• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj 212

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Pošto nisam našao temu posebno o njima zanima me dal se to isplati uzeti, kako rade i opčenito iskustva s njima jer nisam ni jednog vidio ni probao u radu a imam dobru ponudu za kupovinu, s tim da je bunker prerađen i spušten kao kod sip-a.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam tog zmaja, radi dosta dobro, nakon zamjene komušača ništa neostaje, budu čisti klipovi, lagan za vući, vučem ga sa imt 533, djelova se nađe, to nije problem, al moj bunker je visoki, imam sve za prepravku, samo treba naći vremena do branja da se prepravi i onda je to ok berač, cijene nisu neke, nađe se za malo novca, i isplati se uzeti....što se brzine tiče, berem drugom sporom na 1800 okretaja, kukuruz koji je sijan na 21cm, trećom da berem, treba biti lošiji kukuruz, ili treba ubrzati heder, postoji opcija ugradnje drugog lančanika, ili opcija ubrzanja cjelog berača.....
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Koliko kg ima prazan ako slučajno imate podatke kakve o njemu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Obzirom da si iz Krapine, rekel ti bum da to nije stroj za brege.
Za brege se drži Tornada 35.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Kod mene osobno to ne bi trebalo biti problem jer imam svu zemlju na čistoj ravnici, a stvar je da je berac kod mene na čuvanju a prodaje se pa razmišljam o kupnji, i ja bi najradije sip al nažalost za sad mi ne izlazi
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
djelovi ti pašu od novijh tipova ali če ti biti problem iči u rikverc ako nemaš prednji pogon ja imam214 prezadovoljan prije sam imao sip tornado jako nježan

lančanici koje spominje kolega su za720 ili 540 okretaja kardana
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Sa U445 budem ga pogonio a ima prednji pogon tak da po tom pitanju ne bi trebalo problema, od čega pašu ti lančanici da se malo ubrza?
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
kardan ti ide na reduktor nanjemu ti je lančanik kada staviš kardan na lančanik sa više zubi okreče se brže a traktor 540 na univrzalu je to oko1800 okretaja motora
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ima možda netko sliku sa desne strane gdje su lančanici, imam jednu nedoumicu pa da to vidim?
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Pozdrav dečki ovak imam molbu trebale bi mi mjere naljepnice od zmaja 214 valjda su iste I od 212
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Mučio me položaj kuda idu lanci ali sam rješio, polako slažm jer se sezona bliži
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Imam pitanje u vezi ubrzanja zmaja pa ako ima netko sliku da stavi jer bi to htio uraditi, pa me zanima dal treba ubrzati samo onaj dio koji vuče kukuruz na valjke, ili kompletno sve, jer ako zamjenim onaj lančanik na izlazu iz getribe nisam baš siguran dal bude od toga koristi
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Ubrzava se čitav berač ispred kutne getribe. Na ulaz u getribu ide dvoredni lančanik 3/4 " 13 zuba, a iznad njega dodaješ kućište ležaja i pogonski lančanik 18 zuba. Tako je to na novijim zmajevima 214 i dobiješ da se na 1500 obrtaja motora berač vrti ~720 obrtaja, koliko po uputstvu i treba. Trenutno to radim na svom beraču. Imam sve pripremljeno, ali nemam trenutno 3-4 sata vremena da dovršim.:(think):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas upalim berač, da malo okrene, i da podmažem, i jedan uvlačni lanac se vrti, a drugi stoji, nisam na to računao, sada pred berbu, pa to moram rješiti kroz slijedeći tjedan, jer kroz 10tak dana bi trebalo početi brati
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Pitanje za znalce, kolko bi trebalo postaviti razmak na ove ploče kud ulaze stabljike jer sam probao samo na kratko i tanji klasovi upadaju između lanaca i drobe se klasovi. U uputama piše od 22-38 a sada je na 40 mm?
 

Prilozi

  • DSC_7027.jpg
    DSC_7027.jpg
    20.5 KB · Pregleda: 111

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Razmak na otkidačkim pločama se podešava prema veličini klipova.Na ulazu stavi oko 30 a gore oko 35 pa probaj meni tak dobro ide.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Sutra budem probao podesiti pa se bu vidlo, jer smo dosta toga mjenjali i dobar remont napravili, al na to se nisam obaziral jer sam mislio da bu dobro tak, čak smo ga jučer navečer i uspjeli i ofarbati napol pa evo jedne slikice
 

Prilozi

  • DSC_7026.jpg
    DSC_7026.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 187

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
mi smo na eko 3500 stavili dole 33, gore 36mm i nemamo nikakvih problema

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Danas budem smanjio razmak pa da vidim onda. Da je recimo gore stavljeno uže a dolje šire kako bi se onda ponašalo? Nadam se da budem stigao probati i to
 

Najnoviji postovi

Na vrh