam, pitaj.
 

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
Vidim da razumiješ stvar,no mene muči kako izgleda taj radapciger i da li staviti originalne sklopove sa 3 karike ili od 6011,5911 sa 4 karike.Na forumu svašta pišu,a razgovarajući sa strućnjacima ne mogu ocijeniti što je najbolje i svi bi neke novce ,koji po meni nisu realni,tako da sam odlučio to sam napraviti.
Dobar savjet zlata vrijedi,no koji je dobar,to mi je teško ocijeniti.Moj prijatelj ima 7745 i od prvog dana(kupio 89"novoga) mu baca ulje na odušak,nakon 500rs ugradio je četvrtu kariku i do današnjeg dana(6 500rs) traktor pali bez greške.
par majstora mi je reklo,da treba ugraditi original kao štoje bilo,znači 3 karike,tako da sad čitajući forume imam košmar u glavi.
što je najbolje?
Hvala za odgovor
LP
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
4 karike, u svakom slučaju.

Nacrt i slike radapcigera dobiješ navečer, sad sam u gužvi.
Onda bumo razgovarali.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Palac1 iz kojeg si djela ZG?
Di ćeš kupovat dijelove?
 

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
Brezovica
Naravno da mi trebaju dijelovi,a koliko vidim dobro bi mi došao MUHA,ako bih ga mogao kupiti (šala mala,ali po postavci,mislim da je taj gospodin "doktor",kakovog ja trebam).

Svaki savjet i pomoč je dobrodošla,dobro uvijek želim dijeliti.
LP svima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Da li se radi o komplet generalki ili mijenjanje sklopova i letećih ležaja bez polovljenja traktora.Dosta često se radilo tako ako se premjeravanjem radilice zaključi da obrada nije potrebna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Evo ti slike radapcigera kojega sam ja davnih dana nabrzinu sklepal i kao takav služi još danas, jest da je poderal več nekoliko navojnih šipki ali služi. Vjerujem da bu i tebi poslužil da izvadiš 4 pikse ako nemaš gdje posuditi da nemoraš raditi.



Ovo su ti mjere donjega djela koji upire u cilindar, a duljinu navojne šipke možeš sam izmjeriti, mislim da treba biti oko 60-tak cm.



Da ne zaboravim.
Moja preporuka ti je da uzmeš sklopove 4 karike, da urediš glave obavezno, a o stanju radilice ti nemogu čak ni preko slike reči u kakvom je stanju.
te radilice su kvalitetne i ako si bil pažljiv oko izmjene ulja ona bi morala biti dobra.

Gde buš djelove kupoval ti nebi htel nikakvu preporuku davati.
Orginal, jako teško. Samo kutija i naljepnica na njoj je slična orginalu, ali ta zamjena orginala nije loša, mada i AG prolazi.
 
Posljednje uređivanje:

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
Za početak bi to bilo uređivanje bez raskapanja na pola,a ako bude potrebe, raditi će sve što treba.

Samo zamjena sklopova i uređenje glave.
LP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
Prvo moraš imati radapciger da izvadiš stare pikse, to nije problem daš složiti, da bi mogel nove ugurati unutra.
Sklopve uzmeš orginal Zetorove ili eventualno onu mrvicu jeftiniju varijantu AG.
Glave 16
Leteči 7-9
Glavni 12
Ventili 20 usis 30 ispuh

Tu još ima cakica oko upadanja ventila u glavu, a sve ostalo nebi smel biti problem.

Ako zapneš tu sam, pitaj.

Na koje cakice treba obratiti pozornost,možda misliš ako se bruse glave i dosjedi ventila,treba ostati ista kubikaža motora (deblje glave ventila),jeli to ili ima toga još.
Usput,rtebam promijeniti gumice na hdraulučkom cilondru volana,a ne znam kako ga raskopati,pa ako znaš,daj mi to potanko opiši.
LP
 

memica2

Novi član
Tu od
7 Srp 2020
Poruka
17
Evo ti slike radapcigera kojega sam ja davnih dana nabrzinu sklepal i kao takav služi još danas, jest da je poderal več nekoliko navojnih šipki ali služi. Vjerujem da bu i tebi poslužil da izvadiš 4 pikse ako nemaš gdje posuditi da nemoraš raditi.



Ovo su ti mjere donjega djela koji upire u cilindar, a duljinu navojne šipke možeš sam izmjeriti, mislim da treba biti oko 60-tak cm.



Da ne zaboravim.
Moja preporuka ti je da uzmeš sklopove 4 karike, da urediš glave obavezno, a o stanju radilice ti nemogu čak ni preko slike reči u kakvom je stanju.
te radilice su kvalitetne i ako si bil pažljiv oko izmjene ulja ona bi morala biti dobra.

Gde buš djelove kupoval ti nebi htel nikakvu preporuku davati.
Orginal, jako teško. Samo kutija i naljepnica na njoj je slična orginalu, ali ta zamjena orginala nije loša, mada i AG prolazi.
poz muha nemogu otvoriti slike od tog radapcigera da vidim kako izgleda da napravim sebi ako mozes poslat bio bi zahvalan lp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ovisi za koji borung ti treba?
Uglavnom, pločevina 20mm koju istokariš na mjeru borunga plus cca 9 mm. Na ploči istokariš 5 mm na borung cilindra u minusu za cca 2 desete. U sredini izbušiš rupu za navoj 16mm. Na ploču zavariš s svake strane po jednu maticu 16mm i sve skupa to pročistiš nareznim svrdlom. Tu staviš navojnu šipku, odozgo ploča, aksijalni ležaj koji ti je pri ruci, matice gore i vadiš pikse pomoču tog pomagala.
 
Na vrh