• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,523
prvo malo ispitati otporom , provjeriti da li probija na masu preko otpora pa preko 220 V , provjeriti da li vuče struju po specifikacijama ...i tako sve isto kad se dobro zagrije
Ovo baš i nisam razumio! Kakvih 220V?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,523
Pa bilo bi cukreno kad bi svekolikom pučanstvu objasnio što se radi sa 230V na Zetoru!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Iz koje je zemlje uvezen; z Norveške ili Amerike?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Onda pitaj u nekom dućanu koji prodaje dijelove za Zetora imaju li takvu utičnicu, jer je to vjerojatno originalna ugradnja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ne mogu nači video na tubu ali ništ posebno. Ko na veš mašini. otpustiti onaj vijak na odvijač u sredini i sa njim van.
Ugradnja obrnuti postupak.

Evo slika

 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
97
Kod mene je izgleda neko prije pokušao skinuti pa mu se zalomio šaraf... Kako bi se ovo moglo riješiti? 20231205_173510.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Kod mene je izgleda neko prije pokušao skinuti pa mu se zalomio šaraf...
Izbuši ga još malo pa ga trkni prema unutra i onda lagano šerafcigerom načneš po rubu i ide van.
Ako ne onda silovanje.

Vodi računa da ako ugrađuješ novoga odmah uzmi dva jer ako grijač izdrži zimu onda kroz ljeto procuri......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
To sam htel i ja napisati, a i to da dobar motor pali bez toga i da umjesto toga ugradi čep, kak sam i ja na onome kaj sam sliku stavil.
Ali onda bude kak je to super stvar za hladan start, kak ne mučiš anlaser, akumulator, smanjuje potrošnju i zagađivanje..... ode paljenje u kaljenje 🤭
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I to muha ,i to.

Jer dok mi hladno palimo ti trljaš ruke.

A treba spomenuti da osim blagodati motoru zagrijavanje motora je jeftinije na struju u odnosu na naftu..ma kak bila plava.

Ali govoriti to ovdje je kao sa bacaš bisere pred svinje.
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Nije baš tak sve crno kak novine pišu jer da je svaki motor bi imal takvu instalaciju na sebi.
Ovdje se ukazalo mjesto, najvjerojatnije i otvorilo neko zimsko tržište pa zašto ne ugraditi i novog vlasnika razveseliti da se more pred dučanom ili birtijom pohvaliti.

Ili ko moj kum.
Na jesen garaža, karnister u ruke i na benzisku da se nadopuni do čepa ( jer nekad su auti imali metalni rezervar pa je to pohrđalo i procurelo, navodno zato jer je bilo malo goriva u njima, mada je interesantno kak su uglavnom svi na dnu procureli... ali tak su novine pisale).
Dok Ševa ne zapjeva nikam...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto bi njima bilo interesantno da tvoj motor traje i da ti štediš?

To je norlmalna pojava u skandinaviji..i kanadi .sad govorim o autima a razlogi su nabrojani .

A tvoj kum?...ah tvoj kum.
 
Posljednje uređivanje:

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
517
Nije baš tak sve crno kak novine pišu jer da je svaki motor bi imal takvu instalaciju na sebi.
Ovdje se ukazalo mjesto, najvjerojatnije i otvorilo neko zimsko tržište pa zašto ne ugraditi i novog vlasnika razveseliti da se more pred dučanom ili birtijom pohvaliti.

Ili ko moj kum.
Na jesen garaža, karnister u ruke i na benzisku da se nadopuni do čepa ( jer nekad su auti imali metalni rezervar pa je to pohrđalo i procurelo, navodno zato jer je bilo malo goriva u njima, mada je interesantno kak su uglavnom svi na dnu procureli... ali tak su novine pisale).
Dok Ševa ne zapjeva nikam...
Pa logično je da procuri na dnu.....voda je teža od goriva i voda se više zadržava na dnu spremnika, pa valjda i zbog toga spremnik prije prohrđa po dnu.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ja sam i dalje mišljenja da je to u ovim našim krajevima nepotrebno, naročito unazad desetak zadnjih let....

Pa logično je da procuri na dnu.....voda je teža od goriva i voda se više zadržava na dnu spremnika, pa valjda i zbog toga spremnik prije prohrđa po dnu.....
Dobro, i kaj je on dobil sa tim da je pun do čepa?
Ali, to je moj kum..... vjerujem da ima još takvih kumova na ovome svijetu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh